TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rower i autobus to złe połączenie? Nie w powiecie poznańskim
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.06.2019 20:54:27
Rower i autobus to złe połączenie? Nie w powiecie poznańskim

Do najciekawszych turystycznie miejsc powiatu poznańskiego będzie można dotrzeć autobusem i jednocześnie przewieźć swój rower. Taka możliwość będzie dostępna dla turystów do połowy października.

Autobusami wyposażonymi w przyczepkę lub wieszak do przewozu rowerów będzie można dotrzeć m.in. w okolice Puszczy Zielonki oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Zbigniew Rusak ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu poinformował, że sezonowe, weekendowe linie autobusowe uruchamiane przez powiat poznański i podpoznańskie gminy przeznaczone są głównie dla "turystówrowerowych i pieszych, chcących oderwać się od samochodu i skorzystać z uroków środowiska naturalnego".

Kilka linii autobusowych

"Uruchomione linie umożliwiają miłośnikom dwóch kółek bezpieczne omijanie dróg publicznych o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżekrowerowych oraz pozwalają poznać bogactwo przyrody powiatu. Obydwie linie autobusowe to świetna oferta dla małych turystów, aby wraz z rodzicami poznawać tereny bardziej odległe od domu" - powiedział.

W tym roku, obok linii 471, łączącej po obrzeżach Puszczy Zielonki Swarzędz z Murowaną Gośliną i Pobiedziskami, uruchomiono także nowe połączenie – linię nr 671 na trasie Wielkopolski Park Narodowy – Mosina – Rogalin – Świątniki. Obydwie linie wyruszają spod dworców kolejowych: 471 - w Swarzędzu, 671 - w Mosinie.

Linia nr 471 obsługiwana jest przez Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które posiada dwie przyczepy do przewozurowerów oraz autobusy niskopodłogowe przystosowane do ich holowania. Każda z przyczep może zabrać kilkanaście jednośladów. "W tym roku linię 471 przedłużono aż do Przebędowa, dzięki czemu lepszy dostęp do niej będą mieli mieszkańcy północnej części gminy Murowana Goślina z Łopuchowa, Uchorowa i Długiej Gośliny" – podał Rusak.

Linia nr 671 umożliwi dojazd z Mosiny do lasów położonych wokół jeziora Góreckiego oraz do zespołu pałacowo-parkowego w Rogalinie. Autobusy tej linii wyposażono w specjalny wieszakrowerowy umożliwiający przewóz czterechrowerów. Linię obsługuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Mosinie, autobusy kursują w soboty, niedziele i święta.

Rower przewieziesz bezpłatnie

"Duża liczba połączeń ma zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny regionu, m.in. Puszczę Zielonkę, Wielkopolski Park Narodowy i przełom Warty w okolicach Rogalina. Łącznie to ponad 500 km ścieżek czekających na mieszkańców powiatu poznańskiego" – podał Rusak.

Jak dodał, trasy obydwu linii przebiegają w pobliżu atrakcyjnych szlakówrowerowych tj. EuroVelo R1 – R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Mała i Duża PętlaRowerowa oraz Cysterski SzlakRowerowy. Można nimi dojechać również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach i jezior: Stęszewskiego, Wronczyńskiego i Jerzyńskiego. Zbigniew Rusak podkreślił, że na obu liniach przewózrowerów jest bezpłatny.

Autobusowe linierowerowe będą czynne do połowy października. W tym roku wprowadzono je po raz piąty. W ciągu czterech lat autobusy linii turystycznej przejechały ponad 87 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad blisko 10 tys. pasażerów i 1,6 tys.rowerów. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Powiat poznański
autobus
  • Piotr Radoliński – 03.06.2019

    ;) http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,24768494,mpk-czestochowa-autobusy-z-przyczepka-dowioza-rowery-do-olsztyna.html

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....