TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ponad pół miliona złotych na poprawę bezpieczeństwa
Robert Sroka Fundacja Kierowca Bezpieczny - Opublikowano: 09.03.2008 13:02:12
Ponad pół miliona złotych na poprawę bezpieczeństwa

Zakończyła się druga edycja Programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”. Podczas Gali Bezpieczeństwa, która odbyła się 27 lutego w Zamku Królewskim w Warszawie, podsumowano dotychczasowe działania oraz wręczono nagrody w Konkursie Inicjatyw. Do 16 organizatorów najlepszych akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego trafiły Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe o łącznej wartości 525 tys. zł. Gościem specjalnym uroczystości był Ari Vatanen, Europoseł i słynny kierowca rajdowy.


Druga edycja Konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło prawie 300 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła Konkursu wyłoniła spośród nich te najlepsze i to do nich, podczas Gali Bezpieczeństwa, powędrowały Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe. Wybór najlepszych akcji nie był łatwy, gdyż większość z 291 zgłoszonych działań realizowanych jest na wysokim poziomie i realnie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach. W myśl regulaminu Konkursu, nagrody finansowe mają być przeznaczone na rozwijanie społecznie ważnych działań w tym zakresie.
Nagrody główne zostały przyznane w trzech kategoriach: 

·        Inicjatywa Ogólnopolska

1.     miejsce (70.000 PLN): akcja „Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców”, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania.

2.     miejsce (50.000 PLN): akcja „I.C.E. –pomóż sobie i innym”, organizowana przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Lanette z Gliwic.

3.     miejsce (30.000 PLN): akcja „Prowadzisz nie korzystaj z telefonu komórkowego”, organizowana przez Fundację Marketingu Społecznego oraz Grupę „Perswazja
w praktyce”przy Instytucie Psychologii UJ.

·        Inicjatywa Regionalna

1.     miejsce (50.000 PLN): akcja „Kieruj bez procentów”, organizowana przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu PZOZ.

2.     miejsce (30.000 PLN): akcja „Bezpieczne Drogi”, organizowana przez Fundację Proventus z Chorzowa.

3.     miejsce (20.000 PLN): akcja „Ekologicznie i Bezpiecznie”, organizowana przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.

·         Inicjatywa Lokalna

1. miejsce (50.000 PLN): akcja „Z rodzicami szybciej nauczymy się ratować życie”, organizowana przez Zespół Szkół w Męcince (woj. dolnośląskie).

2.     miejsce (30.000 PLN): akcja „Moje miasto Otwock to bezpieczne drogi 2007/2008”, organizowana przez Przedszkole nr 6 w Otwocku.

3.     miejsce (20.000 PLN): akcja „Lew Honorek pomaga dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły”, organizowana przez Straż Miejską w Płocku.

Kapituła Konkursu przyznała również siedem nagród specjalnych w następujących kategoriach:

·        „Niechroniony”uczestnik ruchu drogowego –nagrodę otrzymała Fundacja Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych Kierowcy-Dzieciom z Poznania za akcję „Na zielonym dajesz przykład dzieciom”

·        Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży –nagrodę otrzymała Fundacja dla Śląska z Katowic za akcję „Czuję się bezpiecznie”

·        Szkoła –nagrodę otrzymała Szkoła nr 4 w Elblągu za akcję „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”

·        Działania automobilklubu –nagrodę otrzymał Automobilklub Wielkopolski za akcję „Pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych”

·        Ratownictwo/Pierwsza pomoc –nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy oddział warmińsko-mazurski za akcję „Pierwsza Pomoc w stanach zagrożenia życia”

·        Niepełnosprawni uczestnicy ruchu drogowego –nagrodę otrzymali Koło Ekologiczne LOP przy SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Sławna (woj. zachodnio-pomorskie) za akcję „Niesłyszący - bezpieczny użytkownik ruchu drogowego oraz Fundacja Wróć za akcję Miasteczko Ruchu Drogowego „Jantar”.

Laureaci nagród specjalnych otrzymali czeki o wartości 25.000 zł każdy.
Gościem specjalnym Gali Bezpieczeństwa był Ari Vatanen, mistrz świata w rajdach samochodowych (1981) oraz czterokrotny zwycięzca Rajdu Dakar, a od 1999 roku Europoseł czynnie zaangażowany w działalność na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Fin przyjechał do Polski na zaproszenie Krzysztofa Hołowczyca, specjalnie by uczestniczyć w uroczystości. Vatanen wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz wręczył jedną z nagród specjalnych w Konkursie Inicjatyw w kategorii Ratownictwo/Pierwsza Pomoc.
Organizatorzy programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”, PKN ORLEN i Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Orlen
bezpieczeństwo
nagroda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....