TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Scania z kolejną umową w Tarnowie. Citywide 12LF
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.11.2019 15:00:48
Scania z kolejną umową w Tarnowie. Citywide 12LF

Scania wpisuje na swoje konto kolejne zlecenie z Tarnowa. 5 listopada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało z producentem umowę na dostawę jednego autobusu Citywide 12LF CNG.

Jaki autobus?
Ma to być całkowicie niskopodłogowa konstrukcja z nadwoziem o długości 11,9 – 12,2 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i wysoka na max 3,4 m. Ma umożliwić podróż min. 75 pasażerom, w tym nie mniej niż 26 na miejscach siedzących. Przynajmniej osiem foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2. 

Pojazd ma być napędzany silnikiem gazowym, który spełnia normę Euro 6. Musi to być jednostka o pojemności 6 - 12 l. Nie może być ona słabsza niż 250 KM i osiągać min. 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostanie ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów z przekładnią hydrokinetyczną. Automat musi posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia gazu oraz przełożenia dobrane do warunków komunikacji miejskiej w Tarnowie. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika. 

Autobus musi posiadać klimatyzację z funkcją rozdzielenia pracy osobno na przestrzeń pasażerską i kabinę kierowcy. Moc chłodnicza agregatu ma być nie mniejsza niż 30 kW. Naturalna wentylacja ma być zapewniona przez co najmniej jeden wywietrznik dachowy oraz nie mniej niż cztery okna boczne. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji gniazdka z portami USB. Nie zabraknie oczywiście także monitoringu. 

Czas na SIP, który ma bazować na rozwiązaniach mieleckiego R&G Plus. MPK wymaga zamontowania czterech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych. Przedni, boczny oraz tylni będą święcić na biało, natomiast tablica dla niedowidzących będzie miała czerwone diody. W środku znajdzie się monitor LCD typu ETM22, który przekaże MPK. Do tego oczywiście dojdzie GPS oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Całość ma być sterowana z autokomputera SRG5000, który również przekaże tarnowski przewoźnik.

Citywide 12LF nr 22 dla Tarnowa
Przypomnijmy, że gazową "dwunastkę" MPK Tarnów chciało zapłacić maksymalnie 1 300 000 PLN netto. W tym budżecie zmieściła się jedyna złożona 10 września oferta, pochodząca od firmy Scania Polska. Przedstawiciel szwedzkiego koncernu zaproponował za jeden autobus Scania Citywide 12 LF CNG sumę 1 250 000 PLN netto, dodające do tego trzyletnią gwarancję całopojazdową, pięcioletnią gwarancję na napęd, dodatkowe cztery koła zapasowe oraz system do serwisu klimatyzacji.

Tym samym od początku można było uznać Scanię za zwycięzcę najnowszego tarnowskiego zamówienia. 25 października stało się to faktem, a 10 dni później podpisano umowę. A to oznacza, że Scania potwierdza swoją mocną pozycję w Tarnowie. 

Czekamy więc już tylko na kolejną formalność, czyli rozstrzygnięcie przetargu na pięć gazowych "dziesiątek". To kolejny ciekawy punkt, który Scania wpisze na swoje konto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MPK Tarnów
Scania
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....