TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sieradz z umową na nowe autobusy. Od Solarisa
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.04.2019 09:00:03
Sieradz z umową na nowe autobusy. Od Solarisa

25 kwietnia, w Urzędzie Miasta Sieradza podpisano umowę na dostarczenie trzech nowych autobusów Solaris Urbino 10,5. Producent z Bolechowa za dostarczenie trzech autobusów zaproponował w ogłoszonym przetargu kwotę 3.197.385 zł.

-"Autobusy są prawie takie same, jak te, które dostarczaliśmy w poprzednich latach. Wystrój, design jest jednak nieco inny, ponieważ pojazdy są już nowszej generacji. Koresponduje to też z celem projektu czyli ekologią i ochroną środowiska. Autobusy mają najwyższą aktualnie dostępną normę ekologiczną dla silników spalinowych. Chciałbym również pogratulować Sieradzowi, ponieważ nie każde miasto, zwłaszcza tej wielkości, decyduje się by aplikować o środki unijne by zmieniać tabor komunikacji publicznej. Sieradzowi się udało. Inne miasta przespały - mówi Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży Solaris na region południowo-zachodni.

Unia wspiera

Zakup kolejnych nowych autobusów dla Sieradza jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, który wsparł przedsięwzięcie kwotą 2 142 000 zł. Celem projektu jest poprawa komfortu podróży pasażerów, a przede wszystkim wymierne korzyści ekologiczne. Dlatego MPK w przyszłym roku zlikwiduje wysłużone autobusy, wyprodukowane jeszcze w latach 1988-1996.

-"W naszej zajezdni będzie już łącznie 14 Solarisów. Dzięki temu niemal 100 proc. posiadanego taboru będzie niskopodłogowe. Za tym idzie ekologia, bezpieczeństwo i komfort dla pasażerów. Nowe autobusy zastąpią stare 30-letnie Mercedesy 303. Te zostaną zlikwidowane do końca marca 2020 r. - wyjaśnia Arkadiusz Podsiadły, prezes MPK Sieradz.

Dla porównania jeden Mercedes-Benz O303 w trasie po mieście emituje tyle samo spalin, co 14 autobusów klasy Solaris Urbino najnowszych generacji.

Konsekwentna strategia

Przypomnijmy, że zakup trzech nowych autobusów przez MPK Sieradz, to kolejny etap projektu związanego z niskoemisyjną i zrównoważoną mobilnością miejską oraz odmłodzeniem sieradzkiego taboru.

W 2017 i 2018 r. na ulicach miasta pojawiło się już osiem nowych pojazdów Urbino 10 III generacji wyprodukowane przez Solarisa. Koszt ich zakupu wyniósł 8,9 mln zł z czego unijne dofinansowanie pokryło prawie 5,4 mln zł.

-"Jest to ostatni zakup pojazdów z dieslem. W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla etapu III projektu związanego z zakupem autobusów - red. przewidziany jest już zakup pojazdów elektrycznych - tłumaczy prezes Podsiadły.

Trzy transze

Kiedy nowe autobusy pojawią się na sieradzkich ulicach? Ich dostawy zaplanowano w trzech transzach. Pierwsze dwa autobusy mają trafić do Sieradza jeszcze w tym roku - do 31 października i 31 grudnia. Ostatni ma zostać przekazany MPK najpóźniej do końca marca 2020 r.

-"Cieszę się bardzo, że tabor MPK uległ w ostatnich latach tak znaczącej zmianie. Będziemy realizować usługi taboru publicznego w bardzo dobrych warunkach. Komunikacja jest obowiązkiem i by miasto działało właściwie, komunikacja musi być funkcjonalna. Warunki jazdy są bardzo dobre. Zarząd pracuje też nad głęboką analizą tras. W których miejscach dołożyć kursów, gdzie zlikwidować bo nie ma takiego zapotrzebowania. Chcielibyśmy, żeby duża część mieszkańców przesiadła się na komunikację miejską - podsumowuje prezydent Sieradza, Paweł Osiewała.

W tej chwili tabor sieradzkiego MPK liczy 24 autobusy. Średnia wieku pojazdów to 7 lat co, jak podkreśla prezes spółki, jest bardzo przyzwoitą średnią jak na tego typu przedsiębiorstwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Solaris
MPK Sieradz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....