TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Radom zamawia elektrobusy, ładowarki i pojazd techniczny
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.04.2020 19:30:18
Radom zamawia elektrobusy, ładowarki i pojazd techniczny ; fot. MZDiK Radom

23 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu ogłosiło przetarg na zakup 9 szt. nowych autobusów elektrycznych klasy MAXI plus ładowarki i pojazd techniczny.

Cześć "ładowarkowa" w skrócie wygląda tak, że Radom chce 6 ładowarek mobilnymi, w tym jedna do pojazdu technicznego, a także stacji szybkiego ładowania pantografowego.

Co chce Radom?

Zamówienia skład się z aż czterech podzadań, na które trzeba złożyć jedną ofertę. Spore wzywanie. To:

 • dostawa 9 szt. autobusów elektrycznych, klasy MAXI o długości 12 m +/-5 %;

 • dostawa pojazdu technicznego o napędzie konwencjonalnym Euro 6, wyposażonego w mobilną stację ładowania autobusów;

 • dostawa mobilnych dwuwyjściowych stacji ładowania zajezdniowego w ilości 5 sztuk o mocy min. 2 x 40 kW każda;

 • budowa, w systemie "zaprojektuj i wybuduj", stacji szybkiego ładowania pantografowego wraz z zasileniem energetycznym o mocy min. 250 kW, na terenie pętli autobusowej, zlokalizowanej w Radomiu przy ul. Królowej Jadwigi (os. Michałów).

Przy takiej skali ymogi w zakresie finansów i doświadczenia są spore. Wykonawca musi wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości: co najmniej 7 000 000 PLN + OC na tę sumę. Zdolność techniczna to:

 • w ramach jednego lub więcej zamówień, dostawa co najmniej 9 sztuk autobusów elektrycznych klasy maxi, o długości 12 m +/- 5 %,

 • dostawa i instalacja co najmniej 9 punktów ładowania autobusów elektrycznych (zajezdniowych, przez złącze plug-in, każdy zdolny do pełnego naładowania magazynu energii tradycyjnej autobusu w czasie do 5 godzin) o minimalnej mocy 40 kW,

 • dostawa i instalacja co najmniej 1 stację szybkiego ładowania pantografowego, bezobsługowego, zdolną do doładowania magazynu energii tradycyjnej autobusów, o minimalnej mocy 250 kW, z dodatkową funkcją ładowania przez złącze plug-in.

Kiedy przyjadą autobusy?

Wymagany termin realizacji zamówienia to 12 m-cy od podpisania zamówienia. Termin składania ofert upływa 2 czerwca. Nie jest dopuszczone składanie ofert wariantowych/częściowych.

Zastosowane kryteria to:

 • cena o wadze 60%

 • kryteria techniczne o wadze 40%, na które składa się m.in.

- długość okresu gwarancji

- długość okresu gwarancji na magazyn energii

- wytrzymałość konstrukcji nośnej

- zużycie energii elektrycznej

Na konie dodajmy, że kontrakt ma unijne dofinansowanie w ramach projektu "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą".

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet 6 Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

Aktualna sytuacja

W Radomiu kończy się instalacja ładowarek pantografowych dla 10 autobusów elektrycznych na pętlach na Południu i Gołębiowie I. Prowadzone są ostatnie prace montażowe. Równocześnie w fabryce Solarisa w podpoznańskim Bolechowie właśnie trwa produkcja pojazdów dla Radomia. Jest to zadanie realizowane w ramach tak zwanego projektu multimodalnego.

Autobusy z I partii trafią na linię 1. To ona została wytypowana na podstawie różnych uwarunkowań jako pierwsza do elektryfikacji. Solarisy będą umożliwiać podróż około 70 pasażerom. Pojazdy będą zaopatrzone w dodatkowe źródło energii.energii Nowością na skalę europejską jest fakt, że będzie ono na gaz ziemny, a nie, jak to zazwyczaj bywało w tego rodzaju pojazdach, na olej napędowy. Ma to pozwalać na zasilanie na przykład ogrzewania nie zmniejszając zarazem mocy baterii. Radomskie pojazdy będą zasilane baterią LTO typu Solaris High Power o mocy 115 kWh. Takie akumulatory charakteryzują się dłuższą żywotnością (gwarancja opiewa na 8 lat).

Za 10 elektrycznych pojazdów marki Solaris Urbino 12 (wraz z ładowarkami) miasto zapłaci prawie 32 miliony złotych. Zobaczymy, jakie teraz przewoźnik otrzyma ceny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
elektrobus
ładowarki
MPK Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....