TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Głogowie na 4 hybrydy [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.02.2020 14:00:01
fot. KM Głogów

21 lutego nastąpiło uroczyste podpisanie umowy między Komunikacją Miejską w Głogowie na zakup czterech nowych autobusów o napędzie hybrydowym. Całkiem możliwe, że nowe nabytki miejskiej spółki trafią do niej jeszcze w tym roku.

Najpóźniej na początku 2021 roku na głogowskich ulicach pojawią się 4 nowe autobusy hybrydowe marki Solaris. Autobusy zostaną zakupione w ramach projektu pt. "Zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego w Głogowie poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych". Ich zakup będzie kosztował KM 7 370 160 PLN brutto. A to dało 1 498 000 PLN netto za jednego spalinowo-elektrycznego Urbino 12. W pakiecie jest także czteroletnia gwarancja całopojazdowa.

Będą to pojazdy niskoemisyjne hybrydowe, które obsługiwać będą miejską komunikację autobusową na terenie Głogowa. Autobusy zasilane będą silnikami diesla, spełniającymi normę emisji Euro 6 oraz silnikami elektrycznymi. Wszystkie zakupione autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej oraz będą wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Pojazdy przystosowane będą również do przewozu rowerów i wyposażone w system kamer wewnętrznych i zewnętrznych.

Wartość inwestycyjna bieżącego projektu to 7 884 300 PLN, z czego:

  • wartość wydatków kwalifikowanych wynosi: 6 410 000 PLN;
  • wartość wsparcia otrzymanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD na lata 2014-2020 to 5 448 500 PLN – przyznane dofinasowanie stanowi 85% wydatków kwalifikowanych;
  • wartość wkładu własnego to 961 500 PLN.

Głogowska KM aktualnie jest w posiadaniu 34 autobusów, z czego 4 to hybrydy. Przez ostatnie trzy lata ponad 50% taboru zostało wymienione. Od 2015 roku udało się nam zakupić 19 klimatyzowanych autobusów w ramach których 4 stanowią autobusy o napędzie hybrydowym. W ten sposób udało się obniżyć średni wiek taboru posiadanego przez spółkę do około 5 lat.

Obecnie realizowany projekt jest dofinansowany ze środków UE to trzeci projekt realizowany przez naszą spółkę w ostatnich latach. Całkowity koszt zakupów w ramach wcześniej realizowanych projektów osiągnął 20,5 mln zł, z czego 10,2 mln udało się pozyskać z zewnątrz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
KM Głogów
Solaris
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....