TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ryanair z drugim samolotem w Poznaniu. 6 nowych tras
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 04.04.2019 13:30:11
Ryanair z drugim samolotem w Poznaniu. 6 nowych tras; fot. Airport Poznań

Od sezonu zima 2019/2020 na poznańskim lotnisku bazować będzie drugi samolot linii lotniczej Ryanair. Przewoźnik uruchomi także 6 nowych połączeń m.in. do Budapesztu, Paryża Beauvais i Sztokholmu. Ryanair liczy, że dzięki temu z usług przewoźnika skorzysta 800 tys. pasażerów rocznie.

Prezes Zarządu Ryanair Michael O'Leary poinformował w środę na konferencji prasowej w Poznaniu, że od sezonu zima 2019/2020 w bazie przewoźnika w Poznaniu znajdą się dwa samoloty. Jak tłumaczył, "dzięki temu zaoferujemy w Poznaniu 17 tras - w tym 6 nowych – i obsłużymy 800 tys. pasażerów rocznie, nadal przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego, turystyki, oraz miejsc pracy".

Ryanair o Poznaniu

-"Poznań jest bardzo ważnym miastem dla nas, dla Ryanair. Jest jedną z naszych sześciu baz w Polsce, którą traktujemy jako jeden z kluczowych rynków w Europie. Ważne jest zatem, abyśmy inwestowali stabilnie zarówno w całym kraju, ale także regionalnie, tu w Poznaniu; dodawali nowe samoloty, tworzyli w ten sposób nowe miejsca pracy i przyczyniali się do liczby odwiedzających Poznań, który jest pięknym miastem i jednym z bardziej interesujących – i nieodkrytych jeszcze – polskich miast" – podkreślił.

Jak wskazał, "wiele osób w Europie słyszało o Warszawie, Gdańsku, czy Krakowie – a o Poznaniu nadal słyszało niewielu, to znaczy nie tylu, ilu powinno. Poznań to bardzo ciekawa destynacja i chcielibyśmy przyciągnąć tu nie tylko większą liczbę turystów, ale także większą liczbę klientów biznesowych" – podkreślił.

Nowe linie

Z poznańskiego lotniska nowe trasy zostaną uruchomione do Budapesztu, Charkowa, Odessy, Paryża Beauvais, Cork oraz Sztokholmu Skavsta. Ponadto, przewoźnik uruchomi nową trasę na lato 2019 do Kavali w Grecji; połączenie będzie realizowane od lipca do września w ramach rozszerzonej siatki połączeń na lato 2019. W sezonie letnim Ryanair zaoferuje z poznańskiego lotniska łącznie 20 tras, w tym m.in. do Rzymu, Zadaru, Londynu, czy Tel Awiwu.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podkreślił na konferencji prasowej, że Ryanair jest jednym z kluczowych partnerów dla miasta. jak mówił, "rozwój bazy oraz poznańskiej siatki połączeń przewoźnika w znaczący sposób wpłynie na wzrost atrakcyjności turystyczno-biznesowej naszego miasta. To nie tylko możliwość taniego podróżowania do ciekawych miejsc w całej Europie, ale też pozytywny impuls dla poznańskiego rynku pracy" – podkreślił.

Kierunek: Ukraina

-"Cieszę się, że wśród nowych destynacji znalazły się dwa miasta ukraińskie: Odessa i Charków, bo Ukraińcy to obecnie najliczniejsza mniejszość narodowa w Poznaniu. Jestem pewien, że nowe kierunki okażą się strzałem w dziesiątkę i zaowocują wzrostem ruchu pasażerskiego na poznańskim lotnisku. Z jednej strony mamy bowiem zyskujący coraz większą popularność wschód Europy, a z drugiej strony cieszące się niezmiennym zainteresowaniem destynacje jak Paryż, czy Budapeszt" – dodał.

Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski wskazał natomiast, że utworzenie w 2017 roku bazy Ryanair było podstawą do szybkiego rozwoju siatki połączeń linii Ryanair z Poznania. Jak podkreślił, siatki połączeń "tak bardzo istotnej dla realizacji relacji biznesowo-turystycznych miasta i regionu".

Wiatrowski zaznaczył, że "dzisiejsza konferencja zapowiadająca nowe połączenia oraz zbazowanie drugiego samolotu pokazują, że Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair" – zaznaczył Wiatrowski. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Ryanair
Lotnisko Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....