TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polskibus.com w Olsztynie
Mateusz Pierog - Opublikowano: 16.08.2012 22:10:04 2 komentarze
Polskibus.com w Olsztynie

Kolejnym miastem na mapie połączeń PolskiegoBusa jest Olsztyn. Do stolicy Warmii czerwone autobusy linii P11 zaczną dojeżdżać 29 sierpnia. Na początek rozkład jazdy przewiduje cztery kursy dziennie. W Olsztynie PolskieBusy odjeżdżać będą z parkingu przy Hotelu Gromada oraz z przystanku Uniwersytet Stadion, w Warszawie tradycyjnie już z pętli Metro Wilanowska. Czas przejazdu wyniesie 3 godziny 10 minut, ceny zaczynają się już od złotówki.

Odległy około 220 kilometrów od Warszawy Olsztyn ma niezbyt dogodne połączenie kolejowe –pasażerowie narzekają na długi czas przejazdu. Jeden z czterech pociągów dziennie dociera do Olsztyna po siedmiu godzinach, jadąc przez Białystok i Ełk. Pozostałe trzy przejeżdżają modernizowaną linią kolejową numer 9 przez Legionowo, Ciechanów i Działdowo, w zależności od pory pokonując trasę w 3,5 godziny lub nawet 5. Koszt przejazdu wynosi 48 złotych. W takiej sytuacji karierę zrobiły linie autobusowe.

Autobusy PKS (Polonus, PKS Olsztyn, PKS Bartoszyce, PKS Mława i PKS Przasnysz) pokonują trasę w około 4 godziny, a bilety kosztują około 30 złotych.

 

Dużą popularnością cieszą się prywatne linie autobusowe. Radex Orneta oferuje siedem połączeń dziennie oraz dodatkowe trzy w piątki i dwa w niedziele. Czas przejazdu wynosi nieco ponad 3 godziny, koszt –27 złotych. Flota przewoźnika składa się z wysokopokładowych autokarów Mercedesów Tourismo i Bova Futura, do dyspozycji pasażerów jest pilot, kawa lub herbata, bezpłatny Internet, odtwarzane w czasie podróży filmy. Radex wprowadza liczne promocje, o których można dowiedzieć się z estetycznej strony internetowej, na której można dokonać także rezerwacji biletów.

Drugim przewoźnikiem na trasie do Olsztyna jest Transwal, wykonujący pięć kursów dziennie oraz jeden dodatkowy w piątki i niedziele, wszystkie w dalszej relacji, przez Olsztyn i Lidzbark Warmiński do Bartoszyc.

Konkurencja w relacji Olsztyn –Warszawa jest dość silna, z kursów wycofała się firma Pok-Tourist, ciężko też znaleźć informacje o połączeniach Inter-Trans Kobus, który obsługiwał linię wysokopokładowymi Bovami. Swoich sił próbowali także inni przewoźnicy. PolskiBus z pewnością wpłynie na kolejne zmiany na trasie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PolskiBus
Olsztyn
  • yusek – 19.08.2012

    A nie lepsza była by trasa Gdańsk-Elbląg-Olsztyn-Warszawa. Było by to połączenie alternatywne dla Gdańsk-Ostróda-Warszawa. A dodatkowo było by połączeniem Gdańsk-Olsztyn.

  • empi – 21.08.2012

    Mozliwe, jednak poki co PolskiBus wyraznie skupia sie na polaczeniach bezposrednich lub ekspresowych.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....