TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pomysłem w wirusa: Irizar z autobusowym termometrem [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2020 11:00:02
Pomysłem w wirusa: Irizar z autobusowym termometrem [FILM]

Najnowszy pomysł hiszpańskiego producenta wyglądają, jak przeniesione z promu kosmicznego, ale to dobry pomysł na antywirusową profilaktykę, a także element kampanii zachęcającej pasażerów do ponownego korzystania z komunikacji publicznej.

O wcześniejszych, antywirusowych pomysłach hiszpańskiego producenta pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ.

Teraz Irizar poszedł technologicznie o krok dalej i przedstawił dwa bardziej zaawansowane projekty. Cel cały czas ten sam - przyczynić się do ożywienia sektora transportu publicznego poprzez promowanie zrównoważonej oraz bezpiecznej mobilności zbiorowej. I to zarówno na pokładach autobusów miejskich, jak i autokarów.

Inteligentna kamera

Najnowszy pomysł to kamera kontroli dostępu. To inteligentny system, który znajduje się przy wejściu do pojazdu – przy pierwszych drzwiach. Celem jest uniemożliwienie wejścia pasażerom z objawami lub bez zasłoniętej twarzy oraz nosa. Kamera jest wyposażony w czujnik temperatury ciała, który mierzy temperaturę pasażerów, a także potrafi wykryć, czy pasażerowie mają maskę. Cały proces odbywa się automatycznie i w czasie rzeczywistym.

Jeżeli pasażer ma gorączkę lub nie nosi maski, system wysyła alert informujący, że nie może uzyskać dostępu do pojazdu, co pozwala kierowcy na szybką reakcję.

Jak podkreśla Irizar, system nie rejestruje danych osobowych pasażerów.

Natomiast można go zintegrować z menedżerem floty w celu szybkiego śledzenia i zarządzania zarejestrowanymi incydentami Covid-19. Zobaczcie to na filmie:


Automatyczna dezynfekcja

Kolejny nowy pomysł polega na zainstalowaniu w pojeździe stałego gniazda do podłączania zewnętrznego, pneumatyczny systemu, który pozwala na całkowitą dezynfekcję pojazdu. Bez obecności pasażerów i automatycznie w ciągu 30 minut. Potem mamy 3 - 4 godzinnne wietrzenie autobusu

To rozwiązanie już zostało zatwierdzone przez hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia, może być kontrolowane za pomocą przemysłowych "interfejsów" i jest aktywowane z zewnątrz pojazdu, bez konieczności dostępu do kabiny pasażerskiej.

Zdaniem Irizara to rozwiązanie charakteryzuje łatwość użytkowania, duża wszechstronność i dostosowanie do każdego pojazdu.

Oczyścić powietrze

I trzeci patent Irizar to oczyszczacz powietrza Eco3, czyli urządzenie, które redukuje grzyby, bakterie, wirusy, lotne związki organiczne, alergeny itp. i zapobiega nieprzyjemnym zapachom. Jest on instalowany w klimatyzacji każdego nowego lub używanego autobusu lub autokaru, niezależnie od producenta.

W odróżnieniu od innych systemów czyszczenia i dezynfekcji, Eco3 jest zaprojektowany do spełniania swojej funkcji z pasażerami na pokładzie i to w ruchu. To rozwiązanie zostało szeroko przetestowane na rynku, a jego skuteczność została potwierdzona przez SGS - światowego lidera w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, testowania i certyfikacji.

Poprzednie pomysły

Na koniec dodajmy, że w pierwszej fali antywirysowwych rozwiązań, hiszpański producent opracował ścianki działowe chroniące kierowce, o czym pisaliśmy już w Infobusie TUTAJ

Warto tylko przypomnieć, że Irizar oferuje operatorom łatwe do zainstalowania ekrany działowe przedziału kierowcy i panele działowe przy siedzeniach pasażerskich, aby zapewnić ochronę zarówno kierowcy. Oba rozwiązania, zaprojektowane dla modeli Irizar i3le, Irizar i4, Irizar i6 i Irizar i6S, zostały opracowane i wyprodukowane z materiałów zgodnych z obowiązującymi przepisami dotyczącymi widzenia pośredniego (Regulamin 46), wyposażenia wnętrz (R. 107 ), ogniotrwałości (R. 118) i pochłaniania energii (R. 80).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
kierowca
pasażer
Irizar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....