TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Podwójne zwycięstwo Solarisa w Iławie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.06.2019 17:00:16
Podwójne zwycięstwo Solarisa w Iławie

Iława rozstrzygnęła przetarg na dostawę łącznie dziewięciu nowych autobusów. Oba przetargowe zadania padły łupem Solarisa, który na punkty pokonał Autosana w MIDI-zadaniu.

Przypomnijmy, że Iława przetarg na nowe autobusy ogłosiła w pierwszych dniach kwietnia. Pisaliśmy o tym tutaj. Postępowanie zostało podzielone na dwa zadania. W pierwszym miały zostać wybrane konstrukcje klasy MIDI. Chodziło o dostawę siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów o długości całkowitej od 10,4 do 11,00 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższych niż 3,10 m wraz z klimatyzacją. Szacunkowa wartość tego zadania to 1 785 835,53 EUR, czyli ok. 7 680 000 PLN netto.

W drugiej cześci miasto szukało dostawcy dwóch nowych autobusów klasy MAXI. W tym wypadku chodziło o jednoczłonowe, niskopodłogowe pojazdy o długości całkowitej 11,5 - 12 m, szerokości 2,5 - do 2,55 m, wysokości do 3,10 m wraz z klimatyzacją. Autobusy będą wyposażone w napęd hybrydowy, najlepiej ze sterowaniem szeregowym. Szacunkowa wartość tego zadania to 965 421,99 EUR, czyli ok. 4 152 400 PLN netto.

Dostawy wszystkich autobusów dla Iławy mają się zakończyć najpóźniej do końca sierpnia 2020 r. Miasto wymagało, aby każdy był objęty przynajmniej trzyletnią gwarancją całopojazdową.

23 maja minął termin składania ofert. Na zakupy miasto miało przygotowane 11 390 000 PLN brutto. Na "dziesiątki" przeznaczono 7 700 000 PLN brutto, a więc nieco ponad 894 300 PLN netto. Z kolei zadanie "hybrydowe" oszacowano na 3 690 000 PLN brutto, czyli 1 500 000 PLN za jeden autobus.

O największe zadanie przetargowe, a więc spalinowe "dziesiątki" walczyło dwóch producentów. Mowa o Autosanie i Solarisie. Tańszy był producentów "bocianów". Jego oferta opiewała na 7 249 620 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową za SanCity 10LF w wysokości 842 000 PLN netto. Nieco droższy był Solaris. Propozycja producenta z Bolechowa za siedem Nowych Urbino 10,5 opiewała na 7 617 267 PLN brutto. Dało to cenę jednostkową w wysokości 884 700 PLN netto.

W części "hybrydowej" miasto otrzymało jedną ofertę, nieznacznie powyżej budżetu. Przedstawił ją Solaris. Dwa hybrydowe nU12 miałyby kosztować miasto 3 773 542 PLN brutto. A to dawało cenę za jednego spalinowo-elektrycznego "jamnika" w wysokości 1 517 700 PLN netto.

Miesiąc czekaliśmy na rozstrzygnięcie przetargu. Dziś, 25 czerwca wreszcie je poznaliśmy. Oba zadania przetargowa zgarnął Solaris. W części na dostawę autobusów klasy MIDI "jamnik" pokonał "bociana" w stosunku 97,1 pkt : 86,67 pkt. Mocny atutem Solarisa okazała się ocena techniczna, dzięki której nadrobił stratę cenową i odskoczył finalnie Autosanowi.

Jeżeli chodzi o hybrydy to sprawa była prosta. Do oszczędności z MIDI-zadania dołożono bardzo podobną sumę i dzięki temu miasto mogło przystać na ofertę Solarisa.

Dzisiejsze rozstrzygnięcie oznacza, że miasto wymieni ponad 2/3 taboru Zakładu Komunikacji Miejskiej. Można więc powiedzieć, że iławska komunikacja zyskuje dzięki temu nowe życie. Oczywiście flotowo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Iława
UM
ZKM Iława
Autosan
Solaris
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....