TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z drugim kontraktem dla Pragi. Cały czas klasa MIDI
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.06.2020 11:00:59
Solaris z drugim kontraktem dla Pragi. Cały czas klasa MIDI; fot. DPP Praga

Solaris Bus & Coach S.A. oraz Dopravní podnik hl. Miasto Praga (DPP) podpisali umowę wykonawczą na 20 autobusów klasy MIDI oraz 6 zestawów sprzętu i oprogramowania diagnostycznego, o łącznej wartości ponad 18 mln zł.

Przypomnijmy, że to już drugi kontrakt polskiej firmy dla DPP. W 2012 – a więc osiem lat temu – praski przewoźnik zamówił 40 szt. Urbino 8,9LE. Ładny, MIDI powrót.

Ramy umowy

Podpisana umowa wykonawcza wypełnia część założeń umowy ramowej, podpisanej w lutym tego roku, na dostawę łącznie do 40 Solarisów Urbino 10,5, maksymalnie 35 zestawów sprzętu i oprogramowania do diagnostyki, maksymalnie 6 zestawów wyposażenia serwisowego do diagnostyki i do napełniania czynnikiem chłodniczym klimatyzacji kompresorowej oraz maksymalnie 7 zestawów testowych systemu informacji pasażerskiej.

Całkowita wartość kontraktu ramowego to ponad 38 mln zł.

Praski standard

Autobusy dla DPP zostaną wyposażone w najnowocześniejsze silniki wysokoprężne o mocy 204 kW, spełniające europejską normę emisji spalin Euro 6. Maksymalna liczba pasażerów, która będzie mogła podróżować jednocześnie Urbino 10,5 to 86 osób, w tym 25 na miejscach siedzących.

Na komfortową jazdę pasażerów oraz kierowcy będą wpływać liczne udogodnienia, przewidziane w tych nowoczesnych autobusach. Należą do nich m.in. klimatyzacja, system monitoringu czy rozbudowany system informacji pasażerskiej.

Dostawy zostały przewidziane na połowę grudnia tego roku. Autobusy będą wykorzystywane do obsługi ruchu pasażerskiego w Pradze na liniach 101 (Zentiva – Tolstého) oraz 138 (Sídliště Skalka - Ústavy Akademie věd).

Przypomnijmy, że DPP to największy przewoźnik transportu miejskiego w Czechach, posiadający w swojej flocie około 1000 autobusów, w tym 40 szt. Urbino 8,9LE, które zostały dostarczone w latach 20012-2015.

MIDI jamnik

Wybrane przez praskiego przewoźnika Solarisy Urbino 10,5 to niskopodłogowe autobusy miejskie klasy MIDI. Premiera Urbino 10,5 miała miejsca w październiku 2016 podczas targów Transexpo w Kielcach.

Model ten charakteryzuje się bardzo dobrą zwrotnością, dzięki czemu doskonale sprawdza się w wąskich uliczkach wielu europejskich miast. Dotychczas wyprodukowano już ponad 130 pojazdów Urbino 10,5, które wożą pasażerów w Austrii, Francji, Niemczech, Norwegii, Polsce i Słowacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Solaris
Czechy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....