TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Powiat wybrał. 10 Iveco dla PKS Racibórz
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.05.2019 16:00:58
Powiat wybrał. 10 Iveco dla PKS Racibórz

Klamka zapadła. Raciborski PKS wzbogaci się o 10 nowych autobusów niskowejściowych Iveco Crossway. Starostwo Powiatowe zaakceptowało dziś, 15 maja ofertę polskiego dealera tych pojazdów. Będą to 10,8 czy może jednak 12?

PKS z pomysłem
Przypomnijmy, że PKS Racibórz od maja 2010 r. jest własnością powiatu raciborskiego. Trzy lata później mniejszościowy pakiet udziałów w spółce objął powiat wodzisławski. Z kolei od 1 lutego przewoźnik realizuje kontrakt przewozowy na 14 liniach autobusowych na rzecz powiatu raciborskiego. M.in. dzięki temu jest możliwy zakup kolejnych nowych autobusów dla PKS.

Kupujemy!
W pierwszej połowie lutego urzędnicy z Raciborza rozpoczęli więc poszukiwanie dostawcy 10 nowych autobusów dla swojego przewoźnika. Będą to niskowejściowe konstrukcje z nadwoziami o długości 10,5 - 12,5 m. Każdy autobus musi zapewniać podróż min. 65 pasażerom, w tym co najmniej 35 osobom na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0. Pierwsze wejście ma mieć efektywną szerokość min. 0,75 m, a drugie nie mniej niż 1,2 m.

Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Muszą to być jednostki o pojemności 6,5 – 7,5 l, nie słabsze niż 230 kW. Zostaną one zblokowane z automatycznymi lub mechanicznymi skrzyniami biegów. Szczegółowo wymagania powiatu wobec nowych nabytków opisaliśmy tutaj.

Dostawy autobusów zostaną zrealizowane w dwóch transzach. Pierwsza czwórka przyjedzie do Raciborza jeszcze w tym roku, najpóźniej do końca października. Dostawy zostaną zakończone do końca czerwca 2020 r. Wtedy PKS ma dysponować ostatnimi sześcioma autobusami. Wszystkie pojazdy będą objęte podstawowymi okresami gwarancji. Całpojazdowa ma trwać przynajmniej 24 miesiące, bez limitu kilometrów. Z kolei rękojmia na trwałość szkieletu i poszycia ma wynosić min. 144 miesiące. Natomiast powłoki lakiernicze będą objęte gwarancją przez 60 miesięcy.

Budżet bez długiej gwarancji
25 marca upłynął termin składania ofert. Powiatowi urzędnicy na zakupy przygotowali 8 610 000 PLN brutto. To oznacza, że koszt pozyskania jednego przyjęto na poziomie nie większym niż 700 000 PLN netto. To trochę mało by pomarzyć o podmiejskim autobusie klasy MIDI, a zdecydowanie za mało jeśli by chcieć lokalną "dwunastkę".

Jedyna otwarta kilka tygodni temu oferta o niecałe 10% przewyższa szacunki powiatu. Przedstawiła ją firma ABP Bus&Coach ze Słupska, której specjalnością jest między innymi sprzedaż autobusów marki Iveco. Jej propozycja opiewała na 9 440 250 PLN brutto. To dało cenę jednostkową za autobusów w wysokości 767 500 PLN netto.

Akcja-akceptacja
Pozostawało oczekiwanie na decyzję powiatu. Z jednej strony niewiele brakowało, ale z drugiej nie były to pieniądze adekwatne do tego o czym marzyli raciborscy urzędnicy. Czekaliśmy na werdykt kilka tygodni i dziś go poznaliśmy. Urzędnicy przystali na propozycję ABP i dorzucili dodatkowe pieniądze.

Co w takim razie zasili flotę PKS Racibórz? Wydaje nam się i cena także to sugeruje, że raczej będą to Crossway'e 10,8LE Line.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Racibórz
powiat
PKS Racibórz
Iveco
ABP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....