TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PSPA murem za ITD. Prezes Jańczuk pisze list
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.12.2016 12:48:39 1 komentarz
PSPA staje murem za ITD

Trwa walka o utrzymanie Inspekcji Transportu Drogowego jako osobnej służby. Po ZMPD głos w obronie ITD zabrało Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych.

Rafał Jańczuk, prezes PSPA w związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami dotyczącymi likwidacji Inspekcji Transportu Drogowego, wystosował list do Beaty Szydło, prezesa Rady Ministrów, w którym pisze:

-"Szanowna Pani. Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorców transportu drogowego autokarowego w Polsce. Praca wykonywana przez przewoźników autokarowych należy do jednej z trudniejszych - jest to praca bezpośrednio z ludźmi, gdzie niedopuszczalne jest szerzenie szarej strefy lub nieuczciwej konkurencji wynikającej z niestosowania prawa przez nieuczciwych przedsiębiorców. Walkę z tego typu działaniami podejmujemy wraz z Inspekcją Transportu Drogowego. W obecnej sytuacji nasze zaniepokojenie budzą plany programowe partii Prawo i Sprawiedliwość, zgodnie z którymi instytucja ta ma zostać zlikwidowana.

Inspekcja Transportu Drogowego powstała w 2001 roku i od samego początku branża transportu drogowego była bardzo pozytywnie nastawiona na powstanie ,,organu'', który będzie bronił polskich przewoźników. Nakładane na przewoźników kary w dużym stopniu wyeliminowały z rynku nieuczciwą konkurencję jak również przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa podróżowania autokarami. Przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego czynnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych i w sposób merytoryczny służą pomocą w zakresie przepisów obowiązującego prawa. W ostatnim czasie aktywowana została powstała przy GITD Społeczna Rada Konsultacyjna, która jeszcze skuteczniej umożliwiła dialog pomiędzy Inspekcją Transportu Drogowego a organizacjami zrzeszającymi przewoźników drogowych.

Transport drogowy w Polsce jest bardzo obciążony przepisami, z którymi niekoniecznie my jako "Przewoźnicy" zgadzamy się, ale są one przedmiotem konsultacji, dyskusji. Inspekcja jest jednym z ważniejszych organów, uczestników dialogu na ich temat.

Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych wnosi o rozpatrzenie wszystkich uwarunkowań funkcjonowania Inspekcji Transportu Drogowego jako samodzielnego organu. Postulujemy o nie włączanie jej w struktury Policji gdyż skutkiem tej decyzji może być zaprzepaszczenie jej dotychczasowego dorobku. Inspekcja Transportu Drogowego jest wyspecjalizowanym organem, którego zadaniem jest głównie kontrola przedsiębiorców, a włączenie jej w struktury Policji może spowodować utratę jej charakteru ściśle określonych działań. Z poważaniem. Rafał Jańczuk, prezes PSPA."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PSPA
ITD
  • gigi – 01.12.2016

    Papa niech pisze za siebie a nie za wszystkich, Judasza znów mają układy i interes w tym żeby nie likwidować, bo się boją ze skończą się układzie i kontakty i kolesiostwo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....