TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pomorskie: Wypadek pracowniczego autobusu [AKTUALIZACJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.07.2020 20:00:37
Pomorskie: Wypadek pracowniczego autobusu [AKTUALIZACJA]; fpot. OSP Gniewino

14 lipca trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych po wypadku z udziałem autobusu i samochodu osobowego w Mierzynie w pow. wejherowskim (woj. pomorskie).

Trzy osoby zginęły i siedem zostało rannych po tym, jak autobus uderzył w drzewo w Mierzynie w pow. wejherowskim. Autobus wcześniej zderzył się z autem osobowym.

Jak dowiedziała się PAP w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku wypadek wydarzył się we wtorek o godz. 14.44 na drodze powiatowej w Mierzynie w pow. wejherowskim.

Według wstępnych informacji, najpierw doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem, a potem autobus uderzył w przydrożne drzewo.

Według informacji PAP, autobusem jechało 31 pracowników. Na skutek zderzenia z drzewem zginęły trzy osoby, a siedem zostało rannych. Wszyscy poszkodowani jechali autobusem.

Kierowca samochodu osobowego odniósł niewielkie obrażenia.

Przyczyna wypadku nie jest jeszcze ustalona. Pomocy rannym udzielało 11 zastępów straży pożarnej i trzy śmigłowce LPR.

Do Mierzyna, gdzie doszło do katastrofy autobusu jedzie Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej w Gdańsku oraz wojewoda pomorski. (PAP)

Aktualizacja 15.07

Trzy osoby zginęły, a siedem zostało poważnie rannych po tym, jak we wtorek autobus uderzył w drzewo w Mierzynie (woj. pomorskie). Autokar wcześniej zderzył się z samochodem osobowym. Śledczy ustalają okoliczności tego wypadku.

Do tragedii doszło we wtorek o godz. 14.40 na drodze powiatowej w Mierzynie (pow. wejherowski). Zawiadomienie na telefon alarmowy 112 nastąpiło o godz. 14.44. Już po sześciu minutach na miejsce przyjechał pierwszy zespół ratownictwa medycznego, który podjął akcję ratowniczą. Chwilę potem do ratowników dołączył pierwszy zastęp straży pożarnej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus zderzył się z samochodem, po czym dwukrotnie uderzył w przydrożne drzewo.

Autokarem jechało 31 pracowników firmy Graal, która specjalizuje się w produkcji konserw rybnych i przetwórstwie rybnym. Na skutek zderzenia trzy osoby zginęły na miejscu, a siedem zostało poważnie rannych. Wszyscy poszkodowani jechali autobusem. Kierowca samochodu osobowego odniósł niewielkie obrażenia.

Pomocy rannym udzielało 12 zastępów straży pożarnej i trzy śmigłowce LPR.

Do Mierzyna, gdzie doszło do katastrofy autobusu, przyjechał wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Wojewoda podkreślił, że akcja ratownicza na miejscu zdarzenia przebiegała bardzo sprawnie. Wyjaśnił również, że poszkodowani z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Gdańsku, Słupsku, Wejherowie oraz w Pucku.

"Trzy osoby zmarły w wyniku tego wypadku, trzy osoby są w ciężkim stanie, trzy osoby są w stanie średnim" – powiedział Dariusz Drelich. Dodał, że pozostałe osoby, które ucierpiały w tym wypadku, mają lekkie obrażenia.

Wojewoda wyjaśnił też, że osoby, które zostały najciężej ranne, trafiły śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Szpitala Copernicus w Gdańsku. Dodał, że 12 osób z niewielkimi obrażeniami, po opatrzeniu przez ratowników wróciło do swoich domów.

"W tej chwili czekamy na informacje, jaki jest stan zdrowia poszkodowanych" – mówił Drelich. Podkreślił też, że akcja ratunkowa dobiegła końca.

"To tragiczny dzień dla Pomorza. Rodzinom i bliskim ofiar składam kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Dziękuję także służbom za szybką i sprawną akcję ratunkową" - dodał wojewoda.

Pomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg Piotr Socha powiedział podczas konferencji prasowej, że jako pierwsi na miejsce wypadku dotarli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewinie, chwilę później dojechała tam jednostka ratowniczo-gaśnicza z Wejherowa. "Sześć osób zostało zakleszczonych w zmiażdżonym autobusie - strażacy wydobywali ich przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Na miejscu wypadku ratownicy rozstawili dwa namioty medyczne" - poinformował Socha.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Krzysztof Kozelan poinformował, że śledczy wciąż ustalają przyczyny wypadku. Wyjaśnił, że na miejscu pracuje ponad 30 policjantów i prokurator. Jest też biegły z zakresu ruchu drogowego.

Poinformował też, że komendant wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, która zbada okoliczności zdarzenia.

"To zdarzenie tragiczne w skutkach. Już dawno na terenie naszego województwa do takiego zdarzenia nie doszło. Na miejsce wypadku przyjedzie także specjalistyczna grupa z laboratorium kryminalistycznego w Gdańsku, która przeprowadzi szczegółowe oględziny i zabezpieczy ślady. W drodze jest też grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykona czynności w tym samym zakresie" - przekazał Kozelan.

Policjanci zorganizowali objazdy, aby zapewnić ciągłość ruchu.

Na miejsce wypadku przyjechał także Marcin Białobrzeski z firmy Graal S.A., której pracownicy podróżowali autokarem. "Wydarzyła się straszna tragedia. Zapewnimy wszelką pomoc pracownikom poszkodowanym i związanym z wypadkiem" - zapewnił. "To byli pracownicy I zmiany działu produkcji. Wracali do domów" - dodał Białobrzeski.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....