TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z ContiPressureCheck na pokładzie
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2016 11:48:54
ContiPressureCheck

Continental zawarł umowę na dostawę systemu monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach ContiPressureCheck ? jako dodatkowego wyposażenia ? do wszystkich autobusów marki Solaris. 

ContiPressureCheck (CPC) otrzymał pozytywną rekomendację firmy Solaris, lidera rynku autobusowego w Polsce i liczącego się w Europie producenta autobusów miejskich, międzymiastowych i specjalnych, a także trolejbusów. We wszystkich produkowanych obecnie pojazdach Solaris są montowane wymagane złącza kablowe umożliwiające późniejszą instalację ContiPressureCheck?. Pojazdy Solaris są dostosowane do integracji z systemem Continental w swoim standardowym wyposażeniu. W przypadku, gdy ContiPressureCheck zostanie zamówiony, jako wyposażenie dodatkowe, czujniki opon i centralna jednostka sterująca (elektronicznego modułu sterującego ? ECU) są dostarczane przy odbiorze. Można je zamontować również w późniejszym terminie.

-?Cieszymy się, że znany i renomowany producent autobusów pozytywnie ocenił nasz system ContiPressureCheck? i zdecydował się wprowadzić go do swojej oferty, jako dodatkowe wyposażenie wszystkich produkowanych modeli autobusów. Zawarcie umowy potwierdza, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm autobusowych, które chcą kontrolować jakość i stan swoich opon, zwiększając jednocześnie komfort jazdy i bezpieczeństwo pasażerów na pokładzie ? powiedział Hartwig Kühn, dyrektor działu ContiPressureCheck w siedzibie firmy w Hanoverze.

Opony pod kontrolą

ContiPressureCheck to kompleksowy system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony oferowany przez Continental. Dane są na bieżąco przesyłane do centralnego odbiornika (elektronicznego modułu sterującego ? ECU). Moduł ten przetwarza dane, zapisuje ostrzeżenia i przesyła je na wyświetlaczu deski rozdzielczej autobusu w kabinie, co pozwala kierowcy w pełni kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach, co najważniejsze, w czasie rzeczywistym. ContiPressureCheck znacząco poprawia również komfort i bezpieczeństwo jazdy. Tak dokładny monitoring zapobiega przedwczesnemu zużyciu opon i zmniejsza ryzyko w awarii ogumienia, np. pozwala uniknąć wystrzału opony czy separacji warstw opasania bieżnika.

ContiPressureCheck rozwiązuje problemy, które prowadzą do kosztownych przestojów, ewentualnych kar, strat wizerunkowych, a w konsekwencji nawet spadku sprzedaży firm zajmujących się transportem zbiorowym.

Prewencyjne podejście do zarządzania ogumieniem we flocie, dzięki zamontowaniu ContiPressureCheck pozwala generować realne oszczędności ? prawidłowe ciśnienie zmniejsza opory toczenia, a tym samym zmniejsza zużycie paliwa. Natomiast bieżąca kontrola opóźnia niszczenie opon i pozwala zaoszczędzić czas na nieplanowane wymiany. Inteligentne technologie proponowane przez Continental każdego dnia czuwają nad jakością i bezpieczeństwem transportu.

Jak to działa w praktyce można zobaczyć na poniższym filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Continental
opony

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....