TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Radom z pierwszym elektrobusem. Od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.04.2020 16:00:22
fot. UM Radom

Pierwszy z dziesięciu elektrycznych Solarisów, które wkrótce wyjadą na ulice Radomia jest już w bazie MPK. Autobus przejdzie teraz testy sprawdzające, czy spełnione są wszystkie szczegółowe warunki zamówienia.

Niezbędne będzie także sprawdzenie współdziałania z ładowarkami, zarówno tymi, które znajdują się na terenie bazy MPK, jak i pantografowymi zamontowanymi na dwóch pętlach autobusowych - na Południu oraz na Gołębiowie I. Po zakończeniu testów, do Radomia przyjedzie kolejnych dziewięć zamówionych u producenta elektrycznych autobusów.

"Dziś oczywiście wszyscy żyjemy sprawami związanymi z walką z koronawirusem, ale jednocześnie kontynuujemy inne ważne dla miasta projekty, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Tu niezmiernie ważnym elementem jest komunikacja publiczna. Bardzo się cieszę, że już w połowie roku na naszych ulicach pojawi się pierwszych dziesięć bezemisyjnych, cichych i komfortowych dla pasażerów autobusów, które kupujemy w ramach projektu multimodalnego współfinansowanego z funduszy unijnych" - mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Solaris za radomską dostawę zainkasuje 31 967 946 PLN brutto. To daje cenę za jednego nU12e z ładowarkami w wysokości 2 599 020 PLN netto w pakiecie z trzyletnią gwarancją całopojazdową i ośmioletnią na baterie. Była to bardzo przyzwoita cena przy takich warunkach zamówienia.

Autobusy Solaris Urbino 12 electric będą umożliwiały podróż około 70 pasażerom, w tym przynajmniej 25 na miejscach siedzących. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w elementy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, monitoring, ładowarki USB, tzw. ciepły przycisk, a kasowniki nie będą już miały przycisków, lecz ekrany dotykowe. Nowe elektryczne autobusy będą obsługiwały linię nr 1.

To jednak nie koniec zakupów elektrycznych autobusów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ogłosiło właśnie przetarg na dostawę kolejnych dziewięciu takich pojazdów. Miejska spółka ma na ten cel przyznane unijne dofinansowanie w kwocie 19 mln 160 tys. złotych. Dotacja pokryje do 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

Oprócz zakupu dziewięciu autobusów elektrycznych klasy maxi, projekt MPK obejmuje także pozyskanie pięciu dwuwyjściowych mobilnych stacji ładowania zajezdniowego, budowę stacji szybkiego ładowania pantografowego na pętli przy ul. Królowej Jadwigi oraz zakup nowego pojazdu technicznego wyposażonego w mobilną stację ładowania autobusów. Dostawa autobusów planowana jest na koniec II kwartału 2021 roku. Nowe pojazdy będą wykorzystywane do obsługi linii nr 3 i zastąpią najstarsze autobusy spalinowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
ładowarka
MZDiK Radom
MPK Radom
Solaris
Ekoenergetyka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....