TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Seria wypadków autokarowych. Policja wie dlaczego
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2018 08:55:19
Seria wypadków autokarowych. Policja wie dlaczego

Rośnie liczba wypadków z udziałem autokarów przewożących dzieci. W ostatnich trzech dniach zdarzyły się trzy. Policja apeluje o rozsądek do kierowców, szczególnie tych, którzy wożą innych.

Od początku miesiąca na drogach w całym kraju doszło do około 749 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 911 zostało rannych.

W piątek - 8 czerwca - przed południem na tzw. zakopiance w miejscowości Tenczyn autokar wiozący dzieci ze szkoły podstawowej na warszawskim Wilanowie zderzył się czołowo z ciężarówką. Do szpitali trafiły 34 osoby, z czego troje dorosłych i jedno dziecko zostali ciężko ranni.

W poniedziałek nie dojechała na miejsce szkolna wycieczka z woj. lubelskiego zmierzająca do parku miniatur w woj. świętokrzyskim. Przed godziną ósmą na drodze krajowej nr 74 w Kunicach autokar zderzył się z ciężarówką. Wiózł 24 uczniów z klas I-III i czworo opiekunów. Tego samego dnia o godz. 11 na drodze krajowej nr 11 w Środzie Wielkopolskiej autokar z kilkanaściorgiem dzieci w wieku 9-10 lat wjechał w tył samochodu osobowego. Nikomu nic się stało.

Policjanci zauważają, że przyczyną większej liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach paradoksalnie może być piękna wiosna. "Pogoda ma duży wpływ na psychofizykę kierowców" - mówi PAP Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. "W ostatnich dniach mamy do czynienia z upałami. Może to powodować szybsze zmęczenie, zaburzenia koncentracji, a gorsza dyspozycyjność kierowcy może z kolei bezpośrednio przekładać się na jego styl i technikę jazdy, a także na szybkość reakcji w sytuacjach niebezpiecznych" – dodaje Mrozek.

"Kierowcy pokonujący podczas upałów długie trasy powinni robić w miarę częste przerwy w podróży i obligatoryjnie się nawadniać. To spowoduje, że ich kondycja będzie lepsza, będą jechali bezpieczniej, a co się z tym wiąże - bezpieczniej przewozili innych" – radzi policjant.

Jego zdaniem upały bywają zdradliwe także z innego powodu.

"Zimą jeździmy ostrożnie, bo bierzemy pod uwagę, że może być ślisko i niebezpiecznie. Niestety, lepsza aura wyzwala w kierowcach euforię, lubią jeździć szybciej, docisnąć gaz. To może być bardzo niebezpieczne. Szczególnie jeśli ten animusz połączy się z bardzo wysokimi temperaturami i pogorszeniem refleksu" – przestrzega policjant.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Policja
 • Sebbastian Pioro – 12.06.2018

  Szanowni policjanci - dwa powazne wypadki czyli Tenczynek i dk74 - byly z winy innych uzytkowników drogi,trzecia kolizja (nie wypadek) czyli najechanie na tyl pojazdu poprzedzajacego byl raczej z winy kierowcy autobusu. Sam jestem drajwerem autobusów W piatek takze wracalem z gór z Zawoji - kilkanascie minut po wypadku - telefon u opiekunów mojej grupy rozdzownil sie - rodzice po kolei dzwonili i pytali czy z nami wszystko w porzadku. Co do panskich czestych postoi i nawadniania sie - nie zgodze sie z tym, bo kazdy postój powoduje wiecej klopotów dla kierowcy niz daje pozytku - jest to zwiazane m in z klimatyzacja pojazdu i to, ze przez kazdy postój pojazd sie nagrzewa, a później potrzebuje czasu by sie ponownie schlodzic (na postoju nie wolno miec wlaczonego silnika)... Problemem najwiekszym - mozna nazwac plaga polskich dróg - sa sciganci w osobówkach, którzy wszedzie i w kazdych warunkach musza wyprzedzac i zajezdzac drogę zmuszajac do ostrego hamowania. Na powrocie do Wawy mialem dwie takie sytuacje. Jadac z pasazerami staram sie zawsze trzymac odstęp zapewniajacy mi odpowiednia droge na wyhamowanie autobusu - jednak osobówkarze sie wciskaja i wielu jeszcze hamuje mi przed nosem... Dlaczego policja nie zajmuje sie takimi kierowcami - to przez nich jest najwiecej wypadków !!!

 • Mariusz Samotyj – 12.06.2018

  A szczególnie my mamy uważać zawodowi kierowcy ,tylko wszystkie te wypadki kto spowodował?to jakieś dzielenie ludzi ,na kategorie B znaki są te same myśleć mają wszyscy!

 • Przemas Przemas – 12.06.2018

  U nas w Europie nie jest jeszcze tak zle koledzy gorzej maja zawodowi kierowcy w USA tam nie ważne czy auto osobowe wymusiło czy tez nie jedli nie ma świadków bądź dowodów to winę ponosi kierowca zawodowy gdyż to on ma myśleć za innych użytkowników i przewidywać co zrobią , to jest dopiero chory system

 • Bogumił Kadryll – 12.06.2018

  Może szyny były zle

 • Leszek Niedziółka – 12.06.2018

  "króle szos" w samochodach sprowadzanych z Zachodu.jeżdżą jakby sami byli na drodze. Wsiada taki Janusz do swojej "lymuzyny" i reszta go nie obchodzi. Często mają w nosie pojazdy uprzywilejowane.

 • Maciej Matysiak – 12.06.2018

  Pieprzenie !!!! Potrafią tylko zestresować kierowcę i zabrać DR. Nie musi się znać wystarczy że dostanie rozkaz zabrania dowodu i już.

 • Sebastian Falów – 12.06.2018

  Szczera prawda tak jest

 • Janusz Zalewski – 12.06.2018

  plan trzeba wykonać

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....