TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ratujemy autobus San H-100!
- Opublikowano: 06.06.2003 00:52:53
Ratujemy autobus San H-100!


Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że trwa odbudowa jednego z ostatnich w Polsce ocalałych autobusów marki San. San H-100 był całkowicie polską konstrukcją. Autobusy te, będące następcami wcześniejszych modeli Sana, zaczęto produkować w Sanockiej Fabryce Autobusów w 1967 roku. Powstawały w dwóch wersjach: międzymiastowej - z drzwiami otwieranymi ręcznie oraz miejskiej - z drzwiami otwieranymi mechanicznie. Autobus San H-100 w wersji międzymiastowej mógł przewozić 41 pasażerów, w tym 33 pasażerów na miejscach siedzących. Wersja miejska autobusu, oznaczana jako San H-100B, miała tylko 19 miejsc siedzących dla pasażerów + 2 dla obsługi. Łączna liczba pasażerów, ograniczona dopuszczalnym obciążeniem pojazdu, wynosiła 60 osób. Autobusy San H-100 w wersji miejskiej woziły szczecińskich pasażerów od 1968 r. W 1978 r. zaczęto wycofywać je ze szczecińskiej komunikacji miejskiej, a kres ich użytkowania w naszym mieście przypada na początek lat 80. Obecnie nie ma w Polsce najprawdopodobniej ani jednego w pełni sprawnego autobusu marki San. Zachowany autobus został w styczniu 2003 roku sprowadzony przez Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej do Szczecina ze złomowiska w Krzyżu Wielkopolskim, jako autobus niemal kompletny, jednak zniszczony i niesprawny technicznie. Ocalony San H-100 wyprodukowany został około 1969 roku i jest w wersji międzymiastowej. Po długich i żmudnych przygotowaniach, w maju 2003 roku autobus został przetransportowany do Sanoka. Znajdująca się tam fabryka autobusów Autosan S.A., w której wiele lat temu San został zbudowany, zgodziła się nieodpłatnie przywrócić go do dawnej świetności. Po odbudowie, autobus stanie się prawdopodobnie jedynym w pełni sprawnym autobusem z rodziny autobusów marki San. Nasze Towarzystwo pokrywa koszty transportu autobusu ze Szczecina do Sanoka i z powrotem. Niestety, w chwili obecnej nie dysponujemy wystarczającymi środkami finansowymi, pozwalającymi na pokrycie tych kosztów. Zwracamy się zatem do wszystkich czytających tę stronę z apelem o pomoc przy doprowadzeniu do końca odbudowy jednego z nielicznych ocalałych autobusów marki San. Głęboko wierzymy, iż odbudowa unikatowego zabytkowego autobusu San H-100 przełamie stereotyp, że w Polsce nie jest możliwe ratowanie historii. Wszystkie osoby oraz instytucje, które chciałyby przyczynić się do przywrócenia dawnej świetności uratowanemu autobusowi San H-100, proszone są o wpłaty na konto: Bank Millenium 33 1160 2202 0000 0000 1952 8541 z dopiskiem "San". Wszyscy ofiarodawcy zostaną wymienieni na specjalnej liście darczyńców, umieszczonej na stronach naszego serwisu internetowego. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy do skontaktowania się listownego z nami na niżej podane adresy:
Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej
al. Wojska Polskiego 200
71-347 Szczecin;
e-mail: stmkm@poczta.fm
Z poważaniem: Zarząd STMKM
Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...