TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Bolesławcu na elektrobusy [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.03.2020 16:00:00
Solaris z umową w Bolesławcu na elektrobusy [FILM}

11 marca 2020 r. w Sali Rajców w Bolesławcu nastąpiło podpisanie umowy dotyczącej zakupu dwóch elektrycznych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej w Bolesławcu. Umowę podpisali prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz - ze strony wykonawcy-Solaris Bus & Coach S.A. - Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży Regionu Południowo-Zachodniego - Kraj.

Przedmiotem umowy jest dostawa dwóch fabrycznie nowych, niskopodłogowych, elektrycznych autobusów marki SOLARIS typu Urbino 8X, Urbino 8,9LE electric, wraz z ładowarkami i niezbędnym wyposażeniem w zestaw narzędzi i urządzeń specjalistycznych. Za realizację przedmiotu umowy obowiązuje cena za jeden autobus 2.396.040 zł brutto, całkowita cena ofertowa wynosi 4.792.080 zł brutto.

Napęd ekologicznych elektrobusów stanowić będzie centralny silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do jego napędzania będzie gromadzona w bateriach typu Solaris High Energy o całkowitej pojemności wynoszącej 160 kWh. Jej uzupełnianie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in.

Nie tylko elektrobusy
Wraz z autobusami Solaris dostarczy również urządzenia służące uzupełnianiu energii. Jedna z dwóch zamówionych ładowarek zewnętrznych to ładowarka dwuzakresowa, która w zależności od potrzeb przewoźnika, może umożliwiać równoczesne ładowanie dwóch autobusów z mocą 40 kW na każdy autobus lub jednego autobusu z mocą 80 kW.

Standard Bolesławca
Zgodnie ze złożoną ofertą, pojazdy Solaris Urbino 8,9 LE electric jednorazowo na pokład zabiorą ponad 58 osób, 20 z nich na miejscach siedzących. Autobusy będą wyposażone m.in. w tablice kierunkowe dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i rampy dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. W przestrzeni pasażerskiej nie zabraknie ponadto gniazd USB, dzięki którym pasażerowie naładują swoje urządzenia mobilne. Na zlecenie zamawiającego, polski producent zamontuje także system informacji pasażerskiej, w skład którego wejdą m.in. system monitoringu wizyjnego oraz system detekcji i gaszenia pożaru.

Bolesławiec w elektrycznej rodzinie
Bolesławiec dołączy do 28 polskich miast, w których użytkowane są elektrobusy marki Solaris. Termin dostawy autobusów elektrycznych zaplanowano na połowę lutego 2021 roku.

Warto przypomnieć, że projekt pn. "Zakup taboru autobusowego (2 autobusów bezemisyjnych o alternatywnych, elektrycznych systemach napędowych) wraz z infrastrukturą towarzyszącą" uzyskał dofinansowanie w ramach RPO WD 2014-2020. Współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 85 proc.

Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu w ostatnim czasie wzbogacił się o 13 nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino 10. Autobusy wyposażone są w silniki Euro 6, spełniające najwyższe normy emisji spalin. Również ten bolesławiecki projekt "Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego na potrzeby komunikacji miejskiej w Bolesławcu" uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020. Zgodnie z umową z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 Bolesławiec otrzymał ponad 8 mln zł. W 2018 roku nowe autobusy zostały zakupione już z myślą o bezpłatnej komunikacji. Bezpłatna komunikacja w Bolesławcu dla mieszkańców i turystów obwiązuje od 23 czerwca 2018 r. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na terenie miasta jest elementem poprawy jakości powietrza w Bolesławcu poprzez graniczenie niskiej emisji, w tym ograniczenie ruchu samochodów indywidualnych i zachęcenie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
elektrobus
Solaris
Bolesławiec
UM
MZK Bolesławiec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....