TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przygotowania EvoBus Polska do EURO 2012
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 11.04.2012 18:52:56
Przygotowania EvoBus Polska do EURO 2012

Spółka EvoBus Polska będzie bardzo aktywnie uczestniczyć w zbliżających się mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Autobusy marki Mercedes-Benz będą wozić VIP-ów, kibiców i dziennikarzy, a autokary Setra - zawodników i działaczy. Pierwsze odbiory tych pojazdów już się rozpoczęły, a w przyszłym tygodniu odbędzie się specjalny trening dla polskich kierowców autokarów poszczególnych reprezentacji (marki Setra). Będzie on dotyczył bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Szkolenie zostanie przeprowadzone na torze doświadczalnym producenta w Ulm, a redakcja InfoBusa oczywiście weźmie w nim udział.

O zwycięstwie konsorcjum Sindbad i Raf Trans w przetargu na obsługę transportową EUIRO 2012 i wyborze przez te firmy marki Setra już pisaliśmy w InfoBusie, dlatego teraz skupimy się na turniejowej aktywności drugiej marki EvoBus Polska –Mercedes-Benz. Generalnie tak szeroka obecność Mercedesa na EURO 2012 to efekt współpracy z globalnymi sponsorami piłki nożnej takimi jak Continental, Castrol czy Sony. To właśnie goście tych koncernów będą wozić autobusy ze znakiem gwiazdy w barwach firm Raf Trans i Sołtysik Resien. Aby zapewnić im maksymalny komfort obaj polscy przewoźnicy zdecydowali się na zakup fabrycznie nowych autobusów Mercedes-Benz Tourismo. Łącznie ich zakupy obejmą aż 20 autokarów! We wszystkich tych Mercedesach zostaną zamontowane specjalne „mistrzowskie”opony Continental, które także znajdą się na wyposażeniu autokarów marki Setra (konsorcjum Sindbad i Raf Trans), jak i 8 mobilnych warsztatów na bazie Mercedes-Benz Sprinter, które w ramach sieci OmniPlus zapewnią serwis wszystkich autobusów podczas Mistrzostw. A to jednak nie wszystko. Równolegle organizatorzy warszawskich meczy w ramach EURO wypożyczą z EvoBus Polska flotę demonstracyjnych autobusów, która ma wozić m.in. dziennikarzy pomiędzy stadionem, hotelami, konferencjami a Centrum Prasowym. W jej skład wejdzie też najnowszy Citaro II generacji, który miał swoją premierę na SilesiaKomunikacja 2012 w Sosnowcu.

Przypomnijmy też, że we wszystkich miastach-organizatorach EURO 2012, czyli w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku będą kursować darmowe ContiBusy. Obsłużą one w trakcie turnieju trasy między stadionami a centrum. Będą to wyłącznie autobusy marki Mercedes-Benz. Przykładowo we Wrocławiu będą to przegubowe Citaro G, a w Gdańsku –Conecto LF G. Łączna na polskich ulicach pojawi się aż 40 ContiBusów –po 10. na każdą piłkarską lokalizację. W dni meczowe zapewnią one bezpłatny transport kibiców pomiędzy stadionami ze strefami kibica. W pozostałe dni wspomogą flotę autobusów miejskich, ale nadal będą bezpłatne. Wraz z ContiBusami w miastach ustawione zostaną specjalne przystanki nawiązujące wyglądem do ławki rezerwowych. W trakcie spotkań hostessy czekające na przystankach będą udzielały wsparcia fanom podróżującym autobusami. Start całej akcji zaplanowano na 8 czerwca, kiedy odbędzie się pierwszy mecz EURO 2012.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Mercedes
EvoBus
Citaro
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....