TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Radom z elektrobusową ofertą od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.04.2019 16:00:42
Radom z elektrobusową ofertą od Solarisa

Jedna oferta wpłynęła w przetargu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu na zakup autobusów elektrycznych wraz z pakietem do ładowania. Przedstawił ją Solaris. I mimo, że trochę przewyższa ona radomski budżet to i tak miasto może mieć powody do zadowolenia.

Przypomnijmy, że radomski przetarg został ogłoszony 14 lutego. O jego warunkach formalnych pisaliśmy tutaj. Zamówienie składa się z dwóch elementów. Oba mają być wykonane przez jednego wykonawcę. Pierwszym jest dostawa 10 autobusów elektrycznych klasy MAXI z nadwoziami o długości 12 m (+-5 %). Kolejnym elementem jest dostawa ładowarek. Obejmie ona:

  • dwa punkty szybkiego ładowania pantografowego o mocy min. 300 kW, zlokalizowanych na krańcach Osiedle Południe i Osiedle Gołębiów I

  • montaż 10 punktów mobilnych wolnego ładowania (4 ładowarki dwustanowiskowe o mocy 2 x 40 kW, tj. 8 punktów ładowania oraz 2 punkty jednostanowiskowe o mocy min. 40 kW) zlokalizowanych w zajezdni MPK Radom

  • dostawę systemu monitowania infrastruktury ładowania

Szczegółowo radomskie- bardzo fajne- wymagania wobec "elektryków" opisaliśmy tutaj. Zamówienie będzie zrealizowane w dwóch transzach. W ciągu 365 dni od podpisania umowy do Radomia ma zostać dostarczony pierwszy elektrobus oraz mają zostać uruchomione wszystkie ładowarki. Z kolei 10 dni później komplet "elektryków" ma już być przekazany MZDiK.

Mały rozstrzał

Dziś minął termin składania ofert. Urzędnicy na zakupy przygotowali 31 200 000 PLN brutto. To oznacza, że średni koszt pozyskania jednej elektrycznej "dwunastki" wraz z zestawem ładowarek przyjęto na poziomie 2 536 585 PLN netto. To nie najgorsze szacunki jak na tak przyjazne wymagania Radomia, ale powiedzmy, że wypadałoby jeszcze doliczyć pewną rezerwę.

Jedyna otwarta dziś oferta minimalnie przewyższa budżet. Przedstawił ją Solaris. Producent z Bolechowa deklaruje gotowość wykonania zamówienia za 31 967 946 PLN brutto. To daje cenę za jednego nU12e z ładowarkami w wysokości 2 599 020 PLN netto, a więc mimo wszystko bardzo przyzwoicie przy takim kształcie zamówienia.

-"Teraz złożona oferta musi zostać sprawdzona pod kątem formalnym, prawnym oraz rachunkowym. Prace komisji mogą potrwać około czterech tygodni. Zgodnie z założeniami nowe, elektryczne autobusy powinny się pojawić na radomskich ulicach w połowie przyszłego roku" - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Pozostaje więc czekać czekać na decyzję miasta. Od początku chwaliliśmy radomski przetarg za trzeźwe podejście do sprawy i konkretny opis wszystkich wymagań. Wiele nie brakuje.

Nie tylko elektrobusy

To pierwszy przetarg w ramach całego projektu multimodalnego. Sukcesywnie będą rozstrzygane kolejne, m.in. na zakup nowych wiat przystankowych, biletów i tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Przygotowano już także dokumentację na przetarg dotyczący budowy trzech ścieżek rowerowych w mieście. Ma on zostać ogłoszony w ciągu kilkunastu dni.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZDiK Radom
MPK Radom
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....