TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Rybnik odchodzi z sieci ZTZ
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 21.11.2014 19:16:59 2 komentarze
PKS Rybnik odchodzi z sieci ZTZ
Z dniem 30 września 2015 r. autobusy PKS Rybnik przestaną wozić pasażerów na liniach Zarządu Transportu Zbiorowego. Spółka złożyła stosowne wypowiedzenie. Jak powiedział nam Elżbieta Dmitruk, likwidator PKS-u taka decyzja została podyktowana procesem likwidacyjnym firmy i stopniowym wygaszeniem działalności przewozowej. Jednocześnie zastrzegła, że zamknięcie współpracy z ZTZ nie oznacza końca funkcjonowania spółki. Do uregulowania pozostaną jeszcze m.in. sprawy dotyczące nieruchomości. W tej sytuacji Zarząd musi poszukać nowego przewoźnika. W tym celu na początku 2015 r. ogłosi przetarg na obsługę 8 tras o numerach: 2, 3, 6, 14, 26, 27, 28 i 29. Ich łączna praca eksploatacyjna wynosi ok. 92 tys. wzkm miesięcznie, a początek realizacji tego zadania wypadnie na dzień 1 października 2015 r. –„Data złożenia wypowiedzenia jest zgodna z naszą dotychczasową umową. To oznacza, że PKS po raz ostatni będzie obsługiwał nasze linie 30 września”–mówi Stanisław Wengerski z Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.Z kolei w Nowy Rok na ulice Rybnika wyjadą nowe Solarisy i Mercedes-Benz firm Kłosok Żory i Transgór Rybnik. To efekt rozstrzygnięć przetargów, które obie firmy wygrały w lipcu br. Łącznie do obsługi wyznaczonych tras prywatni przewoźnicy zakupią 14 nowych autobusów. Kłosok wprowadzi na rybnickie ulice cztery fabrycznie nowe autobusy Solaris Urbino 12 z silnikami Euro 6, natomiast Transgór –aż 10 egzemplarzy Mercedes-Benz Conecto LF Euro 6. W ich układach przeniesienia napędu zostaną zastosowane automatycznie skrzynie biegów Voith DIWA.6. Wszystkie pojazdy będą miały bogatą kompletację, w tym także klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Nowinką dla pasażerów będzie możliwość doładowania w Solarisach elektronicznych urządzeń poprzez gniazdka USB. We wszystkich pojazdach pojawią się nowe czytniki biletów z ekranami dotykowymi. To najnowsze rozwiązania stosowane w komunikacji miejskiej w zakresie obsługi pasażerów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTZ Rybnik
PKS Rybnik
  • zoris – 23.11.2014

    Nareszcie jakaś cywilizacja w Rybniku , a nie "rozpadówy" z PKS

  • AleDom – 26.11.2014

    Kłosok to cywilizacja? Widać przecież co jeździ na 52 i 311 (MZK Jastrzębie, Kłosok jeździ tam deskorolkami i przegubowcami). Ciekaw jestem co będzie jeździło pod koniec umowy. Klimatyzacja przetrwa czy się "zdematerializuje" (kwestia jeszcze czy z obudową czy bez)? W jakim stanie te Solarisy będą pod koniec umowy? Chyba, że Kłosok podmieni je jakimiś MAZakami albo Solarisami ex-Warszawa. Żorscy prywaciarze (poza Mikrusem) i wysoka jakość - to nie ma szansy bytu w jednym zdaniu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....