TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polkar zostaje na kolejne 3 lata w Tarnobrzegu
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.02.2016 18:15:23 6 komentarzy
fot. Michał "Tarnobrzeski MKM"

Przedwczoraj urzędnicy tarnobrzeskiego Urzędu Miasta podpisali z konsorcjum Polkaru oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej - Karol Szczepanik umowę na trzyletnią obsługę komunikacji miejskiej. Kontrakt jest wart 4 659 076,02 zł. Pierwotnie jednak miasto wskazało innego oferenta zwycięzcą. Ale od początku.

Przetarg na obsługę tarnobrzeskiej komunikacji ogłoszono we wrześniu ubiegłego roku. Warunki zamówienia zakładały wykonanie przez ten okres pracy eksploatacyjnej na poziomie 1 391 288,1 wzkm. Na potrzeby świadczenia usług zamawiający wymagał posiadania przynajmniej 14 autobusów spełniających normę minimum EURO3, nie starszych niż z 2001 roku. W tym gronie miało być:

 • pięć autobusów o długości do 12 m z liczbą miejsc minimum 90
 • dwa autobusy o długości od 8,5 m z liczbą miejsc minimum 50
 • pięć autobusów o długości do 10,5 m z liczbą miejsc minimum 70
 • dwa autobusy o długości do 7,5 m z liczbą miejsc minimum 30

Oferty miały być oceniane na podstawie dwóch kryteriów. Cena miała wagę 95%, pozostałe 5% można było wywalczyć za zadeklarowanie realizacji przewozów pojazdami z najniższą średnią wieku. Termin otwarcia ofert ostatecznie wyznaczono na 21 października.

Tego dnia miejscy urzędnicy otrzymali dwie propozycje. Tańszą przedstawił PKS Tarnobrzeg, który za swoje usługi zaproponował 3923432,44 zł brutto (2,82 zł/wzkm). Droższą propozycję przedstawił dotychczasowy operator z nowym partnerem. Mowa oczywiście o wspomnianym na początku konsorcjum Polkaru i PKM - Karol Szczepanik. Oferenci zaproponowali 4 659 076,02 zł (3,35 zł/wzkm) za realizację trzyletniej umowy.

16 listopada po niespełna miesięcznej ocenie ofert Urząd Miasta podjął decyzję u uznaniu za lepszą tej, którą przedstawił PKS. Z tym wyborem nie zgodziło się konsorcjum, które od tego rozstrzygnięcia odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej. Głównym zarzutem partnerów wobec oferty tarnobrzeskiego PKS był dumping. Na rozprawie 9 grudnia KIO uwzględniła odwołanie Polkaru i PKM. W sentencji wyroku Izba nakazała zamawiającemu ponowną ocenę ofert oraz odrzucenie tej, którą przedstawił PKS jako zawierającej rażąco niską cenę.

18 stycznia zamawiający poinformował o powtórzeniu czynności wyboru najkorzystniejszej oferty i odrzuceniu propozycji tarnobrzeskiego PKS. W efekcie konsorcjum Polkaru i PKM wygrało przetarg. PKS nie odwołał się już od tej decyzji, dzięki czemu możliwe było zawarcie ważnej umowy.

Czy to oznacza, że w sposób istotny zmieni się wizerunek tarnobrzeskiej komunikacji? Raczej nie. Polkar i jego partner dalej stawiają na pojazdy z roczników 2001 - 2003, głównie marki MAN. To oznacza, że do końca stycznia 2018 r. w Tarnobrzegu w zasadzie będzie tak jak do tej pory.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tarnobrzeg
Polkar
PKM Tarnobrzeg
PKS Tarnobrzeg
 • Michał "TARNOBRZESKI MKM" – 03.02.2016

  Nie, PKM Tarnobrzeg a MPK Tarnobrzeg.Dzięki za wykorzystanie mojego zdjęcia i go podpisanie :)

 • Redakcja – 03.02.2016

  Cała przyjemność po naszej stronie :)Ale co do pierwszego zdania- bazujemy na oficjalnych dokumentach z postępowania. A w nich jako partner Polkaru widnieje Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej - Karol Szczepanik. Tak też pisaliśmy ;)

 • Michał "TARNOBRZESKI MKM" – 03.02.2016

  Miasto się pomyliło i tak już poszło po całości. Jednak na autobusach i na stronie internetowej widnieje logo MPK Tarnobrzeg.

 • MIchał :) – 03.02.2016

  A kto za kierownicą na zdjęciu :) chyba mój ostatni kurs na basen:) czyli da się jeździć w koszulce ale tylko w lato!!;)

 • olt – 04.02.2016

  Chyba całkiem nieźle sprawuje się prywatna komunikacja w Tarnobrzegu, prawda? Autobusy wyglądają na zadbane, są przyzwoite.

 • patryk – 04.02.2016

  Znowu bede jezdzil tym zlomem

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....