TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Porozmawiajmy o Mobilisie. SiMS debiutuje w Warszawie
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.09.2016 13:43:01 6 komentarzy
fot. SiMS

9 sierpnia Mobilis rozpoczął realizację kolejnego kontraktu na obsługę linii autobusowych w Warszawie. Na jego potrzeby przewoźnik pozyskał łącznie 108 pojazdów. Po opisaniu zmodernizowanej zajezdni, Solarisów Urbino 8,9LE i Mercedesów Conecto G pora na coś innego. Porozmawiajmy o systemie informacji pasażerskiej firmy SiMS z Bydgoszczy.

SiMS zadebiutował w Warszawie wyposażając w SIP 108 nowych pojazdów Mobilisu. Systemy spełniają bardzo wysokie wymogi jakie stawia przed dostawcą Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Na pokładzie pojazdu został zainstalowany nowoczesny system informacji liniowej, system monitoringu, rejestrujący obraz w jakości HD oraz system zliczania pasażerów.

Ten ostatni na etapie odbioru uzyskał bardzo wysoką dokładność osiągającą próg błędu do 3%. Nowoczesny sterownik systemu informacji liniowej potocznie zwany SIL, zbudowany został w oparciu o komputer przemysłowy, wyświetlacz LCD o dużym kontraście oraz pojemnościowy panel dotykowy. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi systemami jak również poszczególnymi elementami odbywa się poprzez sieć Ethernet.

Wewnętrzne panele LCD oraz system zapowiedzi głosowych informują pasażera o trasie przebiegu pojazdu jak również o możliwych przesiadkach co znacznie ułatwia przemieszczanie się po stolicy. System monitoringu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w czasie podróży. Dla Zarządu Transportu Miejskiego jest to priorytet. SiMS posiadając prawie 30-letnie doświadczenie sprostał tymże wymogom.

SiMS jest firmą ze 100% polskim kapitałem. Zatrudnia ponad 100 pracowników, w tym zespół konstruktorów, który jest autorem wielu innowacyjnych rozwiązań, m.in. w ostatnim czasie skonstruowano system pozycjonowania pantografu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mobilis
SiMS
systemy informacji pasażerskiej
 • Dyzio – 16.09.2016

  SiMS to syf, najprostsze rzeczy programistyczne ich przerastają.

 • Yhym – 16.09.2016

  @Dyzio Widzę, że sie wielki znawca wypowiada, który nei ma nawet prawka na D. Ja wiele lat jeździłem na SiMS czy tam Pixel (to i tak to samo) i jedyne do czego można mieć zastrzeżenie to, to że sterownik KPP-2 nie jest odporny na skrajne temperatury (-5 w nocy, czy +35 w dzień) i wtedy te sterowniki wariują i żyją własnym życiem.

 • Janek – 16.09.2016

  "(...) bardzo wysoką dokładność osiągającą próg 3% ..." Trzy procent to ma być wysoki próg dokładności? Mam nadzieję że autorowi chodziło o bardzo niski próg błędu osiągający 3% wówczas można byłoby mówić o wysokiej dokładności osiągającej próg 97%. Oj redakcjo uważaj na błędy.....(!)

 • Janek – 17.09.2016

  Dziękuję za sprostowanie błędu ;)

 • MiłośnikMZK – 21.09.2016

  @Dyzio - widzę, że dawno nie jeździłeś na ich sprzęcie... Odkąd nie współpracują z pixelem to wiele dobrego się podziało. Zresztą dla mnie najważniejsze, że zawsze mogę liczyć na serwis

 • Dexter – 11.06.2017

  I tak bajka w porównaniu do systemu Novamedia, który częściej nie działa niż działa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....