TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Płynniejszy ruch na granicach. Jędrzychowice ruszyły!
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 19.03.2020 10:00:27
Płynniejszy ruch na granicach. Jędrzychowice ruszyły!

Dodatkowe przejścia i rezygnacja z wypełniania kart lokalizacyjnych przez kierowców zawodowych zrobiły swoje. Na wjazd do Polski na przejściu niemiecko-polskim w Jędrzychowicach trzeba czekać już tylko … sześć godzin.

Rzecznik prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w czwartek rano na stronie internetowej o aktualnej sytuacji na przejściach granicznych z Czechami i Niemcami.

Na wjazd z Niemiec do Polski w Jędrzychowicach trzeba czekać około sześciu godzin. W Zgorzelcu ruch odbywa się na bieżąco. Największa kolejka jest teraz w lubuskiej Olszynie (15 godzin), w Świecku auta ciężarowe czekają sześć godzin, a osobowe tylko godzinę.

Ruch z Czech w Kudowie-Słone, Lubawce i Jakuszyce odbywa się już na bieżąco – bez kolejek.

Śląskie

Także ruch na polsko-czeskiej granicy na terenie woj. śląskiego w czwartek rano odbywa się płynnie – przekazała PAP rzeczniczka śląskiej straży granicznej mjr SG Katarzyna Walczak. Wpłynęła na to rezygnacja z wypełniania kart lokalizacyjnych przez kierowców ciężarówek i pracowników.

Jeszcze 18 marca wieczorem czas oczekiwania na wjazd do Polski z Czech autostradą D1/A1 w Gorzyczkach wynosił pięć godzin, a kierowcy przekraczający granicę drogą 48/S52 w Cieszynie czekali dwie i pół godziny.

Jak jednak zaznaczyła mjr Walczak, w środę późnym wieczorem zaczęło obowiązywać zmienione rozporządzenie ministra zdrowia ws. ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia. "Kierowcy wjeżdżający do Polski, którzy wykonują swoją pracę, nie wypełniają kart lokalizacyjnych" - wskazała rzeczniczka.

-"Karty lokalizacyjne wypełniają tylko osoby wracające do Polski. Kierowcy, którzy jeżdżą samochodami ciężarowymi, kierowcy jeżdżący do pracy, mają jedynie sprawdzaną temperaturę i sprawdzane są u nich dokumenty, ale nie wypełniają tych kart. To wpłynęło na to, że na granicach na terenie woj. śląskiego i opolskiego ruch odbywa się płynnie" - wyjaśniła mjr Walczak.

Zachodniopomorskie

Czas oczekiwania na przekroczenie polsko-niemieckiej granicy w Kołbaskowie w czwartek rano wynosił osiem godzin, w Krajniku Dolnym natomiast - kilkanaście minut – poinformowała PAP Straż Graniczna. W Świnoujściu ruch odbywa się na bieżąco.

W środę na przejściach granicznych na Pomorzu Zachodnim skontrolowano łącznie 6,5 tys. osób, z czego przeszło 170 zawrócono – poinformował PAP w czwartek rano rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

W Zachodniopomorskiem otwarte dla ruchu drogowego są trzy przejścia graniczne: w Kołbaskowie, Krajniku Dolnym i Świnoujściu.

Wszyscy podróżni na wszystkich przejściach granicznych poddawani są kontroli sanitarnej.Pasażerowie promów są poddawani takim samym procedurom, jak osoby przekraczające granicę drogą lądową

Lubelskie

Jak informują służby graniczne na portalu granica.gov.pl, w czwartek rano w Hrebennem czas oczekiwania na odprawę ciężarówek wynosił osiem godzin, natomiast bez kolejki odprawiane były ciężarówki na przejściu w Dorohusku. Nie było kolejki tirów także na przejściu z Białorusią w Koroszczynie-Kukurykach.

Na żadnym przejściu nie ma kolejek samochodów osobowych.

Od niedzieli granicę z Ukrainą w Lubelskiem można przekraczać tylko w Dorohusku i Hrebennem, gdzie odbywa się ruch osobowy i towarowy. Natomiast na Białoruś ruch osobowy odbywa się przez przejście w Terespolu, a ruch towarowy - przez Koroszczyn-Kukuryki. Pozostałe przejścia graniczne - z Ukrainą w Zosinie i Dołhobyczowie oraz z Białorusią w Sławatyczach - są nieczynne.

Podlaskie

Udało się rozładować kolejki oczekujących na wjazd do Polski z Litwy; w czwartek rano ruch na drogowych przejściach granicznych w Budzisku i Ogrodnikach (Podlaskie) odbywał się na bieżąco - poinformował Podlaski Oddział SG.

W środę rano w Budzisku i Ogrodnikach trzeba było na wjazd do Polski czekać po 7 godzin, a kolejki po stronie litewskiej miały po 20 km długości. Wieczorem kolejka w Budzisku nawet wydłużyła się, bo czas oczekiwania na przekroczenie tam granicy szacowany był na 15 godzin.

Do rana w czwartek udało się jednak doprowadzić do sytuacji, że kolejek nie ma. Niewykluczone, że na przyspieszenie odpraw miała wpływ decyzja, by kierowcy jadący przez Polskę w tranzycie nie wypełniali już kart lokalizacyjnych. Jak poinformowała PAP rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz, w ciągu całej doby 18 marca w Budzisku odprawiono 2366 pojazdów, w Ogrodnikach - 2100.

Po czasowym przywróceniu kontroli granicznych, w związku z działaniami zmierzającymi do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, na granicy z Litwą (czyli wewnętrznej granicy UE) od północy z soboty na niedzielę czynne było tylko jedno przejście drogowe - w Budzisku. We wtorek rano kolejka oczekujących na wjazd do Polski miała tam 48 km długości, a czas oczekiwania na odprawę szacowany był na 14 godzin.

Podkarpackie

Jak powiedziała PAP w czwartek rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, sytuacja na przejściu jest stabilna i nie zmienia się od kilku dni.

Dodała, że ruch samochodów osobowych praktycznie zamarł. Tworzą się jedynie kolejki samochodów ciężarowych. Kierowcy tych pojazdów na wyjazd z kraju czekają ok. 23 godzin. Natomiast na wyjazd do Polski jest to ok. 30 godzin.

Jak wyjaśniła Pikor, ruch towarowy, który odbywał się normalnie przez kilka przejść granicznych, teraz musi być prowadzony przez jedno przejście. Dlatego, jej zdaniem, kolejka tirów na tym przejściu nie będzie mniejsza w kolejnych dniach.

Pozostałe podkarpackie przejścia graniczne z Ukrainą: Medyka (ruch drogowy, pieszy i kolejowy), Budomierz i Krościenko są nieczynne.

Z kolei polsko–słowacką granicę można od niedzieli przekraczać na Podkarpaciu tylko w Barwinku. Tam w czwartek na przekroczenie granicy kierowcy samochodów ciężarowych musieli oczekiwać na przekroczenie granicy ok. 1,5 godziny. Ruch samochodów osobowych odbywał się na bieżąco.

Jak zaznaczyła mjr Pikor na tych dwóch przejściach granicznych od północy do godziny 6. rano w czwartek do kraju wjechało niemal 460 osób, a wyjechało z Polski prawie 1,5 tys. osób. Rzeczniczka podkreśliła, że osoby, które wjeżdżają do Polski to pracownicy, którzy mają specjalne pozwolenia. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
granica
Niemcy
Czechy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....