TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Lubin wzmacnia flotę. Volvo, Scania i Karosa
Dariusz Chryc - Opublikowano: 27.09.2017 13:34:32 11 komentarzy
PKS Lubin wzmacnia swoją flotę. Volvo i Scania

We wrześniu flota lubińskiego PKS-u powiększyła się o 3 autobusy miejskie. Tym razem przewoźnik postawił na używane pojazdy skandynawskich producentów.

Tabor spółki zasiliły dwa egzemplarze Volvo 7700 (B9L S7) w wersji trzy i dwu-drzwiowej. Ta ostatnia ma zwiększoną do 39 liczbę miejsc siedzących, co pozwoliło przewoźnikowi zakwalifikować pojazd do kategorii A1 względem specyfikacji wykonywanych usług w ramach Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Pojazdy pochodzą z 2010r. lecz charakteryzują się niewielkim jak na autobusy klasy miejskiej (około 300.000 km) przebiegiem.

Trzeci z nowoprzybyłych autobusów to Scania Omnicity CN 230 UB 4x2 EB. Autobus w wersji trzydrzwiowej charakteryzuje niesymetryczność skrzydeł ostatnich drzwi. Scania jest starsza niż jej skandynawscy bracia – została wyprodukowana w 2006r., a pierwotnym jej użytkownikiem był Norgesbuss Oslo Oppegard. Dodatkowym wyposażeniem są reflektory doświetlające wejścia przy drugich i trzecich drzwiach.

Wszystkie trzy opisywane autobusy są w pełni niskopodłogowe, wyposażone są w ręcznie otwierane rampy dla wózków inwalidzkich, a także posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej połączoną z klimatyzacją kabiny kierowcy zapewniając tym samym wymagania jakie stawia zamawiający usługi transportu powiatowego wobec wprowadzanego do ruchu taboru po lipcu 2016r.

Obecnie pojazdy przechodzą proces doposażania i montowane są w nich m.in. systemy informatyczne ELTE GPS wraz z terminalami oraz wizualną i głosową informacją pasażerską, a także ładowarki USB. Można więc spodziewać się że wraz z początkiem października br. wyruszą na regularne linie, zastępując wycofywane z parku przewozowego ostatnie wysokopodłogowe Karosy B951E.

Transportowe umowy

Przypomnijmy iż PKS Lubin zgodnie z umową podpisaną w ubiegłym roku do lipca 2019 r. ma zapewnione wykonywanie usług transportu publicznego na liniach powiatowych w ramach bezpłatnej komunikacji w Lubinie i okolicach. Zapewne dłuższy kontrakt pozwoliłby przewoźnikowi na inwestycje w fabrycznie nowe autobusy miejskie, chociaż w 2016r. tabor zasiliły trzy nowe Iveco klasy Urby.

W tym roku Lubin podpisał też list intencyjny w zakresie projektu E-Bus, który być może pozwoli już wkrótce na zakup nowego e-taboru i na ulicach Lubina w przyszłych latach pojawią się autobusy elektryczne.

Wraca Karosa

To jeszcze nie wszystkie "nowości" z Lubina. W ramach odświeżenia taboru międzymiastowego, w 2016 i 2017r. lubiński PKS do obsługi tzw. "RJ" zakupił 10 używanych autobusów czeskiej marki Karosa typu C955.1073 - zarówno z silnikiem Renault, jak Iveco. Pierwszym użytkownikiem tych autobusów był francuski RTA Gauchy. Karosy już obsługują międzymiastowe trasy m.in. do Chojnowa, Legnicy czy Polkowic.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Lubin
Volvo
Scania
 • Amr – 27.09.2017

  Volvo fajne, ciekawy układ siedzień w tylnej części gdzie są dodatkowe rzędy tyłem do kierunku jazdy. A co do scanii brak foteli w przednim rzędzie po prawej stronie tuż za pierwszymi drzwiami. Szkoda tylko, że nie zdemontowali tego niebieskiego "czegoś" w środku, zapewne posłuży jako nośnik plakatów, może wreszcie nie będą oklejać tak masakrycznie szyb, tylko, że to przesłoni widok wyświetlacza z trasą no cóż hmm...

 • Adamus32 – 27.09.2017

  skandynawskie wozy są najlepiej wyposażone, mówię o tych sprowadzanych ze krajów skandynawskich, co zresztą widać po Scanii, szkoda, że nie wszystkie trzy takie :) pamiętam CR-ki w Lubinie zawieszenie miały bajeczne,

 • Jdke – 27.09.2017

  Mogli sprowadzić jakąś fajną hybryde od Volvo lub MAN

 • PIS – 28.09.2017

  Widzę , że VW mało kar....?

 • Adamecki – 29.09.2017

  Scanie zawsze były dobre. Czyż nie jest 8 karos miejskich B951E ? chyba wszystkie miały pójść do wymiany, a trzy nowe w ich miejsce przychodzi....?

 • MD – 29.09.2017

  @Adamecki - w ubiegłym roku przyszły 3 Iveco, a zmniejszyła się liczba kursów, więc i pewnie w umowie były jakieś aneksy do tego. Autobusow w ruchu i tak jest zawsze mniej niż cała baza muszą być rezerwowe jakieś w razie "w".

 • Mati – 29.09.2017

  No volvic i scanii się nie spodziewalem, stawialem na many lub neosie są w końcu na tych samych podwoziach, ale miło pks zakoczył

 • f6a – 02.10.2017

  Ktoś wie kiedy wyjadą z bazy na ulice?

 • @f6a nie wiem, ale pewnie jakoś na dniach, chyba jeszcze w tym tygodniu, gps'y już zamontowane – 04.10.2017

  Bednar

 • Ja – 10.10.2017

  Wczoraj jechałem na 7 SCANIA. Oj, przypomniały się poczciwe CR112...

 • fgali9e – 12.10.2017

  Volvo cichutkie jest, jechałem już kilka razy, jak dla mnie to spoko takie mogą być.PS a co z elektrykami, Starostwo tak się chwaliło, że chcą zacząć od 10 żeby w Lubinie docelowo same elektryki jeździły...(?) Polkowice dwa pierwsze elektryczne już mają (SOR) niestety starszy model bo najnowszy jest git.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....