TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Poznań z nowym buspasem. Będzie szybciej
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.08.2017 15:39:26
Poznań z nowym buspasem. Będzie szybciej

W sierpniu 2017 r. na ulicy Kazimierza Wielkiego i części ulicy Mostowej w Poznaniu powstał wydzielony pas dla autobusów. Powstanie buspasa do ul. Ewangelickiej spowoduje uprzywilejowanie komunikacji publicznej w tym rejonie.

Z prawego pasa na ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Mostową mogą skręcać tylko autobusy

- Na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej oraz na ulicy Mostowej na odcinku od ulicy Kazimierza Wielkiego do ulicy Wierzbowej obowiązuje nowa docelowa organizacja ruchu - informuje Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Kierowcy, którzy z ulicy Kazimierza Wielkiego, chcą wjechać w ulicę Mostową muszą korzystać tylko z lewego pasa. Z prawego - mogą korzystać wyłącznie kierowcy jadący w kierunku mostu św. Rocha. Z prawego pasa, w lewo w ulicę Mostową, mogą skręcać tylko autobusy komunikacji miejskiej.

Zmiana organizacji ruchu ma związek z projektem wydzielenia buspasa na całej długości ulicy Mostowej. Docelowo buspas na tej ulicy zostanie wydzielony na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego do ulicy Ewangelickiej. Obecnie wydzielony jest on do ulicy Wierzbowej. Następny odcinek zostanie zrealizowany po zakończeniu prac związanych z układaniem sieci energetyki cieplnej.

- Do nowej organizacji ruchu zostanie dostosowana również sygnalizacja świetlna. Jednak do 19 sierpnia, czyli do zakończenia prac torowych MPK na fragmencie ulicy Strzeleckiej, będzie ona funkcjonować na programie z żółtymi pulsującymi światłami - dodaje Libich.

Wydzielenie buspasów na ulicach Garbary, Mostowej i Drodze Dębińskiej były przedmiotem konsultacji społecznych w kwietniu, maju i czerwcu bieżącego roku. W lipcu, w ramach prac przygotowawczych do powstania buspasa, wyremontowano nawierzchnię na ul. Mostowej od ul. Wierzbowej do ul. Grobla.

Po uruchomieniu całości buspasa na ul. Mostowej autobusy nie będą stać w tym miejscu w korkach co przełoży się na ich punktualność. Dzięki uprzywilejowaniu komunikacji publicznej Poznań chce zachęcić do korzystania z niej zamiast samochodu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
ZDM Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....