TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Lubin z nowymi minibusami Iveco Daily
Dariusz Chryc - Opublikowano: 05.09.2016 11:00:13 7 komentarzy
PKS Lublin z nowymi minibusami Iveco Daily

Firma PKS Lubin świadcząca usługi transportowe w ramach Lubińskich Przewozów Pasażerskich zakupiła trzy nowe autobusy spełniające warunki kategorii ?C? określonej w umowie z Powiatem Lubińskim.

Trzy fabrycznie nowe Iveco Daily ? model 70C17 dostarczone przez Kapenę będą obsługiwać linie o mniejszym natężeniu ruchu pasażerskiego. Podobnie jak 5 pojazdów tej samej marki lecz wcześniejszego modelu będzie można je zaobserwować głównie na liniach 2, 5 oraz 100.

Nowe autobusy od swoich poprzedników charakteryzują się przede wszystkim zwiększoną do 15 liczbą miejsc siedzących usytuowanych w rzędach 1+2, pełna klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej połączona z klimatyzacją kabiny kierowcy, dwoje odskokowych drzwi w układzie 1+2, a także przede wszystkim nowa jednostka napędowa spełniająca wymogi Euro6

Pojazd posiada bezstopniową platformę znajdującą się w tylnych drzwiach pojazdu oraz rozkładaną rampę umożliwiającą wjazd wózkiem inwalidzkim.

Bezpieczeństwo jak i komfort jazdy poprawić mają także nowy system amortyzacji oraz układy elektroniczne jak ESP, ASR oraz EBS.

Dwa z zakupionych Iveco wyjadą na ulicę już 01. września wraz z rozpoczęciem funkcjonowania nowego rozkładu jazdy który zastąpi wakacyjny.

To pierwsze z zapowiadanych zakupów nowego taboru, najpóźniej latem przyszłego roku lubiński przewoźnik będzie zmuszony wycofać z eksploatacji minimum 7 autobusów które nie będą spełniać warunków nowej umowy ? będą to Karosy B951 E, które w żółtych barwach PKS Lubin jeżdżą od 2006r, zaś sam przewoźnik jeszcze niedawno deklarował chęć zakupu kilkunastu nowych autobusów miejskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Lubin
Iveco
Daily
MINI
 • Czesława – 05.09.2016

  Jeszcze Kapena nie zbankrutowała

 • Marek – 06.09.2016

  Całkiem nieźle, w porównaniu do starych caciamalli zdecydowanie lepsze.

 • Otto – 07.09.2016

  Dużo lepsze zawieszenie w nowych kapenach, stare są okropne. Mam tylko nadzieję, że nikt nie wpadnie na to żeby zrobić wzorem starych kapen w lubińskim PKSie tych koszmarnych zabudowań kabiny ze sklejek itp. W ogole kto na takie badziewie wtedy pozwolił to nie wiem, w dodatku wyglada to okropnie. A tu co nowe to nowe, oby gwarancja przez wiele lat tego zabraniala.

 • Lubinek – 07.09.2016

  Faktycznie stare caciamalli są zabudowane tymi sklejkami że aż się odechciewa wsiadać. A tu chociaż wóz wewnatrz wygląda na poziomie. Oby w nich tego zakazali. Jechałem nową kapena wczoraj i klima fajnie pracuje wozik fajny :)

 • olaf – 08.09.2016

  co to z data 01 września po polsku pisze się liczebniki porządkowe bez zera przed liczbą dnia państwo "redaktorzy". Poprawnie powinno być napisane 1 września

 • Andres23 – 08.09.2016

  Poprawnie po jedynce ma być kropka tak jak w artykule czyli "pierwszy" gdyby było tak jak ty to napisałeś w komentarzu to treść brzmiała by "jeden". Zero wiodące można wpisać w dacie celem uniknięcia dopisania cyfry jak to się stosuje w dokumencie lub piśmie. Nie jest to faux pas językowym, a to oznacza, że zastosowana pisownia jest prawidłowa i dopuszczalna.

 • Wojciech Polak – 09.09.2016

  Dokladnie piszemy albo: 01 wrzesień, 1 wrzesień albo: 01.września, 1.września. Zero wiodące głównie stosuje się w dokumentach i pismach celem uniknięcia falszerstw poprzez dopisanie cyfry poprzedzającej. Tu zero wiodące nie musi być, jeśli jednak jest nie łamie reguł.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....