TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z kompletem wygranych w Jaworznie. Kolejne 15 elektrobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.02.2020 16:00:24
fot. PKM Jaworzno

Przetarg na dostawę 20 kolejnych elektrobusów dla Jawrzona właśnie się kończy. Dziś, 10 lutego miasto rozstrzygnęło zadanie na dostawę pojazdów klasy MAXI. Dzięki dodatkowym pieniądzom Solaris dostarczy 15 Nowych Urbino 12 electric.

Przypomnijmy, że miasto - dzięki unijnym środkom - chce kupić:

  • 5 szt. elektrobusów niskopodłogowych klasy MIDI o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8±2 % metrów do 10,5±2 % metra (w nomenklaturze Jaworzna "autobusy E 10") o szacunkowej wartości 9 650 000 PLN netto, co daje jednostkową ceną pojazdu na poziomie 1 930 000 PLN netto;
  • 15 szt. elektrobusów niskopodłogowych klasy MAXI o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,8±2 % metra do 12,15±2 % metrów (w nomenklaturze Jaworzna "autobusy E 12") o szacunkowej wartości 35 850 000 PLN netto, co daje jednostkową ceną pojazdu na poziomie 2 390 000 PLN netto.

Do walki o najnowsze jaworznickie zamówienie wystartował tylko Solaris, który dostarczył do śląskiego miast wszystkie posiadane przez PKM elektrobusy, czyli łącznie 23 pojazdy. 6 września wielkopolski producent zaoferował w Jaworznie cenę mocno ponad budżetem. Łącznie propozycja Solarisa opiewała na sumę 53 800 200 PLN brutto, w tym: 

  • w zadaniu na 5 szt. MIDI na sumę 12 287 700 PLN brutto przy budżecie 10 762 500 PLN brutto, co dało przekroczenie na poziomie 1 525 200 PLN brutto i jednostkową ceną Urbino 8,9LE electric na poziomie 1 998 000 PLN netto;
  • w zadaniu na 15 szt. MAXI na sumę 41 512 500 PLN brutto przy budżecie 34 132 500 PLN brutto, co dało przekroczenie na poziomie 7 380 000 PLN brutto i jednostkową ceną Urbino 12 electric na poziomie 2 250 000 PLN netto.

W obu zadaniach Solaris zaproponował gwarancję na poziomie aż 48 m-cy, co wpłynęło na podwyższenie ceny pojazdów.

Na pierwszą decyzję miasta czekaliśmy trzy i pół miesiąca. Poznaliśmy ją 21 stycznia. Miasto znalazło dodatkowe pieniądze i zaakceptowało ofertę Solarisa na dostawę pięciu bateryjnych Urbino 8,9LE.

Przyznanie dodatkowych pieniędzy w I zadaniu oznaczało, że również II zadanie zostanie rozstrzygnięte i wybór miasta padnie ponownie na propozycję Solaris. Na formalny wybór producenta z Bolechowa czekaliśmy trzy tygodnie i dziś tak się stało.

15 nU12e i piątka Urbino 8,9LE dołączy do 23 elektrobusów kupionych przez PKM Jaworzno w 2015 i 2017 r. Wszystkie dostarczył Solaris. Po dostawie kolejnych 20 bateryjnych "jamników" flota przewoźnika będzie w 2/3 składała się z autobusów elektrycznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Jaworzno
UM
PKM Jaworzno
Solaris
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....