TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polskie autokary chcą tylko 25% niemieckiej pomocy. A rząd mówi NIE
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.06.2020 11:00:21
Polskie autokary chcą tylko 25% niemieckiej pomocy. A rząd mówi NIE

Niemiecka branżą autokarowa otrzyma od federalnego rządu pomoc 170 mln euro. Polska – jak na razie zero. Dlatego ruszają autobusowe protesty, które mają nie tylko zabezpieczać polskie firmy na czas kryzysu, ale także zapewnić im dobre pole startowe jak wrócą turystyczne kontrakty.

Zdaniem ekspertów, autokarowa turystyka wróci dopiero w I połowie 2021 r. I to na pewno na początku na mniejszą skalę niż w ubiegłym roku.

Dlatego w wielu krajach wybuchły autokarowe protesty - o których pisaliśmy w InfoBusie m.in. TUTAJ, W Niemczech rząd obiecał wzmocnić autobusową branżę kwotą 170 mln euro i to obok samej pandemii jest drugim, dużym problemem dla polskiej branży.

-"W niewielu sportach udawało nam się wygrywać z Niemcami. W tym najtrudniejszym, jakim jest tranSPORT, od kilku lat jesteśmy gwiazdami Europy. To nas wynajmuje cały świat, bo mamy nowoczesny tabor i najwyższą jakość. Zdobyliśmy to ogromnym wysiłkiem i inwestycjami. Niemcy otrzymają od rządu pomoc 170 mln euro. My prosimy o 25% tej kwoty, bo tyle nam wystarczy, by być nadal lepszymi w europejskim turystycznym transporcie autokarowym. Nasz rząd powinien pomagać najlepszym, bo inaczej już za rok niemieccy przewoźnicy zabiorą sobie za darmo, to co my wypracowaliśmy przez lata – informuje Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych i wzywa do działania!

Czas protestów

Przypomnimy, dzisiaj – 30 czerwca protestuje Kraków o godz. 14.00. Reszta miast: 1 lipca o godz. 14.30. Wówczas przewoźnicy wyjadą na ulice Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia!

  • Czas trwania przejazdu – ok 1,5 godz.

  • kolumna nie może być większa niż 15 autobusów jeden za drugim (należy ją przepleść samochodami osobowymi) prędkość: 30 km/godz.

  • autokary nie będą się zatrzymywać. To ważne: autobusy turystyczne nie mają zamiaru blokować ulic, lecz będą się powoli po nich poruszać!

O co walczymy?

Autokarowe postulaty wielokrotnie przedstawiliśmy w InfoBusie (m.in. TUTAJ), ale po raz kolejny przypominamy:

pomoc w utrzymaniu naszych pracowników w postaci dopłat do pensji minimalnej oraz całkowite pokrycie / umorzenie składek ZUS dla naszej branży do końca roku 2020;

dopłaty do autokarów do końca roku 2020 w formie subwencji bezzwrotnej. od 6 do 10 tys. zł miesięcznie na pojazd, spełniający normy od Euro 4 do Euro 6. To oznacza pula ok. 3-5 tys. autobusów. Łącznie koszt pomocy dla polskich przewoźników wynosiłby 150 – 200 mln zł.

Przypomnijmy: od początku roku wszystkie polskie firmy autokarowe straciły zlecenia, a szansa na pierwsze wycieczki to dopiero wiosna 2021. Rządowa Tarcza zapewnia pomoc na 3 miesiące pod warunkiem utrzymania zatrudnienia. Pozbawieni wpływów przedsiębiorcy już nie mają funduszy na dalsze utrzymywanie potencjału. Dlatego naszedł czas działania na ulicach!

Jeżeli po proteście 31 czerwca / 1 lipca nie będzie żadnej reakcji rządu, organizatorzy zapowiadają strajk 7 lipca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
protest
autokar
PSPA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....