TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pomiechówek z kasą na 8 autobusów elektrycznych
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.06.2019 12:00:02
Pomiechówek z kasą na 8 autobusów elektrycznych ; fot. UG Pomiechówek

Dziewięciotysięczny Pomiechówek otrzymał 31 mln zł unijnego wsparcia na rozwój lokalnej komunikacji miejskiej, parkingów i dróg rowerowych.

Dzięki funduszom unijnym gmina Pomiechówek (pow. nowodworski) zakupi 8 autobusów elektrycznych. Kompleksowa inwestycja obejmie także stację ładowania pojazdów i nowe przystanki autobusowe, wyposażone w inteligentny system sterowania ruchem. Wybudowane zostaną ścieżki pieszo-rowerowe oraz stacje rowerowe. Przy dworcu kolejowym w Pomiechówku powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe składające się z parkingów "Parkuj i Jedź" oraz "Bike & Ride".

Transportowy ewenement

Sąsiadująca z lotniskiem w Modlinie gmina Pomiechówek liczy sobie ok. 8,7 tys. mieszkańców i może się pochwalić się dobrze rozwiniętym transportem publicznym. A będzie jeszcze lepiej. Aktualnie podróż Kolejami Mazowieckimi do stolicy trwa ok. 40 minut. Niebawem powstanie nowy dworzec PKP, który będzie sąsiadował z właśnie dofinansowanym centrum przesiadkowym. Do tego Pomiechówek kupi aż osiem elektrycznych autobusów ze stacjami do ładowania prądu i systemem inteligentnego zarządzania ruchem, które będą zatrzymywać się na przystankach z panelami fotowoltaicznymi i dynamiczną informacją pasażerską. Ich obsługę najpewniej zleci prywatnemu przewoźnikowi - podobnie jak aktualnie funkcjonujących pięć linii autobusowych. W planach jest szóste połączenie do nowej strefy ekonomicznej.

Unijne wsparcie

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego transportowy projekt Pomiechówka otrzymał ponad 31,1 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014–2020 i budżetu państwa. Całkowita wartość projektu wyniosła 37,1 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali 11 czerwca wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Pomiechówek Dariusz Tomasz Bielecki i skarbnik gminy Pomiechówek Kamila Gronczewska.

Jak już wspomnieliśmy inwestycja obejmie zakup 8 autobusów elektrycznych wraz ze stacjami do ładowania, a także budowę przystanków autobusowych wyposażonych w inteligentny system sterowania ruchem. Do zasilania oświetlenia i systemu sterowania ruchem zostanie wykorzystana energia słoneczna. Każda wiata będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne. Wdrożony zostanie system inteligentnego zarządzania ruchem poprzez wyposażenie autobusów w autokomputery, tablice zewnętrzne i wewnętrzne, system łączności (w tym głosowej), biletomaty, system zapowiedzi głosowej i system monitoringu.

Rowery i tablice

W ramach projektu zostanie wybudowana sieć 25 km ścieżek rowerowych łączących miejscowości gminy z centralnym punktem w Pomiechówku. Z kolei przy dworcu kolejowym w Pomiechówku wybudowane zostanie centrum przesiadkowe składające się z parkingu samochodowego typu "Park & Ride" i parkingu rowerowego typu "Bike & Ride".

Dodatkowo powstanie również portal informacyjny, tablice informacji pasażerskiej na przystankach komunikacji lokalnej oraz aplikacja na smartfony informująca mieszkańców o działającej komunikacji oraz o panujących warunkach pogodowych na drogach, bieżących utrudnieniach w ruchu, miejscach parkingowych przy dworcach i liczby rowerów w wypożyczalniach.

Realizacja tej inwestycji to szansa dla mieszkańców na sprawne i komfortowe dotarcie do obszaru ZIT Metropolii Warszawskiej, a w szczególności do Warszawy. Wpłynie też na poprawę bezpieczeństwa oraz komfort podróżowania dla kierowców, rowerzystów oraz pieszych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
elektrobus
Pomiechówek
Mazowieckie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....