TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rekordy krakowskiej komunikacji w ŚDM
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 29.07.2016 12:00:56
fot. krakow.pl

Krakowska komunikacja miejska od początku Światowych Dni Młodzieży bije kolejne rekordy. Podróżnych w piątek czekają jednak kolejne utrudnienia w ruchu drogowym, związane z przejazdem kolumny papieskiej i uroczystościami na Błoniach.

Tylko w miniony wtorek autobusami i tramwajami podróżowało ponad milion pasażerów. Sprzedano już 35 tys. specjalnych biletów na czas ŚDM po 15 zł, a jednego dnia - również we wtorek - kupiło je 15 tys. osób - poinformował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Rekordowa jest także liczba przejazdów środków komunikacji miejskiej. We wtorek na ulicach Krakowa tramwaje i autobusy miały 220 dodatkowych kursów, co przekłada się w sumie na 2 mln przejazdów dziennie, tj. dwukrotnie więcej niż w normalnym okresie. Najbardziej obciążonymi liniami były: 8 (120 kursów), S1, S2, 14, 19 i S14.

Jednym z największych wyzwań komunikacyjnych okazała się podróż pielgrzymów do sanktuariów w Łagiewnikach - Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Zapełnione pielgrzymami tramwaje zatrzymywały się dopiero w Borku Fałęckim. Dzięki temu kolejne grupy docierały na miejsce, zwiedzały sanktuaria i wracały tramwajami, które podjeżdżały na przystanek co dwie minuty. Dzięki temu bardzo sprawnie udało się przewieźć w obie strony blisko 70 tysięcy podróżujących.

Na krakowskich ulicach nie ma dużo samochodów, sprawnie funkcjonuje komunikacja miejska, zatem okresowe wyłączenia z ruchu ulic na trasie przejazdu kolumny papieskiej nie stanowią dużych utrudnień.

W piątek planowane są kolejne wyłączenia ulic. W godzinach porannych i popołudniowych w związku z przejazdem papieża do i z Oświęcimia czasowo z ruchu zostaną wyłączone: DW 774, DW 780, obwodnica Bielan, ulice Mirowska, Księcia Józefa, Kościuszki i Zwierzyniecka.

W godzinach popołudniowych, w związku z wizytą papieża w Szpitalu Uniwersyteckim w Prokocimiu, czasowo wyłączone z ruchu drogowego zostaną ulice przebiegające na trasie z centrum do Szpitala: Zwierzyniecka, Konopnickiej, Kamieńskiego, Wielicka i Kostaneckiego.

Ul. Franciszkańska tak jak w poprzednich dniach będzie całkowicie wyłączona z ruchu. W piątek uruchomiona zostanie kolejna strefa ograniczeń w ruchu (nr 3 - wschód miasta).

Od 26 lipca w Krakowie obowiązują już dwie strefy wyłączone z ruchu: w okolicach Błoń i Łagiewnik, oraz I i II strefa ograniczenia ruchu. Na ulicach utworzono specjalne linie korytarzowe - autobusowe i tramwajowe - kursujące z rozkładową częstotliwością co 5 minut - z możliwością zwiększenia częstotliwości do 3 minut. Kursowanie części linii zostało wydłużone do godzin nocnych.

Ulice wokół Błoń będą obszarem zamkniętym między 26 lipca a 1 sierpnia, a okolice sanktuariów Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II - od 26 do 31 lipca.

Do korzystania z komunikacji miejskiej ma zachęcać specjalny bilet za 15 zł ważny do 26 do 31 lipca na dowolną liczbę przejazdów. Nie trzeba go kasować.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŚDM 2016
Kraków
ZIKiT Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....