TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przeżyjmy to jeszcze raz: "ogórki" w Poznaniu!
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.05.2016 14:17:19 6 komentarzy
Przeżyjmy to jeszcze raz:

Charakterystyczny kształt, czerwony kolor i dźwięk, który przywoływał na myśl niejedno wspomnienie - ulicami miasta przejechały uroczyście zabytkowe autobusy nazywane potocznie "ogórkami". Tym samym oficjalnie rozpoczęto sezon na poznańskie linie turystyczne, którymi można zwiedzać stolicę Wielkopolski.

- Zapraszamy wszystkich do skorzystania z linii turystycznych, którymi można zwiedzać miasto. Taka perspektywa zmienia punkt widzenia na piękne i ciekawe miejsca w Poznaniu, a tych przecież u nas nie brakuje! - zauważa zastępca prezydenta Maciej Wudarski.

Gościem specjalnym uroczystego przejazdu był krakowski przegubowy, czerwony Jelcz z 1967 roku - jedyny taki egzemplarz na świecie. Towarzyszył on naszemu zabytkowemu Jelczowi w jubileuszowym przejeździe "ogórków".

- To wyjątkowa podróż. "Ogórki" to pojazdy, które zarówno poznaniacy jak i wszyscy mieszkańcy Polski, wspominają z wielkim sentymentem. Dzisiejsza frekwencja i pełne autobusy udowadniają to, że "ogórki" są na topie! - mówi Maciej Witkowski z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Uroczysty przejazd oficjalnie zainaugurował sezon na poznańskie linie turystyczne. Trasa linii nr 100, na której będą kursowały autobusy marki Ikarus (260 i 280), Jelcz PR 110, DAF MB200 i popularny "Ogórek", przebiega przez jedne z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu. "Setka" będzie wyruszać z przystanku przed Muzeum Narodowym, pojedzie przez Wzgórze św. Wojciecha, centrum Poznania, Ostrów Tumski aż do Nowego Zoo. W drodze powrotnej turyści będą mogli zobaczyć z jej okien plac Bernardyński, Dworzec Zachodni i park Wilsona, a także Święty Marcin.

- To świetny pomysł i świetna inicjatywa. Dzieci widząc autobusy mogą zobaczyć jak kiedyś wyglądały takie środki transportu. To spotkanie z historią, a przy okazja ciekawa forma spędzania wolnego czasu - Łukasz Jastrząb, który do autobusu zabrał całą rodzinę.

Ci, którzy chcieliby wybrać się w podróż zabytkowym "ogórkiem", mają do wyboru dwa rodzaje biletów na linie turystyczne: jednoprzejazdowe (4 zł normalny, 3 zł ulgowy) oraz bilety jednodniowe (8 zł normalny i 6 zł ulgowy). W obu taryfach funkcjonują też bilety rodzinne (maksymalnie 5 osób, w tym dwie dorosłe): jednoprzejazdowe kosztują 12 zł, a jednodniowe 24 zł.

Autobusy będą kursowały do 25 września we wszystkie soboty, niedziele i dni świąteczne. Linia nr 100 będzie wykonywała 12 kursów dziennie, co ok. 40 min w godz. 10.00 - 18.00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
MPK Poznań
parada
 • pyrland – 02.05.2016

  Kraków ma wspaniałe zabytki autobusy i tramwaje

 • pes – 03.05.2016

  @pyrland Rozumiem, że masz na myśli wszechobecny złom z Wiednia i Jelcza 121 i 181

 • advisor – 03.05.2016

  @pesTaboru zabytkowego to akurat MPK wielu zazdrości, bo jest imponujący i w świetnym stanie. Co do taboru liniowego to zdania są podzielone ;-)

 • pes – 03.05.2016

  I tu sedno problemu , że tabor zabytkowy robi i niestety jeszcze długo będzie robił w Krakowie za liniowy. Szczególnie szrot z Wiednia i z Jelcza 181

 • Ja – 04.05.2016

  Do 2017 roku Kraków będzie miał 80% taboru EURO 5 , a do 2019 roku 100%

 • Crack – 05.05.2016

  @pesWiedeński szrot jeździ nadal i w samym Wiedniu i długo tam jeszcze pojeździ. Poznań też ma liniowe zabytki GT8 z końca lat 50 więc starsze od E1 i c3. Co do Jelczy to długo nie pojeżdżą, w tym roku przyjedzie m.in. 60 nowych Urbino 12 które zastąpią 121M. Wczoraj nawet jeden 121M się zapalił :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....