TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris dostarczy 225 autobusów do Dubaju
SOLARIS BUS & COACH S.A. - Opublikowano: 16.04.2007 22:49:20 7 komentarzy
Solaris dostarczy 225 autobusów do Dubaju

Firma Solaris Bus &Coach S.A. we współpracy z dubajskim przedstawicielstwem Al Ghurair &Solaris Middle East Bus Trading wygrała przetarg na dostawę 225 autobusów dla Zarządu Dróg i Transportu w Dubaju (Dubai Roads &Transport Authority). Łączna wartość kontraktu, obejmującego zarówno dostawę autobusów jak ich serwisowanie, to ponad 112 mln euro. Jesienią ubiegłego roku dubajski przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę łącznie 620 autobusów miejskich. Firma Solaris wystartowała w przetargu za pośrednictwem tamtejszego przedstawicielstwa o nazwie Al Ghurair &Solaris Middle East Bus Trading. Ostatecznie Dubai Roads &Transport Authority (RTA) zadecydowało o podzieleniu zamówienia pomiędzy dwie firmy. Solaris dostarczy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich łącznie 225 autobusów. Ich dostawa rozpocznie się w listopadzie br. i zakończy w połowie 2008 roku. Łączna wartość podpisanego kontraktu wyrażona w walucie Zjednoczonych Emiratów Arabskich –dirham –wynosi ponad 500 mln (ponad 112 mln euro). Waluta ta jest sztywno powiązana z kursem dolara amerykańskiego. W związku z tak dużym zakupem autobusów (łącznie 620 sztuk) RTA planuje budowę nowych zajezdni. Oprócz zakupu autobusów, podpisany kontrakt obejmuje serwisowanie pojazdów przez pięć najbliższych lat. Stacja serwisowa autobusów marki Solaris będzie się mieścić na terenie zajezdni w Dubaju. Do czasu zatrudnienia miejscowych pracowników, szkolenia i serwis w Emiratach Arabskich prowadzić będzie grupa pracowników Solaris Bus &Coach z Polski.

Na ogólną pulę 225 pojazdów, jakie zamówiła RTA, składają się dwa modele: 

150 przegubowych Solarisów Urbino 18 oraz 75 sztuk Solarisów Urbino 12. Ze względów klimatycznych i kulturowych pojazdy będę posiadać wiele rozwiązań ponadstandardowych. Jednym z nich jest wydzielenie w autobusach tzw. przestrzeni rodzinnej. Oznacza to, że przestrzeń pomiędzy pierwszymi a drugimi drzwiami autobusów będzie oddzielona od pozostałej części wnętrza pojazdu szklanymi ściankami działowymi. Przedział ten będzie poznaczony dla kobiet i dzieci. Wszystkie opisy urządzeń, na desce rozdzielczej, oraz opisy przycisków w autobusach będą wykonane w dwóch językach: arabskim oraz angielskim. Również w języku arabskim i angielskim będą wyświetlane komunikaty dla pasażerów pojazdu. Ich projekcja będzie odbywać się na tablicach typu LCD. Pojazdy będą wyposażone w system monitoringu. Ponadto do nowatorskich rozwiązań technicznych należą dodatkowe zabezpieczenia silnika, chroniące pojazd na wypadek burzy piaskowej i zapylenia. Z tych samych powodów również część urządzeń klimatyzacji znajdująca się na zewnątrz autobusu, będzie zaopatrzona w specjalne filtry. Nad wejściami do autobusu zostaną zamontowane kurtyny powietrzne (z zimnym powietrzem), aby podczas otwierania drzwi do wnętrza pojazdu nie wdzierało się gorące powietrze, które w Dubaju osiąga temperatury kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Autobusy będą wyposażone w silniki marki DAF (Solaris Urbino 12 o mocy 228 kW, Solaris Urbino 18 265 kW). Będzie to specjalna seria silników, przystosowanych do bardziej zasiarczonego paliwa, jakie jest w użyciu w Emiratach Arabskich.

„Dubaj w ostatnich latach stał się jedną z najnowocześniejszych metropolii świata. Miasto słynie z luksusowych hoteli, wspaniałych pól golfowych, a także tego,  że pomimo ogromnych upałów w specjalnej hali można pojeździć na nartach. W Dubaju przyszedł teraz czas na najnowocześniejszą komunikację miejską. Jest to dla nas duży zaszczyt, że właśnie tak młoda firma jak nasza dostarczy autobusy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich –mówi Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus &Coach S.A. –Podpisując ten kontrakt wkraczamy w nowy etap działalności naszej firmy. Zaczynamy bowiem funkcjonować nie tylko na obszarze Europy ale także na Bliskim Wschodzie. Realizacja tego zamówienia z pewnością ułatwi nam dostęp do autobusowych rynków krajów ościennych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Dubaj
Solaris
Zjednoczone Emiraty Arabskie
 • zz opole – 18.04.2007

  gratulacje dla Solarisa. Szkoda że kilka lat temu nasze fabryki nie przejął pan Olszewski a pan Zasada.A może jeszcze jest czas aby uratować np. fabrykę w Nysie która kilka lat czeka na inwestora. Panie Olszewski kup pan ją i zrób coś dobrego bo naprawdę warto. Życze następnych takich kontraktów.

 • Stefek – 22.04.2007

  Mamy w Polsce takie fabryki, a oszołomy napychają kabzy zagranicznych dostawców, którzy w dodatku wciskają szrot publicznymi pieniędzmi. To jest skandal. Popatrzcie na mądrzejsze kraje, np. na Czechy. Karosa, Karosa i jeszcze raz Irisbus... Zamówienia powinny być podzielone między Solarisa, Jelcza, Solbusa i Autosana.

 • LOK – 22.04.2007

  Mam wielki szacunek do firmy Solaris, bardzo się cieszę z odnoszonych przez nią sukcesów, jest tylko jedno ALE. Jestem warszawiakiem, ostatnio mam przyjemność jedźić najnowszymi Solarisami SU III 12 oraz SU III 18, i muszę przyznać, że firma trochę odwala fuszerkę, patrząc na nierówno spasowane panele pod sufitem, nierówno spasowane poręcze, itd itp... Dlatego zastanawia mnie jakiej to jakości będą Solarisy dla Emiratów... Z pewnością wszystko najwyższej jakości.... Szkoda, że są równi i równiejsi. Wiadomo Warszawa to nie Dubaj...

 • kk – 24.04.2007

  Krakowskie Solarisy z najnowszej dostawy takich problemów nie mają.... Kto wygrał pozostałą część zamówienia? Oby Autosan poszedł w ślady solarisa, a jelcz upadł (bo jest niereformowalny).

 • Deco – 24.04.2007

  @kk -chyba zapomniałeś,jak po dostarczeniu do Krakowa odesłali ja z powrotem (w celu usunięcia usterek)

 • Marcin – 29.12.2007

  Panowie niema idealnego autobusu niskopodlogowego w dzisiejszych czasach licza sie 2 warunki cena i wyglad zew reszta to tesame podzespoly tak i w Manie Solarisie itd

 • Maciek – 12.05.2008

  Gratulacje dla Solarisa!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....