TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Lubin wygrywa półroczny kontrakt
Dariusz Chryc - Opublikowano: 16.09.2015 17:14:18
Neoplan Centroliner N4516 w barwach PKS Lubin; fot. Dariusz Chryc

14. września Miasto Lubin rozstrzygnęło przetarg na półroczną obsługę komunikacji miejskiej. Nie było niespodzianek. W postępowaniu wziął udział tylko jeden oferent - PKS Lubin. To firma, które obsługuje miejskie połączenia już od wielu lat.

Należy podkreślić, że przetarg ten dotyczył obsługi transportu miejskiego i gminnego w obrębie gminy miejskiej Lubin, gminy wiejskiej, a także Ścinawy i dotyczył okresu od 31.grudnia br. do końca miesiąca czerwca 2016 r. Od przyszłego roku organizację transportu przejmie już powiat lubiński i to on ogłosi wieloletni przetarg (najprawdopodobniej wzorem ostatnich na 10 lat) i wyłoni przewoźnika, który zajmować się będzie wykonywaniem usług transportu zbiorowego na terenie całego powiatu.

W ogłoszonym niedawno przetargu określono szczegółowe wymagania dotyczące autobusów jakimi dysponować ma przewoźnik. Wśród specyfikacji znaleźć możemy m.in. zapisy określające, iż nie mogą być one wyprodukowane wcześniej niż w 2004r., zaś średni wiek pojazdów nie może przekraczać 7 lat. Do obsługi komunikacji przewoźnik musi dysponować 47 autobusami ugrupowanych w kategoriach:

  • minimum 35 autobusów kategorii A - o długości min. 11,5 m i pojemności 85 osób w tym min. 29 miejsc siedzących, z czego przynajmniej 21 z nich musi być w pełni niskopodłogowych (brak stopni we wszystkich trzech drzwiach).
  • minimum 2 autobusy kategorii A1 - o długości min. 11,5 m i pojemności 75 osób w tym min. 39 miejsc siedzących - każdy z pojazdów tej kategorii musi mieć w pełni niską podłogę
  • minimum 5 autobusów kategorii B - o długości min. 8,9 m i pojemności 55 osób w tym min. 22 miejsc siedzących - z czego conajmniej 3 musi być wyposażonych w niską podłogę bez stopni wejściowych w pierwszych i drugich drzwiach oraz przestrzenią pomiędzy nimi
  • minimum 5 autobusów kategorii C - o długości min. 6,9 m i pojemności 28 osób w tym min. 12 miejsc siedzących - z czego każde z nich musi posiadać obniżoną podłogę w części przeznaczonej na wózek inwalidzki lub dziecięcy i brak stopni przy drzwiach do tej części pojazdu.

Dla przypomnienia warto dodać flota lubińskiego przewoźnika przedstawia się następująco:

Pojazdy w pełni niskopodłogowe

- MAN Lions City w 12 metrowej, trzydrzwiowej wersji - 23 sztuki

- Irisbus Citelis 12 M - 5 sztuk

- Neoplan Centroliner N4516 - 5 sztuk

Pojazdy z obniżoną podłogą w jednych drzwiach i częścią przeznaczoną na wózek inwalidzki

- Iveco Daily Kapena Urby - 5 sztuk

Pojazdy wysokopodłogowe

- Karosa B951E - 8 sztuk

- MAN SL 223 - 2 sztuki

W sierpniu na baza PKS Lubin powiększyła się o 5 używanych pojazdów Neoplan Centroliner N4516, które mają bardzo wygodne fotele, odskokowe drzwi środkowe i tylne, zewnętrzne reflektory oświetlające wejście do pojazdu w drzwiach drugich i trzecich, a także platformę wjazdową dla wózków inwalidzkich w przednich drzwiach pojazdu. Miejsce do zadokowania wózka znajduje się po prawej stronie pojazdu pomiędzy przednimi i środkowymi drzwiami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Lubin
Lubin
linie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....