TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przetarg na linie w Wałbrzychu – kolejne podejście
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 10.11.2011 23:49:44 8 komentarzy
Przetarg na linie w Wałbrzychu – kolejne podejście

Już po raz drugi Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu ogłosił przetarg na obsługę linii komunikacji miejskiej łączących Wałbrzych i Szczawno-Zdrój.  Nowe postępowanie przetargowe znacząco różni się jednak od poprzedniego. W ramach postępowania zastrzeżone zostało dodatkowo że po okresie 3 lat odkupione zostaną od Wykonawcy 30 szt. autobusów. Łącznie do obsługi 14 linii komunikacyjnych miejskich Zamawiający wymaga 50 szt. autobusów (bez pojazdów rezerwowych). Docelowo przewozy na liniach komunikacyjnych wykonywane będą pojazdami Zamawiającego oraz Wykonawcy.

Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie do zakupienia 30 sztuk fabrycznie nowych pojazdów typu maxi i odsprzedania ich za cenę netto podaną w ofercie + podatek VAT obowiązujący w dniu odsprzedania. Gmina Wałbrzych zakupi 20 szt. autobusów spełniających wymogi określone w załączniku do SIWZ. Przewidywany termin zakupienia autobusów to wrzesień 2012. Autobusy, które zakupi Gmina Wałbrzych dzielą się na 3 autobusy mega i 17 autobusów maxi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany liczby autobusów maxi (zmniejszenie) i wprowadzenie w ich miejsce autobusów midi. Autobusy podzielone zostały wg kryterium liczby miejsc:

- midi –min. 70 miejsc, w tym min. 18 siedzących,

- maxi –min. 90 miejsc, w tym min. 26 siedzących,

- mega –min. 140 miejsc, w tym min. 42 siedzące.

 

Na dzień składania ofert Wykonawca (uwzględniając warunki określone przez Zamawiającego) ma spełnić wymogi dotyczące: liczby autobusów, roku produkcji, pojemności, normy emisji spalin, zużycia energii, emisji dwutlenku węgla, emisji zanieczyszczeń, silnika, skrzyni biegów, ogrzewania, układu drzwi, niskiej podłogi, warunków gwarancji (w przypadku pojazdów, dla których wymagany jest rok produkcji 2012 r. z przedłożonych dokumentów, np. umowy przedwstępnej ma wynikać, że autobusy będą spełniać te warunki).Po przekazaniu 20 sztuk nowych autobusów Wykonawcy, będzie on miał 21 dni na przygotowanie i wprowadzenie ich do eksploatacji. Termin realizacji zamówienia (świadczenia usług przewozowych) to 3 lata licząc od dnia rozpoczęcia świadczenia usług przewozowych. Rozpoczęcie świadczenia usług przewozowych nastąpi z pierwszym dniem miesiąca, nie później jednak niż 1.05.2012 r. Wszystkie 30 sztuk nowych autobusów do obsługi linii które ma zakupić Wykonawca mają być pojazdami klasy maxi, mieć pojemność minimum 90 pasażerów (w tym 26 na miejscach siedzących), silniki o mocy minimum 220 kW spełniające co najmniej normy EURO 5, automatyczne skrzynie biegów, troje drzwi w układzie 2-2-2, 100% niskiej podłogi, monitoring wnętrza, komplet tablic kierunkowych, kasowniki dwufunkcyjne. Dodatkowo kabiny kierowców mają posiadać klimatyzację i być oddzielone od przedziału pasażerskiego. W przypadku pozostałych 20 sztuk autobusów którymi Wykonawca będzie czasowo obsługiwać linie komunikacyjne, do czasu aż Zamawiający przekaże fabrycznie nowe pojazdy, mają one spełniać następujące kryteria:

(rok produkcji 2004 –2012)

17 sztuk to autobusy klasy maxi o pojemności minimum 90 osób

3 sztuki to autobusy klasy mega o pojemności minimum 140 osób

silniki o mocy 180 kW w autobusach klasy maxi i 220 kW w autobusach klasy mega

troje drzwi 2-skrzydłowych w autobusach maxi i czworo drzwi 2-skrzydłowych w mega

monitoring przestrzeni pasażerskiej

tablice elektroniczne i kasowniki dwufunkcyjne

 

Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 12 grudnia br. Kryteria oceny ofert zostały podzielone w następujący sposób: 80% cena usługi przewozowej i 20% cena odkupu 30 sztuk autobusów.

 

Cena za wzkm podana w ofercie ma być ceną kompletną i jednoznaczną. Ma ona uwzględniać w szczególności:

-       koszty amortyzacji, remontów, ubezpieczenia, wyposażenia i utrzymania autobusów,

-       koszty utrzymania bazy,

-       koszty zatrudnienia pracowników,

-       koszt zatrzymywania się autobusów na przystankach komunikacyjnych i dworcach,

Szacowana roczna liczba zatrzymań na przystankach autobusowych wynosi 6.116.500,

-       opłaty administracyjne określone na podstawie obowiązujących przepisów,
w szczególności ustawy o transporcie drogowym i ustawy o publicznym transporcie zbiorowym,

-       rozsądny zysk Wykonawcy.

Zamawiający nie dopuszcza umieszczania reklam na autobusach. Wykonawca może umieszczać, wyłącznie w autobusach, które Wykonawca odsprzeda Gminie Wałbrzych, ekrany LCD. Wykonawca ma prawo do wyświetlania na nich reklam
i innych informacji (ich treść nie może być sprzeczna z obowiązującymi przepisami i ma uwzględniać obowiązujące normy społeczne). Wykonawca 20% czasu emisji zobowiązany jest udostępnić bezpłatnie Gminie Wałbrzych i Zamawiającemu na umieszczanie informacji przekazanych przez Gminę Wałbrzych i Zamawiającego. Wykonawca nie ma prawa umieszczania ekranów LCD w autobusach przekazanych mu do korzystania przez Zamawiającego.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wałbrzych
przetarg
linia
 • gp68 – 11.11.2011

  Jeżeli przetarg jest na 14 linii komunikacyjnych a obecnie jest ich 19 to rozumiem, że 5 linii będzie zlikwidowanych? Być może przygotowywana jest większa reorganizacja komunikacji miejskiej?

 • anonim – 12.11.2011

  Zlikwidowane będą linie D, 4, 15, 17, 20 oraz 13 i 9 nie będą kursować w weekendy.

 • św. Mikołaj – 15.11.2011

  15 raczej nie może zostać zlikwidowana ;], inaczej co by latało na gaj ... ?

 • Adrian – 16.11.2011

  15 zostanie, polegnie 14.

 • Henszel – 20.11.2011

  Będzie nowy przewoźnik to będę miał co fotografować

 • gp68 – 05.12.2011

  D - rozumiem likwidację linii (w powszednie dni popołudniu kusy przejmą A i C + weekend) 14 - jeszcze jestem w stanie zrozumieć (15 będzie robiło wariantowe kursy na Beethovena) 17 - likwidują, bo i tak to było tylko kilka kursów 4 i 20 niestety nie rozumiem (na Rusinowej z 3 zostaje tylko 1 linia) Ktoś może bardziej się orientuje w tej polityce likwidacyjnej?

 • gp68 – 21.12.2011

  No i przetarg unieważniony - nikt się nie zgłosił. Od 21.12 Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Wałbrzychu przejął prowadzenie komunikacji miejskiej. Od 23.12 linie 17 i 20 ulegają zawieszeniu. Od 24.12 linia 9 kursuje tylko w dni powszednie.

 • gp68 – 21.12.2011

  No i przetarg unieważniony - nikt się nie zgłosił. Od 21.12 Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Wałbrzychu przejął prowadzenie komunikacji miejskiej. Od 23.12 linie 17 i 20 ulegają zawieszeniu. Od 24.12 linia 9 kursuje tylko w dni powszednie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....