TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Po elektrycznych krwiopijcach czas na e-bibliobusy. Od Volvo
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.02.2019 12:00:59
Po elektrycznych krwiopijcach czas na e-bibliobusy. Od Volvo

W zeszłym roku informowaliśmy o pierwszych dwóch mobilnych stajach poboru krwi na bazie elektrobusów Solarisa. Teraz przyszedł czas na Volvo i dwa pierwsze e-bibliobusy. W Szwecji.

Latem 2020 roku pierwsze na świecie mobilne biblioteki na bazie autobusów elektrycznych 7900 Electric wejdą do eksploatacji w Göteborgu. To efekt podpisanej właśnie umowy przez Bibliotekę Miejską w Göteborgu, która postanowiła zainwestować w nowoczesne bibliobusy i na ich dostawcę wybrała markę Volvo.

Biblioteka na kółkach

Biblioteka Miejska w Göteborgu ma obecnie dwie mobilne biblioteki działające w mieście i jego okolicach, które rok w rok odwiedzają około 70 mobilnych stacji bibliotecznych i 110 przedszkoli. Teraz przyszedł czas na ich wymianę, a już zakupione dwa całkowicie elektryczne autobusy Volvo 7900 Electric zastąpią dotychczasowe pojazdy w lipcu 2020 r.

Nowe bibliobusy będą bardziej nastawione na dzieci i rodziny, koncentrując się także na wspólnym czytaniu. Ten kierunek pokazują wyraźnie projekty wyposażenia wnętrz, gdzie oprócz półek na książki będą miejsca do czytanai. To ma być mobilne miejsce spotkań dla dzieci i dorosłych. Z książką w roli głównej.

Zabudową elektrobusów zajmie się fińskie przedsiębiorstwo Kiitikori OY, które otrzymało zadanie kompletnego wyposażenia wnętrz autobusów.

Pod klucz

Dwa e-bibliobusy zostaną dostarczane Gothenburg City Library jako kompletne rozwiązanie "pod klucz", a Volvo będzie obsługiwać wszystkie prace związane z serwisem pojazdów i ich akumulatorów - w ramach stałej miesięcznej raty. Nocne parkowanie i ładowanie będzie odbywać się w nowym centrum Volvo Trucks w Mölndal. E-bibliobusy będą mieć baterie o pojemności 250 kWh z ładowaniem za pomocą kabla CCS.

-"Zamówienie jest wynikiem współpracy Kiitikori OY, Volvo Truck Center Mölndal i Volvo Buses. Biblioteka Miejska w Göteborgu podąża za przykładem rosnącej liczby naszych klientów i kupuje kompleksowe, elektromobilne rozwiązanie, w którym to my opiekujemy się autobusem - od ładowania po serwis"- mówi Jonas Pettersson, dyrektor handlowy South w Volvo Buses.

-"Cieszymy się, że latem 2020 r. będziemy mieć nowe, mobilne biblioteki. To pozwoli nam odwiedzić wszystkie dzieci - w tym te, które mieszkają lub uczą się w przedszkolu w zielonej strefie w Göteborgu. Dlatego właśnie wybraliśmy autobusy elektryczne, aby mieć nieograniczone możliwość działalności przez cały okres eksploatacji pojazdów, czyli co najmniej 12 lat - mówi Anette Eliasson, kierownik w departamencie kultury w gminie Göteborg.

Nie tylko Szwecja

Dodajmy, że w Szwecji elektrobusy V7900 Electric jeżdżą w Göteborgu, Kungsbacka, Malmö i Uddevalla. Sprzedaż zagraniczna obejmuje miasta w Danii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Holandii, Norwegii i Polsce. I na koniec film, jak elektryczne autobusy Volvo sprawują się w Göteborgu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Volvo
Szwecja
elektrobus
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....