TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Plauen jako Autobusowe Centrum Modyfikacyjne
InfoBus - Opublikowano: 05.06.2014 22:08:00
Plauen jako Autobusowe Centrum Modyfikacyjne
Po decyzji o przeniesieniu całej produkcji autobusów turystycznych z Niemiec i Polski do Ankary, koncern MAN poinformował, że nie zamierza zlikwidować zakładu w Plauen. Powstanie tutaj Autobusowe Centrum Modyfikacyjne (Bus Modification Centre - BMC). Około 140 pracowników będzie tutaj nadal zatrudnionych przy realizacji specyficznych wymagań klientów i wykańczaniu najbardziej prestiżowych pojazdów. Na pewno bawarski zakład odwiedzą nowe piłkarskie autobusy dla takich piłkarskich zespołów jak Bayernu Monachium czy Paris Saint-Germain. Finalny montaż wszystkich dodatkowych urządzeń na i pokładach będzie się teraz odbywał wyłącznie w Plauen. Przypomnijmy, że do tej pory niemiecka fabryka zatrudniała łącznie 420 osób. Ci którzy nie zostaną w Centrum Modyfikacyjnym otrzymają oferty pracy w pobliskich zakładach VW w Zwickau. –„Każdy pracownik otrzyma pracę w ramach naszej grupy - powiedział Anders Nielsen, dyrektor generalny MAN Truck &Bus AG. –W Plauen utrzymamy dotychczasową infrastrukturę i zaoferujemy 140 miejsc pracy. To kompromis zawarty pomiędzy zarządem spółki a związkami zawodowymi.”MAN gwarantuje również zachowanie istniejących umów ze stażystami, którzy rozpoczęli praktyki w Plauen. Warto podkreślić, że Autobusowe Centrum Modyfikacyjne w Plauen nie jest pierwszym tego typu obiektem w koncernie. W sieci MAN Truck działają od wielu lat dwa takie ośrodki dla ciężarówek (TMC): w Wittlich (Nadrenia-Palatynat) i Ismaning (Bawaria). Plauen będzie pierwszym dla autobusów, a jego inauguracja nastąpi w 2015 r. W 2015 roku, w maju, zostanie przeniesiona do Ankary cała produkcja autobusów turystycznych marki Neoplan. To główne zadanie w ramach procesu optymalizacji autokarowej dywizji MAN. Od tego momentu pojazdy marki Neoplan będą wytwarzane razem z autobusami turystycznymi MAN z serii Lion`s Coach. Wcześniej do Turcji przeniesiono produkcję ekonomiczne autokary Tourliner oraz międzymiastowe pojazdy z serii Trendliner. Teraz wszystkie autokary będą wytwarzane w jednym miejscu i w oparciu o system malowania zanurzeniowego (KTL). Do maja 2015 r. to zadanie będzie realizowane przez fabrykę MAN w Starachowicach w ramach projekt Premium. Wówczas ostatni tak zapieczony szkielet odbędzie podróż do Plauen, gdzie odbędzie się jego finalny montaż. Od czerwca gotowe autobusy turystyczne Neoplan będą przyjeżdżać już z Turcji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
fabryka
Plauen
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....