TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polkowice dalej chcą elektrobusów. Będzie dzierżawa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.06.2017 15:24:54
Polkowice dalej chcą elektrobusów. Będzie dzierżawa

Mimo, że Polkowice i jego spółka zależna- Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej nie uzyskały dofinansowania unijnego na zakup autobusów elektrycznych to nie rezygnują z prób ich dalszego pozyskania. Stąd decyzja o nabyciu ich w formie rocznej dzierżawy z opcją jej przedłużenia lub wykupu pojazdów. Ale zacznijmy od początku.

Pod koniec ubiegłego roku polkowickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej ogłosiło przetarg na zakup sześciu elektrobusów klasy maxi. Przewoźnik zakładał, że na pozyskanie pojazdów uzyska dofinansowanie unijne z dolnośląskiego RPO. Wartość projektu oszacowano na 11,94 mln zł brutto.

Na początku lutego spółka otrzymała oferty od trzech producentów zainteresowanych pozyskaniem zamówienia. Propozycje, które przedstawili SOR, Solaris i BYD były powyżej szacunków PGMiKM. Spółka przez cztery miesiące zwlekała z rozstrzygnięciem postępowania wyczekując na decyzję o przyznaniu dofinansowania unijnego. W międzyczasie zwróciła się do oferentów o wydłużenie ważności ofert.

5 czerwca przetarg unieważniono. Mimo, że dotacji unijnej przewoźnikowi nie przyznano to ten nie zwlekał długo z podejściem w inny sposób do zakupu elektrobusów. Dzisiaj na stronie TED opublikowano ogłoszenie o zamówieniu, w wyniku którego PGMiKM chce pozyskać w formie rocznej dzierżawy dwa elektrobusy. Spółka zastrzegła, że po jej upływie może w ramach opcji zdecydować o jej przedłużeniu lub wykupie. Istnieje jeszcze inna możliwość, czyli skrócenie dzierżawy przy podjęciu decyzji o wcześniejszym wykupie elektrobusów. Na marginesie należy jeszcze wspomnieć, że mają one być przystosowane do ładowania plug-in.

Przewoźnik nie opublikował jeszcze SIWZ postępowania, dlatego też omówimy warunki formalne. A te są mało skomplikowane. Nie ma żadnych wymogów w kwestii zdolności finansowej potencjalnych oferentów. Warunek doświadczenia spółka uzna za spełniony, jeżeli oferent udowodni jej, że wciągu ostatnich trzech lat zrealizował przynajmniej dwie dostawy, każda opiewająca minimum na jeden niskopodłogowy elektrobus. Oferty należy zabezpieczyć wadium w wysokości 80000 zł.

Wstępny termin składania ofert PGMiKM wyznaczyło na 27 lipca. Te, które otrzyma zostaną ocenione przy pomocy pięciu kryteriów. Oczywiście główną rolę odgrywa cena, gdyż to nawet 60% punktów. W następnie jest ocena techniczna i zużycie energii elektrycznej, dzięki którym można wywalczyć łącznie nawet 33%. Ostatnie dwa kryteria, które mają łączną wagę 7% to skrócenie terminu dostawy oraz okres gwarancji na baterie trakcyjne.

Nie pozostaje zatem nic innego jak czekać na publikację SIWZ. Wtedy będzie można powiedzieć jeszcze więcej o kolejnym etapie polkowickiej walki o elektrobusy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PGMiKM Polkowice
przetarg
tabor
elektrobusy
dzierżawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....