TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Poznańska, autobusowa linia rowerowa. Pod koniec maja
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.04.2016 14:02:03 3 komentarze
Poznańska, autobusowa linia rowerowa. Pod koniec maja

Powiat poznański ponownie uruchomi rowerowy autobus. Inauguracyjny kurs odbędzie się pod koniec maja. Trasę  ? podobnie jak wzeszłym roku ? obsłużą niskopodłogowe autobusy ZGK Swarzędz ze specjalnymi przyczepkami.

Pierwsze rowerowe poznańskiego powiatu wyjechały w trasę nr 471 jesienią ubiegłego roku. -?Zainteresowanie linią było ogromne, skorzystało z niej ponad tysiąc rowerzystów" - mówi starosta poznański Jan Grabkowski. - "Od Swarzędza, przez osiedla do Puszczy Zielonki - w różnych ładnych miejscach autobus się zatrzymuje. Chodziło nam o to, by rowerzyści nie narażali się na niebezpieczeństwo i żeby po mile spędzonym dniu w lesie bezpiecznie wrócić do domu" - mówi starosta.

Rowerowa linia łączy gminy: Swarzędz, Czerwonak, Murowana Goślina i Suchy Las. Pierwszych rowerzystów przewiezie pod koniec maja i od tego momentu będzie kursowała do końca czerwca 2016 r. Przez cały lipiec i początek sierpnia będzie zawieszona. Rowerowy autobus ponownie zacznie kursować we wrześniu, aby zakończyć sezon w październiku. Na utrzymanie linii, radni przeznaczyli z budżetu powiatu poznańskiego 250 tysięcy złotych.

Rowerowy weekend

Linie 471 będzie działać we wszystkie soboty i niedziele, i połączy duże osiedla mieszkaniowe Swarzędza, Koziegłów, Murowanej Gośliny i Biedruska z turystycznymi szlakami rowerowymi przebiegającymi przez Puszczę Zielonka i przez zalesione tereny gminy Suchy Las. Linia została poprowadzona drogami przecinającymi następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1, R2, R3, R4, R5, R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową oraz Cysterski Szlak Rowerowy i Pierścień dookoła Poznania.

Połączenie ? podobnie jak rok temu - będzie obsługiwane dwoma autobusami niskopodłogowymi należącymi do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu, przystosowanymi do holowania przyczepy mogącej przewieźć jednorazowo 20 rowerów każda.

Rowerowy target

Rowerowa linia 471 łącząca Dworzec PKP w Swarzędzu z pętlą na Biedrusku adresowana jest przede wszystkim do tych mieszkańców aglomeracji, którzy lubią spędzać aktywnie czas wolny na rowerze, a nie mają dostępu do samochodu z odpowiednim bagażnikiem. Oczywiście linia jest także dostępna dla amatorów pieszych wycieczek oraz zwyczajnych pasażerów chcących dojechać do miejscowości położonych wzdłuż trasy przejazdu.

W tym roku autobusy będą kursować z częstotliwością od 90 do 120 minut. Trasa obejmuje os. Raczyńskiego, Czwartaków i Kościuszkowców w Swarzędzu, Gruszczyn, Kobylnicę, Wierzenicę, Wierzonkę, Mielno, Kliny, Kicin, osiedla Karolin i Leśne w Koziegłowach, Czerwonak, Owińska, Bolechowo, Murowaną Goślinę, os. Zielone Wzgórza, Bolechowo, Promnice i Biedrusko.

W zeszłym roku cena biletu na jeden przejazd, na cały dzień i na weekend wyniosła odpowiednio 3 zł, 5,40 zł i 9,60 zł. Bilety grupowe dla maksymalnie 5 osób, w tym dwóch dorosłych kosztują 6,60 zł (jeden przejazd), 12,00 zł (bilet dobowy) i 18,30 zł (bilet weekendowy). Przewóz rowerów w ramach posiadanego biletu był darmowy. Prawdopodobnie identyczne warunki będą i w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
ZGK Swarzędz
cyklobus
 • RS – 29.04.2016

  Jeździły te autobusy cały sezon 2015 przez moją miejscowość (Murowana Goślina), ani razu na przyczepce nie widziałem choćby jednego roweru. Owszem, pasażerów wewnątrz zwykle siedziało 2-3, ale rowerów zero. Gdzie te tysiące chętnych rowerzystów?

 • advisor – 30.04.2016

  Na rower autobusem...Bareja w grobie wiruje

 • fromex – 01.05.2016

  Już zastanawiałem się ile czasu będzie trwać wymiana pasażerów na przystanka, ale przy tak zabójczej częstotliwości, to zupełnie bez znaczenia. Następna brygada nie dogoni :> Pewnie i tak jest tylko jedna. Wydmuszka propagandowa, a nie linia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....