TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ponad 10 buspasów w Bydgoszczy. I powstają kolejne
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2018 13:30:25
Ponad 10 buspasów w Bydgoszczy. I powstają kolejne

Miasto nad Brdą posiada już kilkanaście buspasów, które codziennie usprawniają publiczny transport. Dzięki najnowszej inwestycji bydgoskie autobusy szybciej dojadą do Zbożowego Rynku.

Rozpoczęła się budowa buspasa wzdłuż Wałów Jagiellońskich. Dzięki tej inwestycji wartej 3,5 mln zł autobusy jadące w kierunku ronda Bernardyńskiego nie będą tracić czasu w korkach i płynniej włączą się do ruchu z przystanku na Nowym Rynku. W trakcie prac na przejazd tą ulicą warto zarezerwować więcej czasu.

Inwestycja polega na przebudowie południowej jezdni Wałów Jagiellońskich. Dzięki temu szereg linii kursujących w stronę Zbożowego Rynku szybciej pokona swoją trasę. Zyskają pasażerowie podróżujący liniami 51, 52 ,55 ,56 ,58 , 59 i 60. Na całym odcinku powstanie dodatkowy pas ruchu przeznaczony dla autobusów, skorygowane zostaną parametry łuków poziomych oraz powstaną wydzielone miejsca parkingowe. Na całej długości zastosowano zmienny przekrój uliczny. Ze względu na ograniczone miejsce szerokość pasów ruchu będzie wahać się od 3,25 do standardowych 3,5 metra. Ulica zyska też nowe oświetlenie.

Duże prace budowlane już się rozpoczęły. W pierwszej kolejności usuwane są mniejsze drzewa i krzewy niezbędne do poszerzenia ulicy. W przyszłym tygodniu wykonawca zaplanował przebudowę uzbrojenia podziemnego kolidującego z rozbudową ulicy o dodatkowy pas ruchu. W trakcie prac występuje przewężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Drogowcy mając na uwadze duże natężenia ruchu na tej ulicy przewężają ją tylko na czas wykonywanych prac. Dłużej taka organizacja ruchu będzie funkcjonować w trakcie prac przy podbudowie i układaniu nawierzchni.

Po co buspasy?

Po zakończeniu tej inwestycji Wałami Jagiellońskimi wszyscy będą podróżowali zdecydowanie sprawniej. Bydgoskie buspasy służą nie tylko autobusom. Oprócz pojazdów uprzywilejowanych mogą z nich korzystać także taksówki, motocykle oraz karetki poruszające się bez włączonych sygnałów. Zakończenie robót i odbiory są planowane jeszcze w tym roku.

Inwestycja realizowana jest w trybie "zaprojektuj i wybuduj" za kwotę 3, 49 mln zł. Będzie też objęta 8-letnią gwarancją. Przedsięwzięcie finansowane jest w oparciu o środki europejskie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Do realizacji trafiły też podobne zadania związane z budową buspasów na ul. Kolbego (Osowa Góra) oraz Gdańskiej (Myślęcinek). W ramach rozbudowy ulic Kujawskiej i Grunwaldzkiej również zaprojektowano buspasy.

W ostatnich latach w Bydgoszczy buspasy powstały na odcinkach ulic Wyszyńskiego, Zdobywców Wału Pomorskiego, Jana Pawła II, Bernardyńskiej, Wojska Polskiego i Zygmunta Augusta. Poza tym pasy dla autobusów funkcjonują też na Jagiellońskiej, 3 Maja, Staszica i Paderewskiego ( w tym roku został on wyremontowany).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
ZDMiKP Bydgoszcz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....