TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Politycy przejmują kielecki przetarg na linie
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 27.09.2017 15:49:43 17 komentarzy
Politycy przejmują kielecki przetarg na linie

27 września świętokrzyskie SLD złożyło wniosek do prokuratury ws. przetargu komunikacyjnego ZTM Kielce, gdzie jako najkorzystniejszą ofertę wybrano propozycję MPK Kielce.

W ubiegłym tygodniu Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Kielcach zakończył ocenę ofert w przetargu na obsługę komunikacji w mieście przez najbliższe 10 lat. Za ważną uznał droższą ofertę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji (MPK). Wykluczona z postępowania została prywatna spółka, ponieważ – jak motywował ZTM – "nie jest ona w stanie spełnić warunków dotyczących organizacji zajezdni".

Dwa zawiadomienia

Ta decyzja wzbudziła kontrowersje wśród działaczy świętokrzyskiego SLD, którzy w środę złożyli w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, że już na początku września do Prokuratury Rejonowej w Kielcach wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem dotyczącym komunikacji miejskiej w Kielcach i ościennych gminach. Złożyło je stowarzyszenie Przyjazne Kielce, które twierdziło, że Zarząd Transportu Miejskiego utrudnia rozstrzygnięcie przetargu, który sam ogłosił. – Podejrzewamy ZTM o stronniczość w stosunku do spółki MPK – mówił wówczas Arkadiusz Stawicki, prezes stowarzyszenia. O tym zawiadomieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Polityczna sprawa

-"Jedynym organem, który jest w stanie zbadać, czy w tym wypadku nie zostało złamane prawo jest prokuratura" – powiedział PAP szef kieleckich struktur SLD Marcin Chłodnicki. Poinformował, że chce, aby prokuratura zbadała kryteria przetargu, "czy z góry nie był nakierowany na to, aby uprzywilejować jednego oferenta".

Według Chłodnickiego ważny jest również kontekst polityczny. "Nie jest tajemnicą, że prezydent tego miasta popierany jest przez PiS. Nie jest też tajemnicą, że jeden z oferentów to firma, w której jeden poseł z partii rządzącej ma duże wpływy" - zauważył. Według polityka warto zbadać, czy na dyrektora ZTM nie były w tej sprawie wywierane jakiekolwiek naciski.

-"Zawiadomienie do prokuratury jest przeciwko ZTM, który organizował ten przetarg. Jeśli chodzi o kwestię możliwych nacisków, to zaangażowany w to może być poseł, prezydent. Nie wiemy tego, ale prosimy o zbadanie, ponieważ w związku z politycznymi uwarunkowaniami w Urzędzie Miasta, w ZTM i jednego z oferentów, zaczyna się to składać w jedną całość, która budzi podejrzenia" – wyjaśnił Chłodnicki.

Link do złożonego przez SLD zawiadomienia TUTAJ

Wart ponad 600 mln zł przetarg na obsługę - od przyszłego roku przez 10 lat - komunikacji autobusowej w Kielcach i dziewięciu ościennych gminach ZTM ogłosił w kwietniu. Oferty złożyły dwie firmy: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach - spółka pracownicza, która obecnie realizuje te usługi w mieście oraz prywatna spółka Michalczewski, która prowadzi przewozy m.in. w Radomiu, Warszawie i we Wrocławiu.

Firma Michalczewski chce odwołać się od decyzji o wykluczeniu jej z przetargu. -"Nie zgadzamy się z wynikami tego postępowania. Będziemy składać odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, potem ewentualnie wstąpimy na drogę sądową. Będziemy walczyć do końca" – zapowiedziała w ubiegłym tygodniu w rozmowie z PAP prezes spółki Aleksandra Michalczewska-Kucharska. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
Michalczewski
ZTM Kielce
MPK Kielce
 • Anita – 27.09.2017

  jak prokuratura jest pisowska, to pewnie niczego nie znajdą, niezła telenowela sie szykuje

 • New – 27.09.2017

  Dla mnie powinien wygrać michalczewski.Zawsze prokuratura była taka, jaka partia akurat rządziła, noc nowego.W Warszawie michalczewski już nie jeździ, błąd redakcjo.

 • www – 27.09.2017

  Ważniejsze jest rozstrzygnięcie KIO. Sprawa w prokuraturze nic nie zmieni, bo niby jak? Działanie pod publiczkę. Nic więcej.W sumie Kielce miało tyle czasu, że mogło utworzyć swojego przewoźnika. Autobusy swoje mają, a jeszcze kupią następne. Z czasem przewoźnik mógłby przejąć całą komunikację albo część dalej byłaby puszczana w przetargach.Kielce tak sobie skomplikowały sytuację, że chyba bardziej się nie da. W takiej sytuacji jak u nich to powinno być dwóch, trzech przewoźników z przetargów, a nie na siłę jeden. Sami są sobie winni.

 • Jacek – 27.09.2017

  Mam wrażenie że na grubo afera się szykuje .

 • Wyborca – 27.09.2017

  Marcin rozłoży w nadchodzących wyborach całe SLD, Czarzasty wbił im w głowy taką nowoczesną lewicowość, zapominając całkiem o swym mandacie, elektoracie, broniąc grubasów, donosząc na spółkę pracowniczą doprowadzi do wypłaty wadium przez Michalczewski spółka i tym samym rozłoży radomską spółkę na łopatki. KIO za dwa tygodnie odrzuci skargę Aleksandry Kucharskiej, za 3 miesiące postanowieniem z prokuratury w którym prokurator nie znajdzie znamion, dowiemy się od ZTM, że podstawa prawna art 46 PZP pkt 5 został na podstawie w/w postanowieniach z KIO i prokuratury całkowicie spełniony i gruby zapłaci 14 mln spółce miejskiej ZTM wadium, które przypomnę wciąż ciąży na oferencie. Tak czy nie tak Marcin pogrążyłeś siebie oraz panią Aleksandrę i mnóstwo kapitału radomskiego

 • STC – 27.09.2017

  @Wyborca -co ty bierzesz?.

 • jelczu – 28.09.2017

  STC wyborca nic nie bierze tylko pisze jak to się skończy

 • jestem spokojny o wygraną Michalczewskiego – 28.09.2017

  ponieważ teraz prokuratura jest wreszcie apolityczna to jestem spokojny o wynik tego postępowania. niedługo sądy też wreszcie będą uczciwe i apolityczne. trybunał konstytucyjny jeż też jest apolityczny od kilku miesięcy.

 • tantus – 28.09.2017

  @jestem spokojny:i nieprawdą jest, że dach przeciekał, tym bardziej, że prawie nie padało. ;-)A ja myślę, że wkrótce dowiemy się, że w IPN znalazła się teczka Michalczewskiego albo jakiegoś jego przodka.@New: mylisz się, nigdy Prokurator Generalny nie miał takiej władzy, jaką ma dzisiaj.

 • Inny wyborca – 28.09.2017

  Ciekawe czy Komisja Europejska będzie zadowolona z dofinansowania nowych autobusów jako element jawnej afery korupcyjnej. No i też pytanie czy Latosiński i Lubawski są aż tak ważni dla Prezesa, żeby nadstawiał za nich tyłek w aferze korupcyjnej, bo może nie być zadowolony z takiego syfu.

 • Michalczewski? zaraz, zaraz... – 28.09.2017

  Mamy tu niejasną przeszłość, powiązania komunistyczne, służby, antypolskość, drapieżny kapitalizm - coś się wybierze...

 • MPK TK – 28.09.2017

  W maszyn kochanym kraju jest wszystko możliwe :) przecież tu nie chodzi ani o Prawo ani Sprawiedliwość tylko o powiązania i tzw szeroko pojęty interes publiczny ;) więc raczej MPK wygra

 • Stig779 – 28.09.2017

  Dawać SLD!!! Michalczewski powinien wygrać i wozić nas nowymtaborem, we Wrocławiu nie wierzyli a proszę bardzo - są nawet czasemlepsi niż tamtejsze MPK: nowe Many i Solarisy, czyste, zadbane i naprawiane na bieżąco. Mam nadzieję że sąd uczciwie wszystko rozstrzygniebo czas już skończyć z tymi przekrętami

 • chris – 28.09.2017

  Miasto wydaje wszelkie pozwolenia a firma Michalczewski przy planowanych inwestycjach musi takowe zdobyć. Przetarg powinien być w interesie miasta. Skoro władze miasta chcą tak to juz nie da sie drążyć moim zdaniem. Kielczanie co najwyzej mogą rozliczyc wladze w przyszlorocznych wyborach.

 • ! – 29.09.2017

  DOSYĆ KRĘTACTW I KOLESIOSTWA, Michal - walcz o swoje!

 • obibok – 19.10.2017

  No i po co było likwidować socjalizm, skoro ma jeździć jedynie słuszna firma "publiczna" (są też oczywiście domy publiczne), a udział w przetargu jest zbrodnią?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....