TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Poznań ma swoich autobusowych mistrzów
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.06.2018 13:00:10
Poznań ma swoich autobusowych mistrzów

Wojciech Klarzyński został Najlepszym Kierowcą MPK Poznań. Ten sam tytuł, ale dla całej aglomeracji, zdobył Paweł Sztukiewicz, a rywalizację wśród kierowców podpoznańskich gmin wygrał Łukasz Jaskóła z Kombus Kórnik.

Znamy Najlepszego Kierowcę MPK Poznań - to Wojciech Klarzyński. Wcześniej musiał zdać test teoretyczny, jego praca była obserwowana przez "tajemniczych pasażerów" i pokonywał skomplikowany tor przeszkód na placu manewrowym, miał za zadanie poradzić sobie z problematycznym podróżnym oraz udzielić innemu pierwszej pomocy. Drugie miejsce zajął Paweł Kukuła, a trzeci na pudle był Paweł Sztukiewicz.

- To był chyba najtrudniejszy konkurs na najlepszego kierowcę MPK spośród siedmiu, w których brałem udział. Kosztował dużo stresu, ale ostatecznie było warto - podsumował zmagania Wojciech Klarzyński, dla którego nie była to pierwsza wygrana. - Wcześniej raz już udało mi się wygrać, dwa razy byłem drugi i raz trzeci - dodaje Najlepszy Kierowca MPK 2018 i równocześnie 2019, ponieważ konkursy odbywają się co dwa lata.

O tym, że ten konkurs będzie wyjątkowy Wojciech Klarzyński mógł pomyśleć już w trakcie jednej z konkurencji, kiedy... pękły mu spodnie. Niezrażony wykonał jednak wszystkie zadania. Najlepszy kierowca pracuje w MPK od 18 lat. Najbardziej lubi jeździć liniami 82 i 69, bo prowadzą przez całe miasto. Trzy lata z rzędu, w latach 2015 - 2017 był Wielkopolskim Kierowcą Roku. Z sukcesami startował również w mistrzostwach Polski i Świata.

Aglomeracyjna rywalizacja

Konkurs na Najlepszego Kierowcę MPK Poznań odbył się po raz ósmy. W tym roku po raz pierwszy został on rozszerzony i do rywalizacji dołączyli kierowcy z aglomeracji poznańskiej.

- Niezmiernie się cieszę, że do naszego konkursu dołączyli kierowcy z aglomeracji poznańskiej. Wbrew temu co się niektórym wydaje, to na co dzień nie rywalizujemy a współpracujemy, a rywalizacja była dopiero dzisiaj na placu - stwierdził Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań. - Start w tym konkursie nie jest łatwy. Trzeba się wykazać wiedzą teoretyczną, praktyczną i znajomością przepisów czego pewnie część się obawia, żeby przypadkiem nie wyszła na jaw ich nieznajomość - dodał prezes.

W konkursie startowało po 9 kierowców z poznańskich i podpoznańskich firm przewozowych w tym tylko jedna pani - Magdalena Wachowiak, która ostatecznie zajęła ósme miejsce. Uczestnicy musieli zdać część teoretyczną, praktyczną na placu manewrowym, gdzie na przykład musieli przejechać pomiędzy rozstawionymi beczkami lub zaparkować tyłem jak najbliżej postawionego pachołka. Wśród konkurencji były też zadania na "wykazanie się". W tym roku między innymi była to pomoc niewidomemu z wielką walizką w wejściu do autobusu oraz interwencja i wezwanie policji w związku z kradzieżą w autobusie.

W "podmiejskiej" konkurencji zwyciężył Łukasz Jaskóła z Kombus Kórnik, drugi był Rafał Lewandowski, reprezentujący Translub Luboń, a jako trzeci uplasował się Paweł Wojtczak z Rokbus Rokietnica. Najlepszym kierowcą aglomeracji został pracownik MPK Poznań - Paweł Sztukiewicz.

Sympatyczny jak kierowca autobusu

W sobotę, 16 czerwca, rozstrzygnięto również głosowanie na ulubieńca pasażerów. Miano najsympatyczniejszego uczestnika, po zaciętej walce na głosy, otrzymał Michał Korzyński. Wśród nadesłanych zgłoszeń jury wyłoniło trzech zwycięzców, którzy otrzymają bilety okresowe PEKA - w kolejności alfabetycznej są to Krzysztof Janczak, Anna Nowak, Marcin Witkowski.

Konkurs wyłania najlepszych w teorii i praktyce, a także wskazuje najsympatyczniejszego kierowcę. W tym roku - dzięki głosom pasażerów - został nim Michał Korzyński.

- Od 3,5 roku przy okazji spotkań z pracownikami MPK powtarzam, jak ważny jest transport publiczny w Poznaniu i w aglomeracji. Bez was i bez waszej pracy miasto, aglomeracja oraz podpoznańskie gminy nie funkcjonowałyby. Widać tego konkretne efekty - w 2017 roku wszyscy operatorzy w ramach Zarządu Transportu Miejskiego przewieźli o 50 mln pasażerów więcej niż w 2014 roku - podsumował konkurs Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Rywalizacji kierowców towarzyszył piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Można było, między innymi, spróbować swoich sił za kierownicą autobusu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
kierowca
MPK Poznań
Wielkopolskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....