TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris laureatem w Konkursie Smart City 2020
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.06.2020 15:00:05
Solaris laureatem w Konkursie Smart City 2020

Podczas XI edycji Smart City Forum, odbywającego się w tym roku online, wyłonieni zostali laureaci Konkursu Smart City. W kategorii Inteligentne rozwiązania – Smart City Solution nagrodzona została firma Solaris Bus & Coach S.A., nominowana za innowacyjne rozwiązania w zakresie e-mobility w kierunku transportu bezemisyjnego.

Konkurs obejmuje pięć kategorii. Wśród nich, w kategorii "Inteligentne rozwiązania" o nagrodę starali się dostawcy wdrożonych już "rozwiązań z zakresu "smart city", które niezawodnie sprawdzają się w przestrzeni miejskiej, zdecydowanie ułatwiając codzienne funkcjonowanie, a zarazem przyczyniające się do oszczędności czasu, energii czy środków oraz mające pozytywny wpływ na środowisko (…)". Właśnie tej kategorii nominowana była firma Solaris, oferująca niezwykle szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie e-mobility.

Nagrodzony w konkursie Smart City producent z Wielkopolski jest idealnym partnerem w procesie transformacji transportu publicznego na bezemisyjny w polskich miastach. Wykorzystując innowacyjne rozwiązanie i nowoczesną myśl inżynieryjną, w sposób realny wpływa na ograniczenie emisji w transporcie miejskim. Aby z sukcesem wprowadzić na szeroką skalę pojazdy zeroemisyjne do transportu publicznego, istotna jest dobrze zorganizowana obsługa eksploatacyjna pojazdów. W tym zakresie Solaris oferuje szczególne rozwiązanie, które znalazło uznanie jury. eSConnect to firmowy rozbudowany system monitoringu i zarządzania flotą autobusów. Umożliwia on ciągły dostęp do bieżących danych pojazdu, pozwalając tym samym na sprawne i racjonalne zarządzanie flotą pojazdów bezemisyjnych, lepszą operacyjność autobusów i optymalne ich wykorzystanie.

Wyboru dokonała niezależna Kapituła Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży. Sam konkurs ma na celu popularyzację idei budowania inteligentnych miast w Polsce. Wyróżnienia skierowane są do tych przedstawicieli biznesu i administracji lokalnej, którzy dzięki realizowanym innowacyjnym projektom, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast i gospodarki.

Autobusy elektryczne marki Solaris to bezemisyjne, niezwykle ciche i nowoczesne pojazdy, które można w pełni dopasować do potrzeb przewoźnika. W zależności od klimatu, obłożenia linii, a nawet ukształtowania terenu, elektryczne Urbino produkowane są w dostosowanej specyfikacji. Dostępne są do wyboru opcje m.in. w obszarze długości pojazdu, jego wyposażenia, rodzaju baterii, ale także sposobów ładowania. Na wygodę podróżnych wpływa bogate wyposażenie, a rozwiązania takie jak systemy monitoringu, wejście z niskiej podłogi oraz inteligentne systemy wsparcia kierowcy, podnosi poziom bezpieczeństwa.

Pierwsze Solarisy Urbino electric pojawiły się na polskich drogach w 2015 roku. Dziś po ulicach 20 miast w Polsce pasażerów wozi już 155 elektrycznych Solarisów. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród nominowanych do pozostałych kategorii Smart City znajdują się miasta, z którymi Solaris już od lat może współpracować. Jednocześnie do grona klientów, którzy na pierwszym miejscu stawiają troskę o środowisko i dla swoich aglomeracji wybierają proekologiczne rozwiązania, wciąż dołączają kolejni przewoźnicy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
nagroda
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....