TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rządowa elektromobilność ze stroną społeczną
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.08.2017 10:28:08 8 komentarzy
Rządowa elektromobilność ze stroną społeczną

Inicjowanie i prowadzenie konsultacji branżowych, wymiana wiedzy oraz integracja różnych środowisk zaangażowanych w rozwój elektromobilności i rynku paliw alternatywnych w Polsce to główne cele listu intencyjnego zawartego między Ministerstwem Energii a sektorowymi organizacjami pozarządowymi. Dokument został podpisany 22 sierpnia 2017 r. w Warszawie.

Wiceminister Kurtyka przypomniał, że Rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce zakłada, że do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć 1 mln samochodów elektrycznych a działania rządu mają także przyczynić się do elektryfikacji transportu publicznego. – Rozwój elektromobilności w Polsce to jeden z naszych priorytetów. Może on mieć kluczowe znaczenie dla wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki – powiedział. – Stawiamy sobie ambitne cele, które chcemy realizować we współpracy z przedsiębiorcami, instytucjami oraz stroną społeczną – dodał.

Zauważył także, że podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy w zakresie elektromobilności i paliw alternatywnych z organizacjami pozarządowymi jest inicjatywą symbolicznie rozpoczynającą stałą współpracę między ME a sektorem pozarządowym w tym obszarze. - Wierzę, że dzięki wymianie doświadczeń i wiedzy oraz ścisłej współpracy z naszymi partnerami skuteczniej zrealizujemy cele, które przed sobą stawiamy – podkreślił wiceminister Kurtyka.

Sygnatariuszami listu intencyjnego po stronie organizacji pozarządowych są

 • Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych,

 • Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych

 • Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności.

Współpraca opierać się będzie przede wszystkim na inicjowaniu i prowadzeniu konsultacji branżowych, co pozwoli na wypracowywanie lepszych rozwiązań prawnych, a także organizacyjnych w zakresie rozwoju elektromobilności i rynku paliw alternatywnych w Polsce.

Strony zobowiązały się do upowszechniania wiedzy dotyczącej transportu niskoemisyjnego, elektromobilności i rynku paliw alternatywnych w społeczeństwie. Sygnatariusze planują także inicjować wspólne działania z różnymi partnerami w tym obszarze. Chcą także integrować środowiska zaangażowane w rozwój sektora w tym przede wszystkim przedsiębiorców, administrację rządową oraz samorządową.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-bus
ME
PSPA
 • Replica – 23.08.2017

  Brawo Prezes Autosana !http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-news-rmf-fm-kulisy-przetargu-na-autobusy-dla-wojska-kompromi,nId,2431751

 • Marek – 23.08.2017

  Ostatnio czytałem, że Ursus stara się o przetarg na samochody dla wojska, a jak wiadomo UrsusBus produkuje autobusy więc może tu uderzą?

 • Roman – 24.08.2017

  Szkoda, że jedyne paliwo alternatywne w Polsce to energia elektryczna.

 • ekologg – 24.08.2017

  Bardzo dobrze, że idziemy w stronę elektromobilności! Powinniśmy pamiętać, że planeta dana została nam raz jeden jedyny. Jeśli my w końcu zaczniemy o nią dbać, ona zadba i o nas

 • drogon – 24.08.2017

  Zanim polskie miasta wymienią swoje autobusy na elektryki miną dziesięciolecia. Nie mniej jednak, im szybciej zaczną wymieniać stopniowo i inwestować w elektryki, tym lepiej. Dla nas i dla UrsusBus ;)

 • miszon – 24.08.2017

  Na pewno dobrze wpłynie to na polskie marki mające w ofercie autobusy elektryczne, jak np Ursus Bus

 • krakus – 24.08.2017

  @Roman, podobno za kilkadziesiąt lat ma być paliwo z glonów! ;) mam nadzieję, że napęd wodorowy i Ursus Bus ze swoim hydrogen bus rozwiną do tego czasu mocno skrzydła

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....