TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ratujemy autobus San H-100!
- Opublikowano: 06.06.2003 00:52:53
Ratujemy autobus San H-100!


Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że trwa odbudowa jednego z ostatnich w Polsce ocalałych autobusów marki San. San H-100 był całkowicie polską konstrukcją. Autobusy te, będące następcami wcześniejszych modeli Sana, zaczęto produkować w Sanockiej Fabryce Autobusów w 1967 roku. Powstawały w dwóch wersjach: międzymiastowej - z drzwiami otwieranymi ręcznie oraz miejskiej - z drzwiami otwieranymi mechanicznie. Autobus San H-100 w wersji międzymiastowej mógł przewozić 41 pasażerów, w tym 33 pasażerów na miejscach siedzących. Wersja miejska autobusu, oznaczana jako San H-100B, miała tylko 19 miejsc siedzących dla pasażerów + 2 dla obsługi. Łączna liczba pasażerów, ograniczona dopuszczalnym obciążeniem pojazdu, wynosiła 60 osób. Autobusy San H-100 w wersji miejskiej woziły szczecińskich pasażerów od 1968 r. W 1978 r. zaczęto wycofywać je ze szczecińskiej komunikacji miejskiej, a kres ich użytkowania w naszym mieście przypada na początek lat 80. Obecnie nie ma w Polsce najprawdopodobniej ani jednego w pełni sprawnego autobusu marki San. Zachowany autobus został w styczniu 2003 roku sprowadzony przez Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej do Szczecina ze złomowiska w Krzyżu Wielkopolskim, jako autobus niemal kompletny, jednak zniszczony i niesprawny technicznie. Ocalony San H-100 wyprodukowany został około 1969 roku i jest w wersji międzymiastowej. Po długich i żmudnych przygotowaniach, w maju 2003 roku autobus został przetransportowany do Sanoka. Znajdująca się tam fabryka autobusów Autosan S.A., w której wiele lat temu San został zbudowany, zgodziła się nieodpłatnie przywrócić go do dawnej świetności. Po odbudowie, autobus stanie się prawdopodobnie jedynym w pełni sprawnym autobusem z rodziny autobusów marki San. Nasze Towarzystwo pokrywa koszty transportu autobusu ze Szczecina do Sanoka i z powrotem. Niestety, w chwili obecnej nie dysponujemy wystarczającymi środkami finansowymi, pozwalającymi na pokrycie tych kosztów. Zwracamy się zatem do wszystkich czytających tę stronę z apelem o pomoc przy doprowadzeniu do końca odbudowy jednego z nielicznych ocalałych autobusów marki San. Głęboko wierzymy, iż odbudowa unikatowego zabytkowego autobusu San H-100 przełamie stereotyp, że w Polsce nie jest możliwe ratowanie historii. Wszystkie osoby oraz instytucje, które chciałyby przyczynić się do przywrócenia dawnej świetności uratowanemu autobusowi San H-100, proszone są o wpłaty na konto: Bank Millenium 33 1160 2202 0000 0000 1952 8541 z dopiskiem "San". Wszyscy ofiarodawcy zostaną wymienieni na specjalnej liście darczyńców, umieszczonej na stronach naszego serwisu internetowego. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy do skontaktowania się listownego z nami na niżej podane adresy:
Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej
al. Wojska Polskiego 200
71-347 Szczecin;
e-mail: stmkm@poczta.fm
Z poważaniem: Zarząd STMKM
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...