TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Po elektrycznych krwiopijcach czas na e-bibliobusy. Od Volvo
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.02.2019 12:00:59
Po elektrycznych krwiopijcach czas na e-bibliobusy. Od Volvo

W zeszłym roku informowaliśmy o pierwszych dwóch mobilnych stajach poboru krwi na bazie elektrobusów Solarisa. Teraz przyszedł czas na Volvo i dwa pierwsze e-bibliobusy. W Szwecji.

Latem 2020 roku pierwsze na świecie mobilne biblioteki na bazie autobusów elektrycznych 7900 Electric wejdą do eksploatacji w Göteborgu. To efekt podpisanej właśnie umowy przez Bibliotekę Miejską w Göteborgu, która postanowiła zainwestować w nowoczesne bibliobusy i na ich dostawcę wybrała markę Volvo.

Biblioteka na kółkach

Biblioteka Miejska w Göteborgu ma obecnie dwie mobilne biblioteki działające w mieście i jego okolicach, które rok w rok odwiedzają około 70 mobilnych stacji bibliotecznych i 110 przedszkoli. Teraz przyszedł czas na ich wymianę, a już zakupione dwa całkowicie elektryczne autobusy Volvo 7900 Electric zastąpią dotychczasowe pojazdy w lipcu 2020 r.

Nowe bibliobusy będą bardziej nastawione na dzieci i rodziny, koncentrując się także na wspólnym czytaniu. Ten kierunek pokazują wyraźnie projekty wyposażenia wnętrz, gdzie oprócz półek na książki będą miejsca do czytanai. To ma być mobilne miejsce spotkań dla dzieci i dorosłych. Z książką w roli głównej.

Zabudową elektrobusów zajmie się fińskie przedsiębiorstwo Kiitikori OY, które otrzymało zadanie kompletnego wyposażenia wnętrz autobusów.

Pod klucz

Dwa e-bibliobusy zostaną dostarczane Gothenburg City Library jako kompletne rozwiązanie "pod klucz", a Volvo będzie obsługiwać wszystkie prace związane z serwisem pojazdów i ich akumulatorów - w ramach stałej miesięcznej raty. Nocne parkowanie i ładowanie będzie odbywać się w nowym centrum Volvo Trucks w Mölndal. E-bibliobusy będą mieć baterie o pojemności 250 kWh z ładowaniem za pomocą kabla CCS.

-"Zamówienie jest wynikiem współpracy Kiitikori OY, Volvo Truck Center Mölndal i Volvo Buses. Biblioteka Miejska w Göteborgu podąża za przykładem rosnącej liczby naszych klientów i kupuje kompleksowe, elektromobilne rozwiązanie, w którym to my opiekujemy się autobusem - od ładowania po serwis"- mówi Jonas Pettersson, dyrektor handlowy South w Volvo Buses.

-"Cieszymy się, że latem 2020 r. będziemy mieć nowe, mobilne biblioteki. To pozwoli nam odwiedzić wszystkie dzieci - w tym te, które mieszkają lub uczą się w przedszkolu w zielonej strefie w Göteborgu. Dlatego właśnie wybraliśmy autobusy elektryczne, aby mieć nieograniczone możliwość działalności przez cały okres eksploatacji pojazdów, czyli co najmniej 12 lat - mówi Anette Eliasson, kierownik w departamencie kultury w gminie Göteborg.

Nie tylko Szwecja

Dodajmy, że w Szwecji elektrobusy V7900 Electric jeżdżą w Göteborgu, Kungsbacka, Malmö i Uddevalla. Sprzedaż zagraniczna obejmuje miasta w Danii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Holandii, Norwegii i Polsce. I na koniec film, jak elektryczne autobusy Volvo sprawują się w Göteborgu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Volvo
Szwecja
elektrobus
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....