TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris: Utrzymamy markę, pracowników i fabryki [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.05.2018 15:23:07
Solaris: Utrzymamy markę, pracowników i fabryki [FILM]

W Krakowie, podczas spotkania z dziennikarzami pod hasłem "Kierunek e-mobilność", Zbigniew Palenica odniósł się do medialnych informacji, że "Solaris jest na sprzedaż" i wygłosił krótkie wystąpienie na ten temat.

Z racji międzynarodowego grona, wiceprezes Solaris Bus & Coach przedstawił oficjalne stanowisko zarządu w j. angielskim, natomiast chyba nie powinno być problemu z jego zrozumieniem. Wiceprezes poinformował, że żadne jeszcze decyzje nie zapadły, a najważniejsze słowa z jego wystąpienia są następujące:

"We will keep the brand, we will keep the people, we will keep the factories - as we have today", co oznacza, że Solaris chce utrzymać markę, pracowników i fabryki, czyli zachować całą swoją dotychczasową tożsamość i niezależność.

W swoim wystąpieniu prezes Palenica podkreślił, że tak dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, którego właścicielami w 100% są państwo Solange i Krzysztof Olszewscy, wymaga dużych nakładów inwestycyjnych na badania i rozwój oraz inwestycji w zasoby produkcyjne, sieć sprzedaży i serwisu. Przez ostatnich dwadzieścia lat firma Solaris finansowała swój rozwój zarówno ze środków własnych, jak i kapitału dłużnego. Wielokrotnie też na przestrzeni dwóch dekad właściciele spółki otrzymywali propozycje wsparcia rozwoju firmy od partnerów polskich i zagranicznych. Takie propozycje są zawsze sprawdzane pod kątem potencjalnych korzyści dla rozwoju polskiej marki Solaris. I obecnie nie jest inaczej.

-"Firma chce się rozwijać, chcemy zmodernizować nasze fabryki, a do tego potrzebujemy dodatkowych funduszy. Dlatego trwają negocjację nad wyborem partnera oraz dyskusja, na jakich zasadach ta współpraca miałaby być realizowana" - podkreślił Zbigniew Palenica.

Podczas swojej prezentacji prezes Palenica przypomniał, że Solaris w roku 2017 zanotował rekord sprzedanej liczby pojazdów i osiągniętych przychodów. Równie optymistycznie wygląda portfolio zamówień spółki na rok 2018. Już w tej chwili liczba zamówionych autobusów i trolejbusów osiągnęła poziom 1550 pojazdów i zapewnia pełne obłożenie produkcji do końca tego roku. Z tego bardzo dużą część - około 10% - stanowią kontrakty na dostawę pojazdów z napędem elektrycznym. Firma Solaris jest w tej chwili jednym z czołowych producentów autobusów elektrycznych w Europie, a autobus Solaris Urbino 12 electric zdobył tytuł najlepszego autobusu miejskiego w Europie w roku 2017. Pojazdy marki Solaris obecne są na czterech kontynentach w 32 państwach w ponad 700 miastach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Solaris
fabryka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....