TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przeżyjmy to jeszcze raz: "ogórki" w Poznaniu!
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.05.2016 14:17:19 6 komentarzy
Przeżyjmy to jeszcze raz:

Charakterystyczny kształt, czerwony kolor i dźwięk, który przywoływał na myśl niejedno wspomnienie - ulicami miasta przejechały uroczyście zabytkowe autobusy nazywane potocznie "ogórkami". Tym samym oficjalnie rozpoczęto sezon na poznańskie linie turystyczne, którymi można zwiedzać stolicę Wielkopolski.

- Zapraszamy wszystkich do skorzystania z linii turystycznych, którymi można zwiedzać miasto. Taka perspektywa zmienia punkt widzenia na piękne i ciekawe miejsca w Poznaniu, a tych przecież u nas nie brakuje! - zauważa zastępca prezydenta Maciej Wudarski.

Gościem specjalnym uroczystego przejazdu był krakowski przegubowy, czerwony Jelcz z 1967 roku - jedyny taki egzemplarz na świecie. Towarzyszył on naszemu zabytkowemu Jelczowi w jubileuszowym przejeździe "ogórków".

- To wyjątkowa podróż. "Ogórki" to pojazdy, które zarówno poznaniacy jak i wszyscy mieszkańcy Polski, wspominają z wielkim sentymentem. Dzisiejsza frekwencja i pełne autobusy udowadniają to, że "ogórki" są na topie! - mówi Maciej Witkowski z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Uroczysty przejazd oficjalnie zainaugurował sezon na poznańskie linie turystyczne. Trasa linii nr 100, na której będą kursowały autobusy marki Ikarus (260 i 280), Jelcz PR 110, DAF MB200 i popularny "Ogórek", przebiega przez jedne z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu. "Setka" będzie wyruszać z przystanku przed Muzeum Narodowym, pojedzie przez Wzgórze św. Wojciecha, centrum Poznania, Ostrów Tumski aż do Nowego Zoo. W drodze powrotnej turyści będą mogli zobaczyć z jej okien plac Bernardyński, Dworzec Zachodni i park Wilsona, a także Święty Marcin.

- To świetny pomysł i świetna inicjatywa. Dzieci widząc autobusy mogą zobaczyć jak kiedyś wyglądały takie środki transportu. To spotkanie z historią, a przy okazja ciekawa forma spędzania wolnego czasu - Łukasz Jastrząb, który do autobusu zabrał całą rodzinę.

Ci, którzy chcieliby wybrać się w podróż zabytkowym "ogórkiem", mają do wyboru dwa rodzaje biletów na linie turystyczne: jednoprzejazdowe (4 zł normalny, 3 zł ulgowy) oraz bilety jednodniowe (8 zł normalny i 6 zł ulgowy). W obu taryfach funkcjonują też bilety rodzinne (maksymalnie 5 osób, w tym dwie dorosłe): jednoprzejazdowe kosztują 12 zł, a jednodniowe 24 zł.

Autobusy będą kursowały do 25 września we wszystkie soboty, niedziele i dni świąteczne. Linia nr 100 będzie wykonywała 12 kursów dziennie, co ok. 40 min w godz. 10.00 - 18.00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
MPK Poznań
parada
 • pyrland – 02.05.2016

  Kraków ma wspaniałe zabytki autobusy i tramwaje

 • pes – 03.05.2016

  @pyrland Rozumiem, że masz na myśli wszechobecny złom z Wiednia i Jelcza 121 i 181

 • advisor – 03.05.2016

  @pesTaboru zabytkowego to akurat MPK wielu zazdrości, bo jest imponujący i w świetnym stanie. Co do taboru liniowego to zdania są podzielone ;-)

 • pes – 03.05.2016

  I tu sedno problemu , że tabor zabytkowy robi i niestety jeszcze długo będzie robił w Krakowie za liniowy. Szczególnie szrot z Wiednia i z Jelcza 181

 • Ja – 04.05.2016

  Do 2017 roku Kraków będzie miał 80% taboru EURO 5 , a do 2019 roku 100%

 • Crack – 05.05.2016

  @pesWiedeński szrot jeździ nadal i w samym Wiedniu i długo tam jeszcze pojeździ. Poznań też ma liniowe zabytki GT8 z końca lat 50 więc starsze od E1 i c3. Co do Jelczy to długo nie pojeżdżą, w tym roku przyjedzie m.in. 60 nowych Urbino 12 które zastąpią 121M. Wczoraj nawet jeden 121M się zapalił :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....