TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris podsumowuje rok 2019 [TRANSMISJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.03.2020 08:00:22
Solaris podsumowuje rok 2019 [TRANSMISJA]

Zapraszamy na naszą stronę FB na transmisję on-line z dorocznej konferencji prasowej Solaris Bus & Coach, która odbędzie się 5 marca - o godzinie 10:00 - w Warszawie. Do zobaczenia!

Konferencja poświęcona będzie wynikom firmy w roku 2019 i planom na rok 2020. W konferencji wezmą udział Javier Calleja, prezes zarządu oraz Petros Spinaris, wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Ponad 1400 pojazdów

Przypomnijmy, że podczas grudniowego spotkania z mediami, Solaris potwierdził osiągniecie zakładanego poziomu produkcyjnego na rok 2019, czyli ponad 1400 szt. autobusów i trolejbusów. W tym roku aż 47% z nich stanowiły pojazdy z alternatywnymi napędami, czyli hybrydy, gazowce, elektrobusy i trolejbusy.

-"W naszym portfelu znajduje się już niemal 800 e-busów – zakontraktowanych i dostarczonych do klientów w 76 miastach w 18 krajach. Tym samym nasze elektrobusy mają już ponad 25 mln elektrycznych kilometrów na liczniku i to przejechanych w różnych warunkach klimatycznych - podkreślił podczas grudniowego spotkania wiceprezes zarządu Solarisa, Petros Spinaris.

Trzy kontrakty

W 2019 roku Solaris zdobył trzy ogromne zamówienia na dostawy autobusów elektrycznych do Berlina (BVG), Mediolanu (ATM) i Warszawy (MZA). To oznacza nawet 470 e-pojazdów i to tylko do tych trzech metropolii.

Dodatkowo producent zakontraktował kolejne 90 autobusów elektrycznych, które pojadą do innych europejskich miast.

To oznacza, że aż 25% zamówień na elektrobusy rozpisanych w 2019 roku przez europejskich przewoźników trafiło w ręce wielkopolskiego producenta. Tym samym polska firma wysunęła się na prowadzenie pod względem zdobytych kontraktów na elektrobusy.

Nowości 2020

Elektromobilny kierunek Solarisa widać wyraźnie w zakresie nowych produktów, która firma wprowadza na rynek. Wszystkie te nowinki zostały zebrane na najważniejszej wystawie 2019 roku, czyli Busworld w Brukseli, gdzie obok siebie stanęły następujące modele: Urbino 18 electric – elektryczny autobus przegubowy z bateriami nowej generacji; Urbino 12 hydrogen – autobus wodorowy najnowszej generacji i Solaris Trollino 24 – dwuprzegubowa platforma dla bezemisyjnych pojazdów komunikacji miejskiej.

Do tego Solaris pokazał nowinki w zakresie komponentów, czyli przede wszystkim baterie nowej generacji Solaris High Energy+, które wyróżniają się bardzo wysoką gęstością energii, dzięki czemu autobus będzie w stanie bez problemu pokonać 200 km na jednym ładowaniu, niezależnie od warunków drogowych i klimatycznych.

Ponadto w Brukseli zobaczyliśmy system inicjujący automatyczne hamowanie CMS (Collision Mitigation System), elektroniczne lusterka boczne, klimatyzację z pompą ciepła i falownik trakcyjny w pojeździe, który został wykonany w nowatorskiej technologii SiC

A to nie koniec nowości. Na rok 2020 Solaris zapowiada kolejne dwie nowinki - tym razem w zakresie gamy autobusów z napędem elektrycznym, które mają "zagęścić" dotychczasową ofertę. Aktualnie stanowią ją cztery elektrobusy:

 • Urbino 8,9LE Electric

 • Urbino 12 Electric

 • Urbino 18 Electric

 • Urbino 24 Electric

Jednego z tegorocznych debiutantów już znamy. To Urbino 15 LE Electric, o którym pisaliśmy TUTAJ. Pozostaje zatem jeszcze  jedna niewiadoma...

Targowy kalendarz

Nowinki produktowe będzie można zobaczyć na jednej z kilku wystaw, gdzie w przyszłym roku będzie obecny Solaris. To:

 • Transports Publics w Paryżu / 16-18.06.2020

 • InnoTrans w Berlinie / 22-25.09.2020

 • TRANSEXPO w Kielcach / 21-23.09.2020

 • IBE w Rimini / 22-24.10.2020

 • Czechbus w Pradze / 24 - 26.11.2020

Zapowiada się pracowity rok... Szczególnie jesienią. O ile oczywiście wirus na to pozwoli. Z drugiej strony to kalendarium pokazuje, że najprawdopodobniej - czyli podobnie jak w 2018 roku - Solaris nie będzie obecny na wystawie IAA w Hanowerze.

O tych wszystkich planach i podsumowaniach mówili w Warszawie przedstawiciele zarządu formy - zobaczcie to na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....