TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przeżyjmy to jeszcze raz ? 20 lat Solarisa [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.05.2016 15:52:47 8 komentarzy
Przeżyjemy to jeszcze raz ? 20 lat Solarisa [FILM]

22 marca 1996 r. z fabryki w Bolechowie koło Poznania wyjechał pierwszy niskopodłogowy autobus miejski Przedsiębiorstwo tworzyło wówczas 36 osób, dziś jest ich 2500.

W pierwszym roku z fabryki wyjechało 56 pojazdów, dziś liczba ta sięga 14 tysięcy. W ciągu dwóch dekad Solaris wyrósł na duże i dojrzałe przedsiębiorstwo, które zapisało pokaźny rozdział historii polskiej motoryzacji. Różnokolorowe i nowoczesne autobusy, trolejbusy i tramwaje jeżdżą po drogach kilkuset miast na świecie. Zobaczymy ten fragment naszej historii na jubileuszowym filmie:

Dwadzieścia lat spowodowało, że Solaris wyrósł na dojrzałe i odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo. Firma prowadzi własną Fundację Zielony Jamnik, dla najmłodszych dzieci pracowników otworzyła żłobek i wspiera szkolnictwo zawodowe poprzez klasy patronackie. We współpracy z uczelnią wyższą kształci fachowców w ramach studiów dualnych. Dla kierowcom swoich autobusów organizuje szkolenia, aby jak najefektywniej korzystali z ich możliwości i tym samym dbali o bezpieczeństwo pasażerów. W ciągu dwóch dekad Solaris stał się symbolem polskiego sukcesu.

Podpoznańskie fabryki opuściło ponad 14 tysięcy autobusów i tramwajów, które jeżdżą w ponad 600 miastach w 30 państwach na świecie. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
jubileusz
 • ktos – 10.05.2016

  taka firma a ludzie na produkcji zarabiają 2200.3 lata bez podwyżki a oni rekordy bija hehe

 • hgd – 10.05.2016

  a ile byś chciał zarabiac na produkcji? Niestety to sa polskie realia. I nie jest to wina Solarisa, to i tak nieźle. Owsze, są firmy gdzie jest trochę wiecej na produkcji, ale jest tez wiekszość, gdzie jest minimalna stawka albo umowy zlecenia. A z daninami do budżetu panstwa ta pensja to juz jakies 3600 zł - warto o tym pamietać!!!. Sprobuj otworzyc własną firmę i plac na produkcji 6000? 8000? (około 13.000 brutto) Jesli dasz rade, skladam CV

 • Popiel – 10.05.2016

  Do hgd Trochę się z Tobą zgadzam że to jest też trochę wina poprzednich rządów i że tyle trzeba dać państwu z pensji ale jeśli firma ma co rusz nowe kontrakty i zlecenia to powinny być może nie co kontrakt ale co trzy np: symboliczna podwyżka żeby zmotywować pracownika.Bo z drugiej strony władza z zarządu zawsze dla siebie ma pieniądze a dla pracownika nie ma i tak jest w całej Polsce.Więc mimo realiów Polskich nie ma co ich do końca usprawiedliwiać każdy orze jak może niestety :)

 • hgd – 10.05.2016

  Popiel: ale prawda jesy taka, że cała odpwiedzialnośc prawna, finansowa, nawet karna za prowadzenie firmy spoczywa na właścicielach i zarządzie. Także planowanie kosztów, spłaty kredytów itd. Ten kto tego nie dotknął, to nie wiem z czym to sie wiąże. Załozmy, że pracownicy otrzymują podwyżkę , ale wskutego tego zmniejsza sie rezerwa na trudne czasy i firma nagle zaczyna mieć problemy z płynnością. Jaką dajesz gwarancje, że wtedy pracownicy pomogą i powiedzą: szefie, spoko, nie martw się, odpuścimy Ci te dwie wypłaty których nam nie wypłaciłeś, bo do tej pory płaciłes na po 5000 miesiecznie.? ŻADNEJ - bo go tak samo potraktują jak wroga - od prazu PIP, sąd itd. Nie oszukujmy sie. Trzeba na to spojrzeć z dwóch stron.

 • Chop zornico – 10.05.2016

  Przez lata pracowałem w firmie konkurencyjnej do Solarisa. Raz wygrałem, raz przegrałem walkę o klienta, ale zawsze miałem szacunek do ich pracy. Nie wiem tylko skąd tyle zacietrzewienia, złości i zawiści brało się w zarządzie mojej spółki. ... byłej spółki, bo szczęśliwe juz tam nie pracuje. Nie mniej zarząd ze swoimi poglądami został i pewnie nawet walenie ich młotami po hełmach niewiele zmieni.Solarisowi gratuluję, a wodzowi zdrowa życzę !

 • ttt – 11.05.2016

  Panie Prezesie gratuluję i życzę zdrowia

 • Pinki – 11.05.2016

  Popieram, dużo zdrowia i wytrwałości. Jak ktoś chce zarabiać więcej niech założy swój biznes i zatrudni kilku ludzi - polecam. Brawo Solaris - miło spotkać Wasze autobusu wszędzie w Europie. Jestem dumny ze to polski produkt

 • Berlin – 19.05.2016

  Szacunek i respekt co Panstwo Olszewscy postawili na nogi. Mialem mozliwosc pracowac pare dobrych lat w tej firmie. Szczegolnie wielki respekt dla Pana Prezesa... zycze duzo zdrowia!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....