TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Salzburg kupuje 26 kolejnych Trollino 18 MetroStyle
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 05.12.2012 15:17:33
Salzburg kupuje 26 kolejnych Trollino 18 MetroStyle

Austriacki Salzburg konsekwentnie inwestuje w rozwój proekologicznych, bezemisyjnych i cichych pojazdów z elektrycznym napędem. W ramach rozbudowy sieci transportu miejskiego austriackie miasto zakupiło 26 nowych przegubowych trolejbusów Solaris Trollino z opcją rozszerzenia zamówienia o 14 kolejnych sztuk. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie do roku 2017. Solaris Trollino MetroStyle łączy w sobie najnowsze trendy z branży autobusowej oraz pojazdów szynowych oferując pasażerom zarówno wyrafinowany design, jak i najwyższej jakości wnętrze z przemyślanymi i praktycznymi rozwiązaniami. -„Decydując się na kolejne przegubowe trolejbusy marki Solaris MetroStyle otrzymujemy niezawodny produkt spełniający wysokie wymagania naszych pasażerów oraz pracowników. Jesteśmy z tego powodu niezwykle zadowoleni. Konsekwentnie rozbudowujemy elektrycznie napędzaną komunikację miejską, a nowe Trollino są tego potwierdzeniem z zyskiem dla Salzburga”–mówi Gunter Mackinger, dyrektor Salzburger Lokalbahnen. A Solange Olszewska, prezes zarządu Solarisa dodała: -„Swoimi działaniami na rzecz ciągłego rozwoju zrównoważonego transportu Salzburg, bez wątpliwości, zasłużył sobie na miano „stolicy trolejbusów”w Europie. Jesteśmy dumni, iż dostawa nowych pojazdów została znów powierzona nam”. Dodajmy, że od 2001 roku polska firma dostarczyła blisko 600 Trollino do 13 państw będąc od kilku lat europejskim liderem w segmencie trolejbusów.

Osprzęt elektryczny zostanie dostarczony przez wieloletniego partnera technologicznego Solarisa, firmę Cegelec, która jest czeskim oddziałem francuskiego koncernu specjalizującego się w produkcji elektrycznych napędów do pojazdów komunikacji miejskiej. W Salzburgu użytkowanych jest już 25 Solarisów Trollino 18 dostarczonych w latach 2009-2012. Dziesięć egzemplarzy dostarczonych w tym roku wyposażonych jest w jedyny w swoim rodzaju pakiet stylizacyjny MetroStyle. O tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

-„Te pojazdy będą jeszcze większą konkurencją dla samochodów osobowych oferując najwyższy komfort. Mają one udoskonalone wnętrze, gdzie m.in. wprowadzono większy rozstaw siedzisk, oświetlenie LED, klimatyzację, szersze przejścia przy nadkolach oraz oryginalnie zaprojektowane poręcze. W dachu zamontowano duże szyberdachy. System dynamicznej informacji pasażerskiej na specjalnie zaprojektowanych ekranach wyświetla m.in. plan linii i informacje o kolejnych przesiadkach. Dodatkowo tylna platforma charakteryzuje się dużą przestronnością, co na pewno zyska uznanie naszych pasażerów”–podkreślił Leonhard Schitter, prezes zarządu Salzburg AG.

Solaris Trollino 18AC MetroStyle dla Salzburga przy klasycznej długości 18 m zabiera na swój pokład 139 pasażerów, w tym 35 na miejscach siedzących. W trolejbusie zastosowano taki sam układ drzwi jak w Urbino 18 Hybrid, czyli 1-2-2-2. W pochylonej do tyłu ścianie przedniej zamontowano przednią szybę i wycieraczki w stylu MetroStyle, zbliżone do tych z tramwaju Tramino. Na zewnątrz nieco niżej poprowadzono linię bocznego przeszklenia autobusu oraz zaprojektowano bardziej płynną i elegancką zabudowę dachu. Zmieniono zabudowę nadkoli i zastosowano ozdobne kołpaki. Człony prototypowego egzemplarza połączono przegubem firmy Hübner z przeźroczystą opończą, która może być podświetlona na wybrany kolor. W zakresie napędu zastosowano osprzętu elektrycznego zastosowano system francusko-czeskiej firmy Cegelec. Dodatkowo jest on wspomagany przez agregat spalinowy Kirsch z mały silnikiem Deutz o pojemności 3,6 l, który umożliwia przejazd trolejbusu bez korzystania z napowietrznej sieci. Takie pomocnicze źródła zasilania w znaczny sposób zwiększają konkurencyjność trolejbusów w stosunku do autobusów przy zachowaniu ich podstawowej zalety - bezemisyjności.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Cegelec
trolejbus
Salzburg
Austria

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....