TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przegubowa bitwa warszawska. KIO przyznało rację ZTM i Arrivie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.05.2018 18:00:45
Przegubowa bitwa warszawska. KIO przyznało rację ZTM i Arrivie

Wygląda na to, że Arriva może już raczej być pewna kolejnego wieloletniego kontraktu w Warszawie na obsługę linii autobusowych. Dziś, 21 maja Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie firmy Michalczewski z Radomia. Zarząd Transportu Miejskiego ma zielone światło by podpisać umowę z Arrivą.

Przypomnijmy, że 24 kwietnia warszawski zarządca komunikacji wskazał Arrivę jako zwycięzcę przetargu na ośmioletnią obsługę linii autobusowych przy wykorzystaniu 50 autobusów przegubowych zasilanych CNG. Przewoźnik zadeklarował świadczenie usług przewozowych przy pomocy 54 autobusów MAN Lion's City G CNG za stawkę początkową 7,38 zł/wzkm netto.

Z wyborem tym nie zgodził się oferent, który przedstawił drugą po względem cenowym ofertę. To firma Michalczewski z Radomia, która chciała warszawski kontrakt wykonywać za 7,89 zł/wzkm i również postawiła na gazowe MAN-y w wersji przegubowej. Spółka odwołała się od wyniku przetargu. Jej skarga składała się z ośmiu zarzutów pod adresem ZTM. Pisaliśmy o niej tutaj. Niektóre z nich były bardzo ciekawe. Można je było podzielić na trzy grupy:

  • Zarzut niespełnienia przez Arrivę warunku udziału w postępowaniu w postaci posiadania gotowej bazy lub terenu pod zajezdnię
  • Zarzut sprzecznego z SIWZ wyliczenia stawki za wzkm
  • Rażąco niska cena będą efektem błędnej kalkulacji stawki za wzkm

18 maja odbyła się rozprawa przed KIO. Na niej strony zaprezentowały swoje stanowiska. Izba zdecydowała, że potrzebowała trochę czasu do namysłu nad wyrokiem.

Dziś ogłoszono orzeczenie. Arbitrzy oddalili w całości odwołanie spółki Michalczewski. Przewoźnik ma co prawda prawo do złożenia skargi wyrok do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jednak wątpliwe by z tego uprawnienia skorzystał.

A nawet jeśli to nie wstrzymuje to możliwości podpisania przez stołeczny ZTM i Arrivę umowy na obsługę linii autobusowych 50 pojazdami przegubowymi. Od momentu zawarcia kontraktu zwycięzca przetargu będzie miał 25 tygodni na uruchomienie przewozów. Dla Arrivy będzie to trzecie zlecenie od miasta. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze tło historyczne to będzie to już czwarty kontrakt w stolicy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZTM Warszawa
Arriva
Michalczewski
  • Robert Spychala – 21.05.2018

    A Michaś już tradycyjnie pokryje koszty. Które to już z kolei zmarnowane pieniądze. Zamiast odwołań i marnotrawienia kasy mogli zakupić Many zzamiast Scanii.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....